Eklektiška muzikos oazė: ko tikėtis „Yaga Gathering“ festivalio „Pinegrove“ erdvėje

„Pinegrove“ organizatoriai Julija ir Nerijus
„Pinegrove“ organizatoriai Julija ir Nerijus
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

Erdvė kurti, eksperimentuoti, žaisti garsais ir formomis, kur kiekvienas oro centimetras įsigėręs nuotykio nuojautos – į tokią vietą, įgijusią „Pinegrove“ pavadinimą, persikels liepos 14 – 18 dienomis Varėnos rajone, Ežeraičio miške, vyksiančio menų ir muzikos festivalio „Yaga Gathering“ dalyviai.

Festivalio lankytojams „Pinegrove“ scena kasmet pasiūlo vieną didžiausių ir nuosekliausių muzikinių programų, subalansuotų IDM, ambient ir eksperimentinės elektroninės muzikos gerbėjams. Nuo pušų kamienų atsimušantys garsai ragina pasinerti į 5 dienas trunkantį magišką sapną, kuriame bus ieškoma atsakymų į filosofinį amžino gyvenimo klausimą.

Šiemet „Pinegrove“ erdvę atvers nauji kuratoriai, patyrę renginių organizatoriai Julija ir Nerijus, žadantys emocingą, jaukų, šviesų ir nežemišką laiką.

Sveika, Julija, Nerijau. Abu esate patyrę renginių organizatoriai, muzikos vandenyne plaukiojantys jau ne vienus metus. Pasidalinkite, nuo ko viskas prasidėjo, kas įkvėpė ieškoti kūrėjų ir būdų, kaip jiems prisistatyti auditorijai?

(Julija) Organizuoti ir kuruoti renginius pradėjau supratusi, kad noriu kurti turinį ir patirtis, kurių trūko pačiai. Pradėjusi nuo pavienių renginių vėliau ėmiausi nepriklausomų – pogrindžio happycore / reivo serijos „CRUSH“ ir nepriklausomo nekomercinio bendruomenės interneto radijo „Palanga Street Radio“, jame siekėme suburti idėjų kupinus žmones, kuriuos sieja panašūs lūkesčiai, suteikti jiems erdvę įkvėpti vieniems kitus. Šiemet taip pat startavau su asmenine muzikos renginių serija Vilniuje, kur tęsiama „CRUSH“ tema, persipinanti su šviesaus reivo nostalgija.

Nerijus Damaševičius
Nerijus Damaševičius / Asmeninio albumo nuotr.

(Nerijus) Įvairius muzikinius ir kultūrinius renginius organizuoju nuo 2004 metų. Subūriau Minimal.lt organizaciją ir muzikinę platformą, vadovavau ir kūriau programą festivaliui „Sūpynės“, renginių serijai „Minimal Mondays“. Taip pat prisidėjau prie 27-ojo „Kino pavasario“ festivalio organizavimo.

Kaip jums sekasi dirbti kartu, kuriant „Pinegrove“ erdvę?

(Julija) Su Nerijumi turime iš įvairių skirtingų kampų persipynusias ir sutampančias asmenines perspektyvas, abu jaučiame aistrą ieškoti muzikos. Norėjome sukurti programą, kuri spinduliuotų jaukumą, kurtų neformalią atmosferą, kurioje būtų gera tiek ramiai klausyti muzikos, tiek susijungti judesyje. Svarbi programos idėja – visi atlikėjai yra lygiaverčiai, jungiantys „Pinegrove“ programą į vieną kūną.

(Nerijus) Šių metų „Pinegrove“ vizija labai artima mano kuruojamos radijo laidos „Spingsulė“, kurioje skamba šiuolaikinis ambient, donwtempo, IDM, eksperimentinė, vaizdinga ir gili elektronika, idėjoms. Julija laidoje dažnas svečias, muzikaliai turime daug sąlyčio taškų, todėl bendrą programą sudėliojome labai natūraliai ir greitai.

Programoje bus daugiau selektorių („Palanga Street Radio“, „Radio Vilnius“, „Empty Brain Resort“ rezidentai) nei ankstesniais metais, kurie įneš stilistinės įvairovės, bet išlaikys ramią, šviesią, pilną fantazijų ir klajonių po begalinius garsų kambarius, atmosferą. Naktimis bus ir šokių.

Papasakokite plačiau, koks bus šių metų „Pinegrove“ pasaulis, į kokį muzikinį, kultūrinį ir patyrimų lauką pakviesite festivalio dalyvius?

(Julija) „Pinegrove“ erdvė taps vieta, kur atlikėjams galėsime suteikti kūrybinės erdvės ir laisvės pojūtį improvizuoti ir interpretuoti visą festivalį bei „Pinegrove“ sceną taip, kaip jaučia jie patys. Turėsime ypač stiprų lokalios scenos sąstatą, perspektyvių muzikinių iniciatyvų. „Pinegrove“ scenoje kursime žaismingą, šviesią atmosferą, kviesime dalyvius patirti nuotykių ir kokybiškai pailsėti.

Julija Lečaitė
Julija Lečaitė / K.Krinickaitės nuotr.

(Nerijus) Programa bus eklektiška ir daugiasluoksnė, tačiau išlaikysime pagrindinę scenos viziją – jaukią, šviesią, nežemišką atmosferą. Išgirsite daug moderniosios elektronikos ir gyvų pasirodymų. „Pinegrove“ scena visame festivalyje veiks ilgiausiai, todėl iš sekmadienio į pirmadienį ramybę keis paskutinės nakties šokiai. Labai kviečiu pasilikti!

Minėjote, kad esminė šių metų „Pinegrove“ idėja – visų kūrėjų lygiavertis indėlis į programą, tačiau galbūt pasidalintumėte keliais vardais labiausiai užimtiems festivalio lankytojams, kokius pasirodymus, jūsų manymu, būtina išgirsti?

(Julija) Be abejo, linkiu nepraleisti nė vieno atlikėjo, tačiau suprantu, kad neįmanoma vienu metu aprėpti visos turtingos festivalio programos. Tikiuosi, kad „Pinegrove“ scena sukurs atmosferą, kurioje norisi būti čia ir dabar. Programa orientuota į kokybišką turinį, o pati labai džiaugiuosi, kad joje bus „Strictly Strictly“ delegacija, įspūdingas „Inkasso“ dueto gyvas pasirodymas, svajingas Yon Eta išstojimas ir gyvas pasirodymas.

„Pinegrove“ erdvė
„Pinegrove“ erdvė / Juozo Masiulio nuotr.

(Nerijus) Prie šių puikių projektų, kuriuos išvardino Julija, pridėčiau Pijaus Džiugo Miežio pasirodymą, atliekamą moduliniais sintezatoriais, kuris gyvai pasirodys penktadienio naktį su nauju ir kiek neįprastu skambesiu.

Šeštadienį rekomenduoju nepraleisti Jūros Elenos Šedytės pasirodymo ir svečio iš Leipcigo Nikita von Tiraspol. O paskutinę naktį laukiami vokietis „Klex“ ir Briuselyje gyvenantis lietuvis DJ JM.

Ko norėtumėte palinkėti „Yaga Gathering“ lankytojams?

(Julija) Linkiu rūpintis savimi. Sukauptos energijos prireiks, pakliuvus į „Yagos“ nuotykių kupinas pinkles! Tikiu muzikos galia kurti bendruomenę, ypač šiandienos kontekste. Linkiu įsiklausyti į garsus ir visiškai atsiduoti sau. Iki pasimatymo!

(Nerijus) Būti sveikiems ir gerai pasiruošti sanatorijai miške!

Temos: