E.Vėlyvio filmas „Piktųjų karta“ parodytas nuteistiesiems: tarp žiūrovų – ir Henrikas Daktaras

Emilio Vėlyvio filmo „Piktųjų karta“ peržiūra Pravieniškėse / Organizatorių nuotr.
Emilio Vėlyvio filmo „Piktųjų karta“ peržiūra Pravieniškėse / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-12-17 16:48
AA

Pravieniškių pataisos namų–atvirosios kolonijos Antrojo sektoriaus nuteistieji turėjo išskirtinę galimybę pamatyti naujausią Emilio Vėlyvio kriminalinį detektyvą „Piktųjų karta“ ir pasikalbėti su pačiu režisieriumi bei drauge atvykusiais aktoriais Donatu Šimukausku ir Valentinu Krulikovskiu.

Svečiai atsivežė specifinę įrangą, skirtą filmams rodyti, todėl šio neįprasto seanso metu buvo galima pasijusti kaip tikroje kino salėje. Visi norintieji į šią salę nebūtų sutilpę, tad filmą pasižiūrėjo maždaug dešimtadalis Pravieniškėse dienas leidžiančių nuteistųjų – apie 250 žmonių. Tarp žiūrovų buvo ir legendinis Henrikas Daktaras.

„Mano nuostabai, filmas jiems labai patiko: vos tik pabaigoje pasirodė titrai, visi pašoko, atsistoję plojo. Gal net per premjerą Vilniuje nebuvo tokių karštų emocijų“, – po seanso šypsodamasis kalbėjo E.Vėlyvis.

Emilio Vėlyvio filmo „Piktųjų karta“ peržiūra Pravieniškėse / Organizatorių nuotr.

Tokia reakcija nustebino ne tik režisierių. Anot aktorių, sujudo ir pareigūnai, ėmė budriau sekti nuteistuosius. Tačiau pavojaus tai nekėlė, – ilgai besitęsusiais plojimais išreikšta didelė pagarba režisieriui ir dėkingumas už suteiktą galimybę išvysti būtent šį kino filmą.

Vėliau susirinkusieji galėjo pateikti klausimus E.Vėlyviui ir „Piktųjų kartos“ aktoriams.

„Buvo ir pakankamai primityvių klausimų, pavyzdžiui, apie sekso scenas, kurie salėje sukėlė juoką. Taip pat juos domino, kiek filmas kainavo, kaip prisikalbinome aktorę Ingeborgą Dapkūnaitę, ką aktoriai mano apie režisierių. Bet vienas klausimų mane patį nustebino, – kodėl filmas buvo dedikuotas Zigmui Stankui. To paklausęs žmogus intelektualiai pateikė, kodėl kaip tik tai jį sudomino. O Zigmas Stankus – rašytojas – buvo mano geras bičiulis, šiek tiek konsultavo rašant „Piktųjų kartos“ scenarijų, net padėjo man susipažindinti su dviem KGB‘istais, nors tai nėra jo sritis. Deja, Zigmas mirė nesulaukęs filmo“, – kalbėjo režisierius.

Kaip teigiama Kalėjimų departamento „Facebook“ paskyroje, filmo kūrėjų atvykimas ir po seanso įvykę pokalbiai su nuteistaisiais padeda plėsti jų pasaulėžiūrą. Buvimas su žmonėmis iš laisvės stiprina nuteistųjų resocializaciją ir integraciją į visuomenę. Jaučiant visuomenės palaikymą ir nuoširdų bendravimą, galima lengviau keistis ir stiprinti socialinius ryšius.

Detektyvinis trileris „Piktųjų karta“, vadinamas geriausiu E.Vėlyvio kino darbu, pasakoja apie įvykius mažame mieste, kuriame virė įprastas gyvenimas, valdžiai pasidalijus įtakos sferas. Tačiau iš praeities išnirę mistiniai, baimę keliantys šešėliai viską sujaukė ir privertė sumokėti senas skolas brangiausia kaina. Filme gausu amą gniaužiančių epizodų, o kaskadininkams tekę iššūkiai buvo sudėtingiausi per visą lietuviško kino istoriją. Šį filmą jau pamatė ir lietuviai, gyvenantys svetur. Detektyvinis trileris keliauja per pasaulį, jis bus dubliuotas užsienio kalbomis.

Emilio Vėlyvio filmo „Piktųjų karta“ peržiūra Pravieniškėse (9 nuotr.)
+3