Eglė Daugėlaitė – apie gyvenimą Taline, dviejų vaikų auginimą ir karjeros planus

Eglė Daugėlaitė Taline / G.Skaraitienės ir asmeninio albumo nuotr.
Eglė Daugėlaitė Taline / G.Skaraitienės ir asmeninio albumo nuotr.
Giedrė Gedeikytė
Šaltinis: Žmonės
2021-10-01 08:19
AA

Iš televizijos ekranų puikiai pažįstama žurnalistė, laidų vedėja Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė jau kelis mėnesius vaikšto ne Vilniaus, o Talino gatvėmis. Čia ji persikėlė su šeima – vyru teisininku Dominyku Kryževičiumi, 2-ejų pirmagimiu Jonu ir vos prieš pusmetį gimusiu antruoju sūnumi Nojumi. Žmonės.lt portalui Eglė pasakoja, kad persikraustymas į Estijos sostinę buvo didžiulis pokytis, atnešęs nemažai iššūkių, bet priprasti prie svečios šalies sekasi vis geriau.

Pavasario pabaigoje – vasaros pradžioje E.Daugėlaitės-Kryževičienės šeimą į Taliną nubloškė jos vyro Dominyko darbo pokyčiai. Jų šeima buvo įsitikinusi – jei yra galimybė, geriau keliauti ir gyventi visiems kartu. Laimei, aplinkybės buvo labai palankios – tuo metu Eglė buvo motinystės atostogose, tad jos nevaržė darbai ir kiti įsipareigojimai.

Kovą susilaukusi antrojo sūnaus, Eglė šiuo metu daugiausiai laiko praleidžia rūpindamasi savo mažyliais. Moteris neslepia, kad būtent vaikų sveikata ir gerovė tapo didžiausiu iššūkiu persikėlus į Estiją.

„Kraustėmės keturiese, su dviem mažais vaikais, tad svarbiausia buvo rasti gydymo įstaigas ir pasirūpinti, kad nenutrūktų kūdikio vakcinavimas. Ypač daug sunkumų sukėlė siekis antrąjį sūnų paskietyti nuo meningokoko. Estai nuo šios infekcijos neskiepija, tad vakcinas tenka užsakinėti specialiai, o jų ne visada turi. Vis tik siekiame, kad vaikas mėnesiu anksčiau ar vėliau būtų paskiepytas“, – apie problemas Žmonės.lt pasakoja Eglė.

Eglė Daugėlaitė Taline / Asmeninio albumo nuotr.

Ne ką mažiau pastangų reikėjo norint rasti tinkamą darželį ar auklę. Eglė stebisi, kad Taline kur kas lengviau rasti patogią gyvenamąją vietą nei auklę, kuri kalbėtų angliškai.

„Tai sukėlė nedidelį šoką. Žinoma, vėliau tai išsprendėme, bet reikėjo tam tikrais klausimais ieškoti kompromisų, o kartais – ir nusileisti, nes supratome, kad darželio reikia čia ir dabar, tad turime prisitaikyti prie esančios situacijos“, – sunkumus prisimena ji.

Eglė su vyru galiausiai pasirinko nedidelį privatų darželį, kuriuo jie – labai patenkinti. Jų sūnus Jonas čia turi malonią, su juo angliškai bendraujančią auklėtoją Olgą, tačiau aplinkui girdi daug rusiškai kalbančių žmonių ir rusiškai supranta vis daugiau. Eglė juokauja, kad nežinia, kuria kalba prabils berniukas ir viliasi, kad tam tikros užsienio kalbos žinios išliks. Tačiau tai – ne vieninteliai darželio pliusai.

 „Mes sakome, kad vaikas čia jaučiasi „kaip pas močiutę“: yra skaniai maitinamas, jam skiriama daug dėmesio, tad esame laimingi, kad jo adpatacija buvo labai sklandi“, – džiaugiasi moteris.

Talinas / Eglės Daugėlaitės nuotr.

Pakankamai nesunki buvo ir pačios Eglės adaptacija naujoje šalyje. Ji tikina, kad nors priprasti prie naujo miesto reikėjo šiek tiek laiko, Talinas jos neišgąsdino. Estija, anot Eglės, yra daug kuo artima Lietuvai, o pats Talinas jai primena gimtąją Klaipėdą. Vienas iš praktinių pavyzdžių – sutampančios parduotuvės ir prekių ženklai.

