Eigirdo Scinsko paveikslai – įspūdingoje Marbeljos viloje, kurios baseiną ištapė pats Pablo Picasso

Eigirdo Scinsko paveikslai – įspūdingoje viloje, kur lankėsi Pablo Picasso / Asmeninio albumo ir BNS nuotr.
Eigirdo Scinsko paveikslai – įspūdingoje viloje, kur lankėsi Pablo Picasso / Asmeninio albumo ir BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-06-11 17:01
AA

„Jeigu man kas nors būtų pasakęs, kad mano paveikslai bus eksponuojami šioje viloje, kur lankydavosi vienas žymiausių pasaulių dailininkų Pablo Picasso, nebūčiau patikėjęs“, – Žmonės.lt sako menininkas Eigirdas Scinskas. Neseniai jis pristatė asmeninę parodą Ispanijos Marbeljos kurorte ir sulaukė netikėto pasiūlymo.

Menininkas pasakoja, kad jam buvo tekę matyti šią vilą interneto platybėse ir socialiniuose tinkluose dėl žymioje baseino dugno. 1961 m. Marbeljoje, savo draugo, garsaus flamenko šokėjo ir aktoriaus Antonio Ruizo Solerio rezidencijoje – viloje El Martinete – Pablo Picasso nutapė baseino dugne ir ten pasirašė.

Marbeljos vila El Martinete, kurioje Pablo Picasso ištapė baseino dugną / Asmeninio albumo nuotr.

Pažvelgus iš pirmo aukšto terasos į vilą El Martinete, dėmesį patraukia įspūdingas vaizdas – Pablo Picasso abstraktus piešinys ant baseino grindų. Jame pavaizduotas pats Picasso bičiulis Antonio Ruizas Soleris, legendinis flamenko atlikėjas, žinomas kaip El Bailarín („Šokėjas“).

Meno kūrinys, pavadintas „La Danza“, ne tik atspindi besipinančius meno ir šokio pasaulius, bet ir apibrėžia šią žavingą draugystės istoriją.

Marbeljos vila El Martinete, kurioje Pablo Picasso ištapė baseino dugną / Asmeninio albumo nuotr.

Menininkui Eigirdui Scinskui, visai nesenai pristačius asmeninę parodą Marbeljoje, kurioje buvo eksponuojami naujausi jo abstraktūs paveikslai medūzų tema, su juo susisiekė vietinė „Art Fusion“ galerija, kuri įsikūrusi unikalioje vietoje – prabangių sportinių mašinų ir meno sinergijoje.

Galerija jau pelnė vietinės ir pasaulinės meno rinkos atstovų dėmesį dėl savo akis traukiančio koncepto. O visai neseniai ji pradėjo bendradarbiavimą su minėta vila – jos architektas atrinko paveikslus, kurie papildytų El Martinete erdves.

„Neslėpsiu, žinia, kad mano paveikslai atsidūrė vietoje, kurioje laiką leido ir tapė Pablo Picasso, mane pradžiugino. Tai daugiau nei būti eksponuojamu tiesiog viloje, net ir prabangiausioje. Ta vieta, kuri mena šokio, meno, filmų žvaigždžių klestėjimą“, – sako Eigirdas Scinskas.

Eigirdo Scinsko kūryba / Asmeninio albumo nuotr.
Eigirdo Scinsko kūryba medūzų tema / Asmeninio albumo nuotr.

Pavasarį menininkas Ispanijos „Costa del Sol“ pakrantėje įgyvendino ir dar vieną savo svajonę – ankstų rytą tiesiog ant jūros kranto ir į jūrą išsikišusio molo nutapė šešių metrų paveikslą. Kūrinyje atsispindi medūzos motyvai, abstraktūs, drąsūs potėpiai.

Kaip pats menininkas sako, tokie asmeniniai projektai ir idėjos skatina nenustoti kurti, išeiti iš savo komforto zonos, kuria tapo namų studija Vilniuje.

Naujausios paveikslų serijos, kuri vis plečiasi ir yra vis labiau pastebima pasaulio meno rinkos atstovų, pagrindinė tema – medūzos ir vandenyno gylis.

„Medūzoms išgyventi reikia kuo didesnio gylio. Sąmoningam žmogui taip pat reikalingas gylis – grįžimas prie savo ištakų, gamtos, esmės. Viskas susiję“, – teigia menininkas E.Scinskas.

Eigirdo Scinsko paveikslai – įspūdingoje viloje, kur lankėsi Pablo Picasso (17 nuotr.)
+11