Edmundas Jakilaitis susirgo koronavirusu: atsiskyręs nuo šeimos apsigyveno sodyboje

Edmundas Jakilaitis / Pauliaus Peleckio nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
AA

Žurnalistas, prodiuseris ir laidų vedėjas Edmunas Jakilaitis jau kurį laiką kovoja su liga: vyrui patvirtintas koronavirusas. Nors žurnalistas nežino, kur ir kaip užsikrėtė, siekdamas apsaugoti artimuosius pastarąsias dienas leidžia atsiskyręs nuo šeimos.

Edmundas Jakilaitis 15min teigia, kad jokių didesnių nusiskundimų neturi, tiesiog lengvai sloguoja. Tiesa, pirmomis ligos dienomis ir šiek tiek kosėjo.

„Nieko neįprasto. Jeigu nebūtų kovido, normaliame gyvenime tiesiog nekreipčiau dėmesio. Jaučiu ir kvapą, ir skonį. Aišku, kadangi yra sloga, tai gal ir ne taip aštriai tą kvapą jaučiu“, – 15min pasakoja Edmundas.

Edmundas Jakilaitis / Irmanto Gelūno nuotr.

Dėl užklupusios ligos koregavosi Edmundo darbotvarkė. Pavyzdžiui, E.Jakilaitis turėjo lankytis Varšuvoje, tarptautiniame televizijos produkcijos festivalyje „Heart of Europe“, kur dalyvauja dešimt valstybių iš centrinės Rytų Europos, o LRT televizija yra pateikusi „Nacionalinę ekspediciją“ kaip vieną iš konkurso dalyvių.

„Keletas dalykų, žinoma, nukentėjo. Aišku, nuotoliniu dirbti jau esame pripratę, bet tokiu būdu negali padaryti tam tikrų įsipareigojimų, kurie neįmanomi per ekraną.

Kiekvieną dieną būnu ką nors susiplanavęs. Ketvirtadienį turėjau vykti į Valdo Adamkaus knygos pristatymą, savaitgalį turėjau Klaipėdoje moderuoti konferenciją. Yra įsipareigojimų, bet nieko nepakeisi. Belieka tik dirbti namuose“, – teigia pašnekovas.

Vyras įsitikinęs, kad jo atvejis yra geriausiai iliustruojantis, ką su žmogaus organizmu padaro skiepai, nes sirgdamas koronavirusu patiria tik tokius simptomus, kurių, kaip pats teigia, įprastame gyvenime net nepastebėtų.

„Skiepai yra neįtikėtinai gera apsauga. Esu skiepytas du kartus, trečio jau nesuspėjau, bet kol kas jo ir nereikės“, – mintimis dalijasi laidų prodiuseris.

Edmundas Jakilaitis ir Rasa Jakilaitienė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Dabar Edmundas gyvena sodyboje, atsiskyręs nuo artimųjų.

„Turiu puikų internetą ir darbuojuosi sau. Kaime yra galimybė išeiti į mišką, nes nėra nė vieno žmogaus. Tokiu būdu nepažeidžiu saviizoliacijos reikalavimų, o mieste to daryti negalėčiau“, – džiaugiasi jis.

Žurnalisto šeimos nariams koronavirusas bent jau kol kas nediagnozuotas.

„Žmona darėsi greitąjį testą, jo rezultatas buvo neigiamas. Dabar užsiregistravo antigeno testui, bet gavo vietą tik kitą savaitę. Manau, kad yra tikimybė, jog ji nuo manęs užsikrėtusi“, – neatmeta E.Jakilaitis.

Skaitykite daugiau