Edmundas Jakilaitis: „Sporte pasiektos pergalės padeda nugalėti ir gyvenime“

Edmundas Jakilaitis su dukra Barbora/ Viganto Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Lietuvos televizijos žurnalistas, laidų vedėjas ir prodiuseris, trijų vaikų tėvas Edmundas Jakilaitis prisipažįsta esantis ne iš tų žmonių, kurie švaistytų laiką, – jo dienotvarkė suplanuota minučių tikslumu. Tačiau kad ir koks užsiėmęs būtų, bent kelis kartus per savaitę randa laiko sportui ir prie aktyvaus gyvenimo būdo pratina savo atžalas.

Bėgti sugalvojo spontaniškai

Edmundas drąsiai prisipažino manantis, kad yra sportiškas žmogus, nes sportuoja mažiausiai keletą karų per savaitę. „Mano sportas labai paprastas – vienas ratas Vingio parke, tai yra maždaug 5,5 kilometro, o paskui mėgstu atlikti mankštą. Taigi išeina daugiau kaip valanda aktyvaus judesio. Paprastai bėgioju kelis kartus per savaitę, bet būna periodų, kai sportuoju kiekvieną mielą dieną. Žinoma, bėgiojimas bėgiojimui nelygus. Kartais atitolstu, kartais sugrįžtu, būna, mažiau nubėgu, bet kad nebėgčiau mėnesį – to nėra buvę“, – pasakojo televizijos laidų vedėjas.

Dabar bėgioti Edmundui Jakilaičiui yra tapę maloniu pomėgiu, tai ne tik stiprina kūną, bet ir išsklaido įtampą. Vis dėlto žurnalisto pažintis su šiuo sportu nebuvo tokia romantiška.

„Kadaise po Naujųjų metų važiavau automobiliu ir per radiją nuskambėjo kvietimas dalyvauti bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“. Pamaniau, tiek kartų esu girdėjęs apie šį bėgimą, bet niekada nedalyvavęs. Taigi spontaniškai nutariau jame dalyvauti. Pamenu, net tinkamos avalynės neturėjau – bėgau tiesiog su žieminiais batais. Atmušiau pėdas ir kokią savaitę normaliai negalėjau paeiti, tačiau atstumą nuo Antakalnio kapinių iki televizijos bokšto įveikiau. Tokia buvo pradžia“, – prisiminė vyras.

Edmundas Jakilaitis / Organizatorių nuotr.

Tenisas subūrė bičiulius

Anot pašnekovo, bėgimas – taip pat puiki proga pabūti su savimi, atsipalaiduoti. „Man tai patinka daryti iš ryto, kol dar galva švari. Be to, šitaip nevagiu laiko iš šeimos. Mano darbo diena ir taip gana ilga, todėl vakaro laiką skiriu vaikams“, – pasakojo pašnekovas.

Dar viena sporto rūšis, kuriai Edmundas simpatizuoja, yra tenisas. Jį žurnalistas mėgsta žaisti su draugais. Net yra įkūrę savo teniso klubą pavadinimu „Aptarimas“.

„Prieš maždaug 15 metų pradėjome tenisą žaisti su kolegomis Gintaru Ruplėnu, Jogaila Morkūnu ir Laurynu Šeškumi. Pastebėjome, kad kalbos, kaip sekėsi žaisti, trunka ilgiau nei pats žaidimas, todėl taip ir pavadinome klubą. Fundamentali klubo taisyklė yra bendrauti, o ne siekti aukštų sporto rezultatų – juokais nutarėme. Vėliau į šį klubą įsitraukė daugiau žiniasklaidos atstovų. Tiesą pasakius, teniso klubas yra gana žinomas Lietuvos mastu, mus neretai kviečia ir į prestižinius mėgėjų turnyrus“, – šypsojosi vyras.


Edmundas Jakilaitis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Meilę sportui skiepija ir atžaloms

Tačiau dabar Edmundas Jakilaitis tenisą yra apleidęs, o štai bėgimo nenutraukia net šaltuoju metu. Kol nelyja ir nesninga, puikiai tinka anksčiau minėtas Vingio parkas, o kai atšąla arba subjūra oras, vyras persikelia į Lengvosios atletikos maniežą, ten sportuoja ir vienuolikmetis jo sūnus Bernardas.

„Jei oras prastas, bėgu manieže. Čia viskas man gerai pažįstama, mat čia sūnus užsiima lengvąja atletika – yra šuolininkas į aukštį. Bernardui sekasi tikrai gerai – jis yra tapęs šuolio į aukštį Lietuvos vicečempionu savo amžiaus grupėje“, – pasakojo prodiuseris.

Anot Edmundo Jakilaičio, sūnus išbandė daug įvairių sporto šakų, tačiau nė viena neprilipo. Tada tėvui kilo mintis, ką galėtų sportuoti atžala. „Bernardui nuo pat vaikystės buvo padidėjęs raumenų tonusas, todėl jis mėgo vaikščioti ant pirštų galų ir jam išsivystė vadinamoji spragi pėda. Ortopedijoje tai yra fiziologinis trūkumas, o šuolininkui į aukštį arba trumpų distancijų bėgikui – tikra Dievo dovana. Todėl ir pasiūliau sūnui išmėginti lengvąją atletiką. Atrodo, kad tai pasiteisino“, – šypsojosi prodiuseris.

Sportuoja ir vyresnioji Jakilaičių dukra keturiolikmetė Barbora – ji yra žirgų išjodinėtoja, daugkartinė Lietuvos ir Baltijos šalių čempionė. Vyresnėlei sportą parinkti buvo daug paprasčiau nei sūnui.

„Barboros istorija dar kitokia. Ji gal nuo dvejų metukų pradėjo žaisti su arkliais. Vėliau darželyje „tapo“ žirgų trenere, o grupės draugai vaidindavo žirgus. Jos pėdkelnės visada būdavo suplyšusios ties keliais, mat nuolat vaidindavo, kad joja arkliu“, – linksma vyriausios dukters istorija pasidalijo tėtis.

Na, o Jakilaičių pagrandukė trimetė Morta, pasak Edmundo, yra namų čempionė absoliučiojoje įskaitoje. Jos dar laukia sporto veiklos paieškos, tačiau neabejotinai ateityje sportuos ir Morta, mat, anot Edmundo, sportas ne tik suteikia sveikatos, energijos ir geros nuotaikos – pasiektos pergalės labai motyvuoja vaikus stengtis ir kitose gyvenimo srityse. 

Skaitykite daugiau