Edita Užaitė, Elžbieta Latėnaitė ir Emilija Latėnaitė – apie gimusią draugystę: „Tiek visko perėjome“

Emilija Latėnaitė, Edita Užaitė, Elžbieta Latėnaitė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotrauka
Emilija Latėnaitė, Edita Užaitė, Elžbieta Latėnaitė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotrauka
Jūratė Ražkovskytė
Šaltinis: Žmonės
2024-03-07 15:59
AA

„Gal parašykime kartu pjesę? Ir suvaidinkime?“ – viena kitos paklausė aktorės Edita UŽAITĖ (42) ir Elžbieta LATĖNAITĖ (37). Netrukus į kompaniją pasikvietė ir Elžbietos pusseserę aktorę Emiliją LATĖNAITĘ (37). Taip gimė spektaklis „Nepažįstamos draugės“ ir trijų moterų menininkių draugystė.

Edita ir Elžbieta nebuvo artimos draugės, probėgšmais matydavosi, kai vaidino viename spektaklyje. Kartą kalba pasisuko apie tai, kaip aktoriai patys ima ir sukuria spektaklį, kokį norėtų vaidinti. Jos savąjį rašė gal trejus metus. Pjesės skaitymus pristatė Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – į juos pasikvietė ir Elžbietos pusseserę Emiliją.

Tiesa, pjesė galėjo taip ir likti nepastatyta, nes negavo Lietuvos kultūros tarybos finansavimo. „Sėdime su Edita už galvų susiėmusios: ką dabar daryti? – prisimena Elžbieta. – Prisipažinsiu, tą akimirką nuleidau rankas: gal laukime rudens ir tada vėl prašykime paramos... Bet kai skirtingos asmenybės tampa partneriais – įvyksta stebuklas. Edita pareiškė: „Ne, nieko nebelauksime. Viską darome pačios!“ Taip Edita tapo projekto prodiusere, o Elžbieta – režisiere, nes jau seniai puoselėjo tokią svajonę.