Edmundo Malūko bestseleris „Šiukšlyno žmonės“ virs televizijos serialu ir kino filmu

Serialo prodiuseris Erikas Kundreckas (kairėje)
Serialo prodiuseris Erikas Kundreckas (kairėje)
Šaltinis: Žmonės
2021-08-18 13:48
AA

Pagal vieno populiariausių šiuolaikinių Lietuvos rašytojų Edmundo Malūko garsiausią romaną „Šiukšlyno žmonės“ bus kuriamas draminis serialas, o vėliau ir kino filmas.

1995-aisiais parašytas, tačiau Iki šiol naujus skaitytojus atrandantis romanas, ekranizacijoje bus papildytas naujais siužeto vingiais ir personažais. Romano ekranizavimo teises įsigijo prodiuserių kompanija „4Room”. 

Rašytojo gerbėjams tai itin maloni ir ilgai laukta žinia, o serialo prodiuseris Erikas Kundreckas net neabejoja, kad daugeliui tiek serialų, tiek grožinės literatūros  mėgėjų bus puiki proga prisiminti ar iš naujo pažinti įstabią E.Malūko kūrybą.

E.Kundreckas

„E.Malūkas – vienas populiariausių ir  daugiausia knygų per nepriklausomos Lietuvos laikotarpį išleidęs rašytojas. Kone kiekvienas jo romanas tapo bestseleriu. Ko gero, taip yra dėl to, kad šis rašytojas nesibodi skaudžių temų, nevengia parodyti nemalonios realybės. Neveltui E.Malūko knygos yra labai mėgstamos skaitytojų“, – sakė E.Kundreckas.

Visų E.Malūko išleistų knygų tiražas gerokai viršija pusės milijono egzempliorių atžymą, o įvairios rašytojo  knygos pakartotinai spausdintos apie pusantro šimto kartų.  Vien romano „Šiukšlyno žmonės“ iki šiol išėjo net 18 leidimų. Rašytojo kūryba žinoma ir užsienio šalyse.

E.Malūko knyga „Šiukšlyno žmonės“

Pasak prodiuserio, serialų žanras Lietuvoje suvienodėjo, tad nuspręsta ieškoti temos, kuri mūsų kinematografo dar būtų negvildenta ir stipriai surezonuotų visuomenėje. Atkreiptas dėmesys į tai, kad pastaruoju metu pasaulyje tapo ypač populiaru ekranizuoti gerai skaitomus literatūros kūrinius.

„E.Malūko romanas „Šiukšlyno žmonės“ tiesiog prašėsi ekranizuojamas. Parašytas vizualiai, įsimintinai ir jaudinančiai, – sakė E.Kundreckas – Keliskart iš naujo skaičiau „Šiukšlyno žmones“, kad vėl ir vėl išjausčiau kiekvieną įvykį, emociją, personažą. Daug diskutavome su autoriumi. Jis nuogąstavo ar šiandienos žiūrovas supras tokią nūdienai neįprastą temą, kad sunkūs laikai nugrimzdo užmarštin ir dabar didžiausias vaikų rūpestis ne sočiau pavalgyti, o išsikrovusi telefono baterija. Sakiau jam, kad būtent dėl to ir turime ekranizuoti „Šiukšlyno žmones“.

E.Malūko knyga „Šiukšlyno žmonės“

1995-aisiais išleistas ir rašytojo vizitine kortele tapęs romanas „Šiukšlyno žmonės”, pasakoja apie dviejų vaikų, apsimetusių broliu ir seserimi pabėgimą iš vaikų namų bei gyvenimą sąvartyne. Nepaisant to, kad pagrindiniai romano herojai vaikai, jų istorija visiškai nevaikiška, o sukrečiančias romano detales romano autorius skrupulingai rinko iš tuometės kraupios realybės. 1995 metais sąvartynuose gyveno įspūdingas skaičius vaikų – beveik du šimtai nepilnamečių kasdien knisosi šiukšlėse ieškodami tiek ką parduoti, tiek pavalgyti. Tad drastiškos detalės ir skaudūs likimai šiame romane nebuvo vien beletristika – siužetą išties diktavo tų dienų realijos. Rašymas šį romaną E.Malūkas bendravo su tikraisiais šiukšlyno žmonėmis, valkatomis, kaliniais, alkoholikais, narkomanais, juodojo verslo žmonėmis.

Nors gali pasirodyti, kad perskaičiusiems romaną seriale pritrūks intrigos, vis dėlto, net ir kelis kartus skaičiusieji romaną bus maloniai nustebinti. Scenarijus pildomas naujomis siužetinėmis linijomis ir personažais, kuriama tiek romano priešistorė, tiek įvykiai po jo. Prie scenarijaus pluša ir pats romano autorius, o  kūrinio ekranizavimui,  buriama geriausia įmanoma grupė, dirbusi tiek prie žymiausių lietuviškų, tiek prie Lietuvoje filmuotų Netflix, HBO serialų.

Ekranizacijos prodiuseris teigė, kad tiek filmui, tiek televizijos serijoms bus keliami patys aukščiausi kūrybiniai ir technologiniai standartai. „Orientuojamės į ypač kokybišką produktą, – juk tai savotiškas E.Malūko kūrinio įamžinimas. Neabejokite, tai bus sukrečianti ir ilgam atmintyje išliekanti istorija“, – sakė E.Kundreckas.

Serialo sezoną sudarys 10-12 valandos trukmės serijų. Kol kas nepranešama, kuri platforma ar kanalas transliuos serialą. Prodiuseriai stengsis, kad šį kūrinį pamatytų kuo daugiau žiūrovų. Netrukus bus pranešta ir daugiau detalių apie planuojamą premjeros laiką.