Ekologišką gyvenimo būdą pasirinkusi Erica Jennings: „Maisto produktus perkame turguje, o jų sudėtį tikriname”
Yra kelios neišsemiamos temos: mada, muzika, religija ir, žinoma, ekologija. Palietus bent vieną jų, kaip mat užsiplieskia diskusija, o būrys susiskaldo į dvi grupes. Kuomet vieni tikina, kad ekologija yra mada, kiti įsikarščiavę įrodinėja, kad nerūšiuodami šiukšlių stumiame pasaulį bedugnės link. Ir, paradoksalu, bet abi pusės yra teisios. Štai žinoma dainininkė Erica Jennings su portalu Žmonės.lt pasidalino savo ekologiško gyvensenos receptais, kuriuos, žinoma, nenuginčijamai kuruoja gyvenimas mieste. Mat kitu atveju, tiesiog prisieitų gyventi miško gūdumoje.
Nepaisant to, kad bene kiekvienas prekybos centras turi savo ekologiškų prekių skyrelį, kurį puošia ryškiai žalios spalvos iškaba, dainininkė pripažino nesanti tokia patikli, nes „ne viskas auksas, kas auksu žiba”. Būtent dėl to, ji prekybos centrus iškeitė į Vilniaus turgelius.
„Aš produktus stengiuosi pirkti iš turgaus, nes taip mažesnė tikimybė apsigauti. Galima sakyti, kad viena priežasčių, kodėl tapau vegetare – sužinojau, kad mėsoje yra be galo daug hormonų. Žinoma, aš ne visuomet pasitikiu produkto kokybe, jei ant jo yra ženklas, dar nereiškia, kad jis ekologiškas. Vėlgi skaičiau, jei produkto gamintojai rašo, kad jų prekė ekologiška, o ji tokia nėra, jiems skiriama vos poros šimtų litų bauda. Tad žymėjimas, nebetenka prasmės. Mes paprasčiausiai visuomet tikriname produkto sudėtį ir neperkame nieko, kas būtų kaip nors apdorota”, – pasakojo Erica Jennings.
Visiems aišku ir tai, kad neekologiškais gali būti ne tik maisto produktai, bet ir kasdienio vartojimo priemonės – pradedant rankų muilu ir baigiant kūno kremu. Erica tikino, kad higienos priemonių sudėtį taip pat kruopščiai tikrinanti. Ypač dėl savo sūnų (ji su Jurgiu Didžiuliu augina dvi atžalas – Praną Emilijų ir Antaną).
„Rinkdamiesi kosmetiką ar higienos prekes stengiamės rinktis tuos, kurie turi kiek įmanoma mažiau chemikalų. Ypatingai, jei tai liečia vaikus. Yra lietuviška higienos priemonių linija išleista specialiai vaikams. Kiek pamenu, ją išleido „Margarita”. Man patinka „Body Shop” produkcija, tačiau kai juos nusipirko „Loreal” – produkcija suprastėjo”, – pasakojo Erica.
Kai pripranti, ekologiška gyvensena tampa tarsi antrasis prigimimas.
O štai dabar kiek subtilesnė ir moteriškenė tema – makiažas. Juk kiekvienai moteriai svarbu (bet ne svarbiausia – aut.past.) gerai atroodyti ir tai, dažniausiai padeda padaryti makiažas. O čia chemikalų – tik spėk skaityti! Erika patikino, kad bene tik makiažui daranti išimtį. Tačiau itin jautri oda taip pat diktuoja sąlygas ir ji kruopčiai tikrina sudedamuosius makiažo komponentus.
„Makiažas yra makiažas ir jį naudojant ne visuomet gauni šimtaprocentų ekologišką produktą. Žinoma, aš nenaudoju prastai atrodančio makiažo vien tik dėl to, kad jis ekologiškas. Tačiau, kas liečia kūno priežiūros priemones, ieškau, kad jos būtų be chemikalų ar kvepalų. Mat mano ir Antano oda yra labai jautri ir jei neskaityčiau atydžiai sudėties, mus išbertų. Trumpiau tariant, reikia surasti balansą ir kaip įmanoma mažiau naudoti chemikalais pripildytų priemonių”, – patarė E.Jennings.
Dainininkų šeima ne tik renkasi prekę be chemikalų, bet ir intensyviai rūšiuoja atliekas. Pasak Erickos, nepatogu tik pradžioje. Pripratus viskas ima vykti automatiškai.
„Kai pripranti, ekologiška gyvensena tampa tarsi antrasis prigimimas. Namuose mes rūšiuojame. Iš pradžių būdavo sunku, nes turėdavai gerai pagalvoti, kuri dėžutė, kam skirta. Po poros savaičių viskas ėmė vykti natūraliai. Tiesa, pradėjus rūšiuoti, imi daugiau dėmesio skirti tam, į ką tavo perkame prekė yra įpakuota. Pavyzdžiui, pirkdamas bananus nebededi jų į plastikinį maišelį, nes tai nėra būtina ir panašiai”, – pasakojo ji.
Erica patikino, kad ji daug galvojusi, kaip gi priversti žmones į gamtą žiūrėti atsakingiau. Tačiau prieėjo tik vienos išvados – jei žodžiais įtikikinti nesiseka, reikia pastatyti žmones į poziciją, kurioje jie būtų priversti rinkti. „Aš manau, kad vienas iš būdų būtų apmokęstinti poletileninius maišelius prekybos centruose. Tada visi juos naudotų mažiau. Žmonės rušiuotų ne dėl ekologinių, bet dėl ekonominių priežasčių”, – pokalbį baigė ji.
Šeštadienį su vyru Jurgiu ir sūnumis Pranu Emilijumi ir Antanu lankėsi socialinėje akcijoje „Pagalvok, ką perki“. Pora joje davė kraują ir patikrino, ar jame nėra trijų plačiai paplitusių ir itin pavojingų cheminių medžiagų grupių.