Eglė Jakštytė su vaikinu atostogavo Romoje: svaiginantis karštis ir minios turistų pakoregavo planus

Eglė Jakštytė su mylimuoju Dariumi / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Dainininkė Eglė Jakštytė vos prieš kelias dienas grįžo į Lietuvą – kartu su savo širdies draugu Dariumi mėgavosi trumpomis atostogomis Italijoje. „Lietuvoje vasaros nesulaukiau, tai bent Italijoje ji pasijautė“, – juokėsi Žmonės.lt kalbinta E.Jakštytė.

Eglė Jakštytė / Asmeninio albumo nuotr.

Pora Italijoje  viešėjo tik keturias dienas – aplankė Romą ir Florenciją. „Kadangi vasaros darbų grafikas jau sudėliotas, atostogauti bet kada negaliu – tai darau, kai tik nutaikau kelias laisvesnes dienas. Prieš Italiją trumpai atostogavau Varšuvoje“, – sakė E.Jakštytė.

Kadangi atostogos – trumpos, pora laiko veltui nešvaistė: kasdien vaikščiojo po miestą, lankė turistines vietas. „Kelionė buvo labiau pažintinė, nes Italijoje lankiausi pirmąkart. Stengiausi kuo daugiau pamatyti, juk Romoje tiek daug architektūros paminklų, tikrai yra kur paganyti akis. Senoviniai pastatai, šventyklos, koliziejus – visada norėjau tai pamatyti“, – tikino Eglė.

Eglės Jakštytės atostogos Italijoje (10 nuotr.)
+4

Trys valandos eilėje

Vis dėlto, ne visus užsibrėžtus objektus porai pavyko apžiūrėti iš vidaus – didžiulės turistų minios ir gerokai virš 30 laipsnių karščio pakilusi temperatūra pakoregavo planus.

„Italijoje – itin daug turistų, karštis didžiulis, o eilės prie muziejų tokios ilgos, kad po tris valandas tenka laukti. Kadangi saulė kepino, tiek laiko tiesiog neįmanoma būdavo išlaukti. Į koliziejų taip ir nepatekome... Gal kitąkart“, – vylėsi dainininkė.

Eglė Jakštytė / Asmeninio albumo nuotr.

Susiruošusiems į Italiją E.Jakštytė patarė būtinai apsilankyti Romos Panteone – ši šventykla buvo pastatyta dar valdant Romos imperatoriui Hadrianui, šiuo metu ji turi katalikų bažnyčios statusą ir vadinasi Švč. Mergelės Marijos ir Visų Kankinių bažnyčia.

„Ten yra toks kupolas, o po juo atsistojus virš galvos atsiveria didžiulė skylė – toje šviesoje iš tiesų pajunti ypatingą aurą, tarsi ryšį su dievais, energiją. Man pasidarė labai lengva viduje, gera, ramu. Mačiau, kad daug turistų nežinojo, kad ten taip galima pastovėti – pamatę mane susidomėjo, ėmė kartoti tą patį“, – šypsojosi pašnekovė.

Dar sugrįš

Eglė, kaip ir turbūt dauguma Italijos turistų, suskubo paragauti ir tradicinės virtuvės patiekalų: „Stengiausi išragauti kuo daugiau itališko maisto ir tikrai nenusivyliau. Labai patiko ravioliai  ir minestrole itališka daržovių sriuba, mėgavausi tiramisu desertu, limončelo citrinų likeriu. Įdomu jų kultūrą pažinti ir per maistą – turbūt ne veltui italams tai taip svarbu.“

Ar sugrįš pora į Italiją darkart? „Žinoma, tik į kitą miestą – Milaną ar Veneciją, nors tikiu, kad po kažkiek metų sugrįšiu į Romą ir pateksiu ten, kur šįkart nepavyko“, – nusijuokia.

Eglė Jakštytė / Asmeninio albumo nuotr.

 

Skaitykite daugiau