Elektroninės muzikos pradininkų 3D šou Kaune sutiktas ovacijomis

„Kraftwerk“ koncerto akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
„Kraftwerk“ koncerto akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Smalsiausi ir ištikimiausi elektroninės muzikos gerbėjai pirmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje sulaikę kvapą stebėjo vokiečių grupės KRAFTWERK pirmą kartą Lietuvoje surengtą šou.

Punktualumu pasižyminčio krašto atlikėjai į savo pasirodymą nevėlavo. Uždanga, slėpusi didžiulį vaizdo ekraną, ir didžėjų pultus, lydint ovacijoms prasiskleidė kelios minutės po 20 valandos. Po akimirkos į sceną žengė keturi vyrai, vilkėję vienodus pre kūno prigludusius kostiumus. Jų apranga, užtemdžius salėje šviesą, ėmė švytėti, išryškindama virtualiame pasaulyje dažnai naudojamą, tinklą primenantį raštą. Įvairiomis spalvomis visą šou žibėjo ir pultai, skleidę gerbėjų palankiai priimtą muziką, o pagrindiniu pasirodymo akcentu tapusiame 14 m. pločio ir 6 m. aukščio 3D ekrane nuolat vienas kitą keitė vaizdai – skaičiai, pavekslėliai, užrašai. Tam, kad žiūrovai matytų kokybišką vaizdą, kiekvienam prieš koncertą buvo įteikta maža dovanėlė – 3D akiniai.

„Kraftwerk“ koncerto akimirka
„Kraftwerk“ koncerto akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Elektroninės muzikos pradininke laikoma grupė KRAFTWERK buvo įkurta 1970 m. Floriano Šnaiderio ir Ralfo Hiuterio, kuris iki šiol likęs vienintelis iš senosios grupės sudėties. KRAFTWERK naudojamos įvairios grojimo technikos ir tai, kad jie groja vien tik elektroniniais instrumentais, įkvėpė ne tik daugelį šiuolaikinių elektroninės muzikos stilių, bet ir apskritai visą 9-to ir 10-to dešimtmečio popmuziką. Pagal padarytą įtaką vėlyvojo XX a. muzikai KRAFTWERK yra lyginami su The Beatles. Jų muzika įtakojo tokias grupes ir atlikėjus kaip Depeche Mode, Beck, The Orb, R.E.M., Chemical Brothers, Ultravox, Soft Cell, Coldplay ir daugelį kitų.

2002 m. vienas garsiausių muzikos žurnalų Q grupę įtraukė į sąrašą 50 grupių, kurių nepamatęs negali mirti, o 2014 m. KRAFTWERK buvo apdovanoti Grammy statulėle už viso gyvenimo pasiekimus.

3D šou tarsi pasakojo trumpas muzikos ir vaizdo istorijas, kuriose nagrinėtos vis kitos temos – virtuali tikrovė, praėjusio šimtmečio mados, greitkelis, vakarėlių mylėtojų kasdienybė bei daugybė kitų. Vienas siužetas buvo skirtas ir Kaunui arba kitaip – kelionei erdvėlaiviu virš antro pagal dydį Lietuvos miesto. Skrydis, sulaukęs gerbėjų pritarimo, baigėsi prie tos vietos, kur ir vyko svečių pasirodymas – „Žalgirio“ arenos.