Editos Mildažytės akcijoje „Velykų DiaBitės“ aukoti sergantiems vaikams ragins ryškiausi muzikantai
„Tu ragana, aš tavęs nekenčiu!“– šaukdavo cukriniu diabetu sergantis Nedas, kai prie jo su insulino švirkštu priartėdavo labiausiai už viską pasaulyje jį mylinti mama. Šiandien Nedas glaudžiasi prie jos ir vadina angelu, nes švirkštą pakeitė insulino pompa, kurios mažylis nejaučia ir dėl kurios mama jam kelia vien geras emocijas.
Ryškiausios Lietuvos scenos žvaigždės per Velykas susiburs tam, kad palengvintu cukriniu diabetu sergančių vaikų dalią ir padėtų jiems įsigyti specialius ligos sukeltų komplikacijų riziką mažinančius prietaisėlius. Marijus Mikutavičius, Merūnas Vitulskis, Ilja Aksionovas, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Kostas Smoriginas, Olegas Ditkovskis, Neda Malūnavičiūtė, „Liūdni slibinai“ ir daugelis kitų kvies aukoti labdaros koncerte „Velykų DiaBitės“. Koncertą antrąją Šv. Velykų dieną transliuos LRT televizija. Transliacijos pradžia – balandžio 6 d. 21 val.
„Užtenka pamatyti vienos moters akis, kai ji sužino apie savo vaiko ligą, ir išvysti jos trijų dienų ašaras po to, kad kiltų noras kažkuo padėti nelaimės ištiktoms šeimoms, kartu – ir prasmingai švęsti vieną gražiausių metų švenčių“, – pasakoja akcijos sumanytoja ir renginio vedėja Edita Mildažytė, šiuo metu lankanti diabetu sergančius visoje Lietuvoje ir rengianti pasakojimus apie juos. Pasakojimai bus parodyti transliacijos metu.
Viena iš herojų – kaunietė Daiva – apie abu savo vaikus ištikusią bėdą sužinojo vienu metu. Iš pradžių cukrinis diabetas buvo diagnozuotas jos dukrelei, po dviejų savaičių – ir sūnui. Šiandien abu vaikai gyvena visavertį gyvenimą, padedami insulino pompų.
Pasvalio rajone gyvenanti Gryta su vyru – abu diabetikai. Besilaukiančiai Grytai „Bėdų turgus“ padėjo įsigyti pompą. Moteris pagimdė sveiką mergytę, kuriai dabar penkeri, o neseniai šeima įsivaikino ir berniuką. Gryta sako, kad pompa apvertė jos gyvenimą aukšyn kojom. Į gerąją pusę.
Insulino pompų Lietuvoje šiandien laukia apie 800 vaikų. Pompos leidžia insulino dūrių skaičių sergantiems sumažinti nuo 10 per parą iki 1 per 3-4 paras.