Edvardas Žičkus: „Festivalyje „Didieji Kinijos žibintai“ pirmą sykį mačiau savo mamą darančią „selfius“

Festivalis „Didieji Kinijos žibintai. Visatos ženklai 2019“/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Lapkričio 23 dieną prasidėjęs šviečiantis festivalis „Didieji Kinijos žibintai. Visatos ženklai 2019“ jau daugiau kaip dvi savaites džiugina neregėtomis šilko skulptūrų kompozicijomis ir veiklomis visai šeimai. Pasigrožėti didžiuliais žibintais traukia ir žinomi žmonės. Edvardas Žičkus su mama festivalį atrado kaip vietą paminėti ypatingai progai.

Žymus žurnalistas, TV prodiuseris ir laidų vedėjas Edvardas Žičkus svarstydamas, kaip nustebinti ir pradžiuginti mamą, iš pradžių net nesitikėjo, kad jos gimimo dieną minės būtent Pakruojo dvare, bet datos sutapimas ir tuo pat metu vykstantis festivalio atidarymas buvo tarsi ženklas, kad reikia rinktis būtent šią kryptį. Jis prisipažįsta, kad vykdamas į dvarą nemažai svarstė, ko čia gali tikėtis ir ką galiausiai ras.

„Dvaras yra unikali vieta ir kai pirmą kartą čia apsilankiau, negalėjau patikėti, kas su juo padaryta – čia yra tiek šviesos! Važiuojant galvojau, šviesa, istorija, dvaras... Ar tai negali būti pavojinga? Ar tai neturės kičo elementų? Garantuoju – nieko panašaus. Vaikščiojau išsižiojęs“, – prisipažįsta E. Žičkus.

Dvarą apsupusios dešimtys įvairiausių šviečiančių kompozicijų ir paties komplekso aura bei atmosfera gimtadienį švenčiančią E. Žičkaus mamą Alvyrą taip pat paliko be žado. „Mes čia atvykome švęsti jos gimtadienio. Ji vis dar negali patikėti, kaip čia viskas yra nuostabu. Mama juokiasi, kad taip karališkai nesijautė net tada, kai buvome apsistoję paties Popiežiaus buvusioje rezidencijoje Romos priemiestyje. Šviesa, bajoriška vakarienė ir nereali kompanija sukūrė tikrą šventę. Pirmą kartą mačiau mamą darančią „selfius“, – džiaugėsi pavykusia gimtadienio staigmena mamai TV laidų vedėjas.

Festivalis „Didieji Kinijos žibintai. Visatos ženklai 2019“/Organizatorių nuotr.

Šiemet dvidešimties žmonių komanda iš Kinijos drauge su Pakruojo dvaro kolektyvu sukūrė didžiausiame Lietuvoje dvaro komplekse tarsi atskirą šviečiantį pasaulį: Afrikos gyvūnija, baltosios meškos tarp ledynų, pandos, gėlių pievos, šventykla, drakonai ir kalėdinę nuotaiką spinduliuojanti eglutė, saugoma spragtukų, Kalėdų senelis, jo namelis, karuselė... Festivalis dedikuotas šeimai, vaikams, jų ypatingam laikui. Tai pajuto ir E. Žičkus. Pasak jo, „festivalyje pasijutau savotiškai tarsi vaiku. Tarp visų šių žibintų, karuselių nesisuka visiškai mintys apie darbą, verslą, apie problemas ar nūdieną. Man asmeniškai, jos čia sukasi visai apie ką kitą“.

Festivalis „Didieji Kinijos žibintai. Visatos ženklai“ Pakruojo dvare – kiekvieną savaitgalį ir Kalėdiniu periodu iki pat sausio 5 dienos.

Pakruojo dvaras – didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba su 26 pastatų ansambliu, kurioje realiu laiku yra atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas.

Festivalis „Didieji Kinijos žibintai. Visatos ženklai 2019“ (6 nuotr.)
Skaitykite daugiau