Edvardą Žičkų Niujorke įkalino netikėtai užklupusi pūga

Edvardas Žičkus Niujorke / Asmeninio albumo nuotr.
Edvardas Žičkus Niujorke / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Šiuo metu JAV viešintis televizijos laidų vedėjas ir prodiuseris Edvardas Žičkus (30) patyrė netikėtą akistatą su gamtos stichija. Niujorką ketvirtadienio naktį (Lietuvos laiku) užklupęs sniegas pakoregavo po valstijas keliaujančio žurnalisto planus. Portalas Žmonės.lt siūlo paskaityti E.Žičkaus įspūdžius iš uragano nualinto ir pūgos užklupto Niujorko.

Edvardas Žičkus:

Šįryt (ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku – red. past.) Niujorkas nubudo apgaubtas sniego ir ramus, nors dar prieš keletą valandų miestą taršė žieminė pūga, gatvės buvo sunkiai pravažiuojamos, žmonės vėl apimti nežinomybės, o kai kurie ir panikos.

Taksistas man pasakojo, kad po Sandy uragano, kai kurie Niujorko rajonai iki šiol neturi degalų, o kitur jo kaina yra žymiai šoktelėjusi. Naktį mačiau daugybę nuo kelio į pusnis nuslydusių automobilių ir keleivinių autobusų.

Džono F.Kenedžio oro uoste keleiviai, sužinoję, kad visi skrydžiai iki ryto atšaukiami, blaškėsi ištisas valandas, nežinodami, kaip savo keliones planuotis toliau. Kenedžio oro uoste praleidau beveik 12 val., kol galiausiai sužinojau, kad skrydis iš Niujorko į Majamį tikrai neįvyks. Nors trečiadienį perpiet dar buvo galima pakilti, bet reisas triskart buvo atidėtas.  Pūga tapo tokia stipri, kad visi Niujorko oro uostai liko paralyžiuoti. Kitus bilietus į Majamį pavyko gauti per didelius vargus, nes visi reisai iki pat šeštadienio buvo perpildyti. Ketvirtadienio pavakare tikiuosi sėkmingai išskristi į Fort Loderdeilą Floridoje, o iš ten bus likę tik keliasdešimt myliu iki paties Majamio.

Sunkiau, nei rasti naujus bilietus kelionei, buvo surasti vietą nakvynei. Kai kas nusiteikė naktį praleisti tiesiog snūduriuodamas ant sėdynių oro uosto laukimo salėje, kiti – tiesiog prigulė ant žemės... o kai kas ėmė ieškoti laisvų viešbučių. Telefono operatorė veik iškart perspėjo, kad Niujorko viešbučiai yra perpildyti, o autobusų, vežančių iš oro uosto į viešbučius, atsiųsti neturį galimybės. Kiek teks laukti taksi – tokia pat nežinomybė, kaip ir kada nurims pati audra.

Naktį pigiausias siūlomas kambarys kainavo 549 JAV dolerius, kelionė iki viešbučio – nuo 20 JAV dolerių, o iki centrinio Niujorko – nuo 65 JAV dolerių. Nuostoliai didžiuliai, bet žmogaus planai nepavaldūs gamtos išdaigoms, tad ir draudimai jokie čia negalioja.

Visą naktį buvo valomos pagrindinės gatvės, paryčiais miestas priminė žiemišką ir ramų didmiestį, net šiek dvelkiantį kalėdinėmis nuotaikomis. Tiesa, Kenedžio oro uoste tvyro įtampa ir šurmulys: daugybė žmonių akylai seka švieslentę ir akimis ryja kiekvieną naują pranešimą apie skrydžių atnaujinimus. Kai kurie jų – nusiteikę oro uoste praleisti dar vieną naktį, kol gaus vietas į atnaujintus reisus.

Pastarąją savaitę stebėjau, kaip sparčiai Niujorkas atsigauna ir tvarkomas po Sandy uragano. Žavėjusi. Po to sekiau rinkimus ir gyriau amerikiečių tautiškumą. Buvo gera tai matyti. Dabar žiūriu, kaip „betoninėmis džiunglėmis“ vadinamas miestas vėl atsikovoja kasdienį gyvenimą iš stichijos gniaužtų. Panašu, kad per porą dienų čia viskas sugrįš į savo vėžes.

Niujorke siautusi pūga
Niujorke siautusi pūga / Edvardo Žičkaus nuotr.