Eglė Jakštytė-ELEY pristato dainą „Dėl tavęs dainuoju“: ji padeda išlaisvinti ilgai slėptus jausmus

Eglė Jakštytė-ELEY / Asmeninio archyvo nuotr.
Eglė Jakštytė-ELEY / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-09-02 10:38
AA

Po intensyvios vasaros, įspūdingo balso atlikėja Eglė Jakštytė-ELEY pristato naują savos kūrybos dainą, kurią subrandinti ir išgryninti užtruko ilgiau nei metus. Vasaros pabaiga kūrinio premjerai parinkta simboliškai, pasak atlikėjos, tai metas, kai užplūsta ilgesys, kai dar ir dar kartą norisi išgyventi buvusias gražias akimirkas ir patirtus romantiškus jausmus, o naujausia daina ir yra būtent apie tai.

„Jau esu parašiusi ir beveik užbaigusi net keletą savo kūrybos dainų, tačiau jos vis dar laukia savo eilės, nes šioje vietoje esu perfekcionistė. Vis grįžtu prie jų ir atrandu, ką norėčiau dar patobulinti ir papildyti. Taip nutiko ir su šia daina. Nors idėja gimė akimirksniu, vis tiek užtrukau. Gerai pamenu, kaip prieš metus, labai ankstų saulėtą rytą parašiau pirmąsias šios dainos eilutes, o po kelių akimirkų susidėliojo ir nuostabus posmelis, vėliau gimė fantastiškas priedainis. Iš karto suvokiau, kad tai bus nepaprasta daina.

Mano galvoje ji susidėliojo labai natūraliai ir greitai. Tačiau aš esu toks žmogus, kuriam kūrybinis procesas arba vyksta iš karto, arba užtrunka kiek ilgiau. Man kūryba yra labai svarbus ir malonus dalykas. Aš nenoriu nieko daryti mechaniškai, per jėgą, nes reikia. Man patinka mėgautis kūryba ir nesvarbu kiek tai užtruks, noriu pasinerti į ją visa širdimi. Todėl vos per akimirką gimusiai dainai užbaigti ir ištobulinti prireikė laiko, kad ji būtų tokia, kokia yra dabar ir pagaliau išvystų dienos šviesą“, – apie jai itin svarbų kūrybos procesą pasakoja E.Jakštytė-ELEY ir priduria, kad šis jos kūrinys savo nauju skambesiu išsiskiria iš visų kitų anksčiau jos sukurtų ir atliekamų dainų.

Eglė Jakštytė-Eley / Gedimino Strazdausko nuotr.

Atlikėja sako, kad šiame meile ir ilgesniu alsuojančiame kūrinyje „Dėl tavęs dainuoju“ kiekvienas gali atrasti save, atpažinti kažkada išgyventus stiprius jausmus, niekada neišsakytus žodžius, pajausti užplūstančią nostalgiją ir suvokimą, kad galbūt čia pat, šalia esantis tau svarbus žmogus gali būti visai nepasiekiamas, o tu visa širdimi suvoki, kad nenori jo paleisti.

Šia daina, Eglė tarsi sako savo klausytojams, kad labai svarbu neslėpti savo jausmų, kad reikia apie juos kalbėti ir pasakyti mylimam žmogui, ką jauti.

„Parašius dainą man svarbu ne tik muzikos profesionalų, bet ir mano artimųjų nuomonė. Simboliška, kad pirmą kartą dainą „Dėl tavęs dainuoju“ savo šeimai daviau paklausyti per savo gimtadienį. Ir kas man buvo labai jautru – klausydama šio kūrinio mano sesuo apsiverkė.

Man labai svarbu kaip žmonės pajaučia mano muziką, kokias emocijas ji sukelia, kas mano dainose jiems užsifiksuoja. Su metais vis geriau suvokiu, kaip noriu pati save išreikšti muzikoje, jaučiu, kad pati kurdama jaučiuosi daug stipresnė, matau kaip keičiasi mano kūryba, ji tampa brandesnė ir gali pasiekti žmogaus širdį. Tikiu, kad ši daina – atras savo klausytoją ir padės išlaisvinti ilgai slėptus ir tramdytus jausmus“, – nuoširdžiai savo naują dainą klausytojams pristato E.Jakštytė.

Dainos „Dėl tavęs dainuoju“ žodžius ir melodiją sukūrė Eglė Jakštytė-ELEY, muziką padėjo sukurti muzikos prodiuseris Viktoras Woop, prie dainos skambesio ir išpildymo prisidėjo ir Mark Bogdanovas.

„Džiaugiuosi, kad dirbu su šios srities profesionalais, kurie puikiai mane žino ir supranta mano norą viską atlikti kuo geriau. Ir nors dainos įrašymo procesas dėl to užtrunka ilgiau, galutiniame rezultate visi esame patenkinti, nes žinome, kad viską padarėme maksimaliai gerai“, – dainų įrašų užkulisius praskleidžia atlikėja.

Atlikėja, dainų autorė ir muzikinių TV projektų dalyvė Eglė Jakštytė-ELEY taip pat prasitaria, kad nurimus vasaros šurmuliui ir sulėtėjus darbų tempui, ketina vėl daugiau dėmesio skirti kūrybai, tad klausytojų laukia ir daugiau naujienų: „Kūryba man suteikia daug džiaugsmo, mėgstu pasinerti į ją, galiu ilgai sėdėti prie vieno posmelio, narplioti jį ir ieškoti tobulo skambesio. Tačiau vasarą mano dienotvarkė būna gana įtempta, todėl labai laukiu rudens, kai viskas sulėtėja, kai vėl galiu sėsti prie popieriaus lapo, ramiai mėgautis akimirka ir kurti naujas dainas.“

„Šiandien jau paskutinė vasaros diena, tad praleiskime ją mėgaudamiesi akimirka! Jei ilgitės vasaros jau dabar, kviečiu skirti kelias minutes ir paklausyti dainos „Dėl tavęs dainuoju“. Ji mane nukelia ten, iš kur nesinori sugrįžti. Jei įsileisite ją į savo širdį – pajausite tą patį. Tikiu, kad ši daina padės atrakinti giliai savyje slepiamus jausmus, kurie gali sušildyti, išlaisvinti ir įkvėpti judėti toliau“, – sako naujausią kūrinį pristato atlikėja Eglė Jakštytė-ELEY.