„Įdomu, kad kartais prekės pirmiau būna aprašytos lietuviškai ir tik vėliau – estiškai. Tai sukuria tokį Baltijos šalių burbulo jausmą, tad nors skirtumų tarp šalių yra, jie negąsdina ir iš esmės nekeičia gyvenimo“, – tvirtina Eglė.

Suvokimas, kad ji gyvena užsienyje ir ilgisi tėvynės, sustiprėja darbo reikalais grįžus į Lietuvą. Žurnalistė sako, kad kiekvieną kartą atvykusi į gimtąją šalį ji pajunta labai stiprų namų jausmą. Vis tik stipriausiai ji ilgisi Lietuvoje gyvenančių artimųjų ir draugų. Anot Eglės, būtent kontaktų, susitikimų, svečių stoka labiausiai ir skiria gyvenimą Taline ir Vilniuje.

Draugų ir artimųjų trūkumas lemia, kad jų šeima daug laiko praleidžia drauge. Jie kartu tyrinėja miestą, kartais išsikelia ir pažindinasi su Talino užmiesčiu. Vasarą, vyraujant dideliems karščiams, jie keliavo prie Baltijos jūros ir lankė netoliese esančius vaikams draugiškus paplūdimius. Eglė tvirtina – šeimos gyvenimas pulsuoja įprastu režimu nepriklausomai nuo to, kokioje šalyje gyventum.

Talinas / Eglės Daugėlaitės nuotr.

Būtent šeima ir yra dabartinis Eglės gyvenimo centras. Ji pasakoja, kad dienos Taline bėga labai greitai, nes gyvenimas tarp jos namų sienų tiesiog verda: vaikai auga, o jų poreikiai – didėja ir keičiasi, tad reikia nuolat rūpintis, kad visi būtų patenkinti. Moteris pabrėžia, kad tai – nelengvas darbas, nes abu vaikai dar labai maži, tad net ir norint ne viskas klostosi sklandžiai.

„Dviejų vaikų auginimas yra didelis žongliravimas laiku ir dėmesiu. Ne visada namai yra tvarkingi, o visi pavalgę. Žinoma, tai esame mes, tėvai. Vis tik, nors pirmi mėnesiai buvo sunkūs, keisti ir kupini nepažįstamų dalykų, ilgainiui viskas stojo į savas vėžias ir streso patiriame vis mažiau. Sėkmingai susikalibruoti mums labai padėjo šeima ir jų skirtas laikas“, – artimųjų pastangas įvertina Eglė. Ji priduria, kad įtakos turėjo ir auganti jos pačios patirtis.

Nors Eglė pripažįsta, kad ramiai auginti vaikus, nesiplėšant tarp darbo ir namų yra didelė priviligija, kartu tai – labai didelis iššūkis. Ji neslepia, kad ilgam laikui įstrigusi tarp vaikų reikalų labiausiai išsenka ne fiziškai, o emociškai.  

Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė / Irmanto Gelūno nuotr.

Žinoma laidų vedėja tvirtina, kad jai būtinos pertraukos, kurių metu gali atsigauti ir pasikrauti energijos. Tai padaryti jai padeda protinis darbas ir mylimos veiklos, kurių Eglė – labai išsiilgusi. Deja, jiems daug laiko nelieka, nes Eglės gyvenimas pastaruosius mėnesius sukasi apie vaikus, o ne apie filmavimus ir televizijos projektus. 

„Pasiilgau eterio ir to smagaus jaudulio. Kol kas save realizuoju trumpais pasirodymais renginiuose ar koncertuose, pavyzdžiui, liepos Liepos 6-osios minėjime. Vis tik LRT yra mano didžioji meilė ir darbovietė, tad nekantrauju kitąmet ten sugrįžti“, – karjerus planus atskleidžia žurnalistė.

Paklausta, ar nėra planų Taline likti ilgiau ir tam tikromis veiklomis užsiimti čia, Eglė patikina, kad tai – tik laikina stotelė.

„Nors pažinčių atsiranda vis daugiau ir tam tikri ryšiai po truputį mezgasi, mes suprantam, kad čia gyvenam laikinai, tai bent jau man šiuo gyvenimo etapu nėra tikslo čia įsitvirtinti“, – sako E.Daugėlaitė.

Fotogalerija:

Eglės Daugėlaitės gyvenimo Taline akimirkos (6 nuotr.)
Eglė Daugėlaitė (17 nuotr.)
+11