„EKO Mugė 2018“: aplinkai draugiškas gyvenimo būdas yra įdomus ir neverčia atsisakyti patogaus bei stilingo gyvenimo

eko / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Jau šį šeštadienį, gegužės 12 d., Kauno Žalgirio Arenoje šurmuliuosianti nemokama „EKO Mugė 2018“ sukvies visus, žinančius ar norinčius įsitikinti, jog aplinkai draugiškas gyvenimo būdas yra įdomus ir neverčia atsisakyti patogaus ir stilingo gyvenimo būdo.

Renginio metu lankytojai galės ne tik įsigyti natūralių ar ekologiškų produktų, sužinoti apie ekologišką statybą, pridėtinio cukraus pakaitalus, išbandyti natūralią henna tatuiruotę, tačiau taip pat galės sudalyvauti išskirtinėse veiklose.

„EKO Mugė 2018“ metu didelis dėmesys bus skiriamas lankytojų švietimui bei sąmoningumo didinimui darnaus vystymosi, aplinkai draugiško gyvenimo būdo, ekologijos bei ateities ekonomikos – žiedinės ekonomikos, temomis. Viso renginio metu vyks „Kūrybos Kampo 360“ dirbtuvėlės „Nešiukšlės“, kuriose lankytojai galės įsitikinti, jog nebenaudojami daiktai gali būti panaudojami antrą kartą, tokiu būdu išvengiant atliekų ir toliau paliekant daiktą vartojimo grandinėje.

Natūralios kosmetikos gerbėjos galės aplankyti kremo gamybos demonstracines dirbtuvėles. Patarimų netruks ir siekiantiems buityje išvengti pavojingų buitinės chemijos gaminių bei norintiems išmokti skaityti buitinės chemijos produktų etiketes. Renginio programoje numatomos ir natūralaus, sveikatai ir gamtai nepavojingo namų kvapiklio dirbtuvėlės. Visi, neturintys savo žemės, tačiau norintys užsiauginti daržovių abra turintys žemės, tačiau jos nenaudojantys – bus kviečiami daugiau sužinoti ir prisijungti prie iniciatyvos „Cool Ūkis“ – tai puikus dalijimosi ekonomikos pavyzdys.

eko / Organizatorių nuotr.
eko / Organizatorių nuotr.

Kelios organizacijos kvies pasitikrinti atliekų rūšiavimo žinias smagiame žaidime, o renginio organizatoriai pristatys užsienyje jau išpopuliarėjusią, o Lietuvoje pirmuosius žingsnius žengiančią aplinkai draugišką maistinę plėvelę, kurią kūrybiškai pavadino „BITĖ“. Renginio lankytojai bus skatinami mažinti plastiko kiekį buityje, turės galimybę padiskutuoti, pasitarti ir išklausyti asmeninės patirties tų, kurie savo versle ir buityje taiko vis daugiau žiedinės ekonomikos ir gyvenimo be atliekų (angl. „Zero waste“) principus.

Renginys „EKO Mugė 2018“ skirtas visai šeimai, tad čia veiklos ras ir mažieji. Specialiai iš Europos Komisijos vaikams ir jaunimui atkeliauja žaidimas žaliųjų miestų tema. Dirbtuvėlėse „Nešiukšlės“ savo kūrybiškumą galės išmėginti ir renginio mažieji lankytojai. Vaikų, jų tėvelių ir visų gamtos mylėtojų laukia turas „Pasimatuok eigulio kepurę Nemuno saloje“. Renginio organizatorės Kristinos teigimu, siekiant darnaus šalies vystymosi, itin didelis dėmesys turi būti skiriamas vaikų švietimui ekologijos tematika.

Čia svarbų vaidmenį atlieka ne tik mokymo įstaigos, tačiau ir terpė, kurioje formuojasi pasaulėžiūra ir svarbių dalykų suvokimas – tai šeima. Tėveliai savo elgesiu, veikla ir gyvensena savo atžaloms turi būti pavyzdys. Tuo pačiu suaugę turi suvokti, jog jų dabartinis elgesys ir santykis su gamta, jos saugojimas įtakoja tai, kaip jų vaikai gyvens ateityje. Kiekvienas žmogaus veiksmas turi būti sąmoningas, nes jis įtakoja tai, kokia žemė bus palikta ateities kartoms. Tikriausiai nei vienas iš tėvų savo vaikams nelinkėtų kenksmingos ir neužtikrintos ateities.

eko / Organizatorių nuotr.
eko / Organizatorių nuotr.

Pirminė renginio idėja išaugo į kompleksinę mugę su edukacine programa.

„Jeigu nors keli renginio lankytojai iš jos išeis su noru ir pasiryžimu nors kažkiek pakeisti savo kasdieninius įpročius ir gyvenimo būdą tam, kad jis būtų draugiškesnis aplinkai – mano tikslas bus įgyvendintas su kaupu“, – viliasi Kristina.

Lietuva – be plastiko! Kaunas – Žalioji Europos sostinė! Utopija ar įgyvendinama realybė? Renginio „EKO Mugė 2018“ organizatorės Kristinos Jociūtės teigimu – tai tikrai yra įgyvendinama realybė. Būtent dėl tokio teigiamo nusiteikimo, organizuodama šį renginį Kristina daug dėmesio skiria edukacijai. Organizatorė džiaugiasi, jog renginys „EKO Mugė 2018“ tapo oficialiu Europos Sąjungos Žaliosios Savaitės partnerio renginiu. Šių metų Žaliosios savaitės tema: Žalieji Miestai – Ekologiškesnei Ateičiai.

Labai džiugu, kad po pagrindinio renginio, 18:30 – 20:00 vyks diskusija / piliečių dialogas „Žiedinės ekonomikos plėtra ir darnus vystymasis Lietuvoje“. Į diskusiją atvyks EK Aplinkos generalinio direktorato direktorius Žaliajai ekonomikai Kęstutis Sadauskas. Įdomus pranešimus taip pat skaitys „Kūrybos Kampas 360“ įkūrėjas Giedrius Bučas ir Kauno miesto tarybos narys bei Darnios plėtros ir investicijų komiteto pirmininkas Visvaldas Varžinskas. Laukia įdomūs pranešimai bei interaktyvus ir konstruktyvus pokalbis.

eko / Organizatorių nuotr.
eko / Organizatorių nuotr.

Kristina viliasi, kad vis daugiau žmonių supras, jog visi pokyčiai prasideda nuo mūsų pačių: mūsų noro keistis, keisti savo įpročius, gyvenimo būdą, auginti sąmoningumą, prisijungti prie įvairių iniciatyvų, dalyvauti renginiuose, kurie siekia kurti darnesnę visuomenę. Baigdama organizatorė priduria, kad buvimas gamtoje jai suteikia daugiausiai jėgų.

Šiuo metu gyvendama Londone ir dirbdama judriame rajone, savaitgaliais stengiasi išvykti į gamtą: parkus, kalnus, prie jūros. O atstumas nuo Lietuvos netrukdo nors kruopelyte prisidėti prie savo šalies gerovės kūrimo. To Kristina norėtų palinkėti kiekvienam – būti atidesniam šalia esančiam ir mūsų namams – gamtai. Gamta be žmogaus išgyventų, o žmogus be gamtos – niekaip.

programa / Organizatorių nuotr.
eko / Organizatorių nuotr.

Daugiau informacijos apie renginį rasite ČIA.

eko / Organizatorių nuotr.
logo

Skaitykite daugiau