Elena Varnauskaitė apie TV žurnalistės darbą: „Ir varlę bučiavau, ir tatuiruotę pasidariau“

Elena Varnauskaitė / LNK nuotr.
Elena Varnauskaitė / LNK nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-02-08 15:34
AA

„Ir varlę bučiavau, ir tatuiruotę pasidariau, ir triskart ant TV bokšto lipau. Yra toks pokštas, kad jeigu mes darysim reportažą apie svingerius, aš negalėsiu važiuoti“, – juokiasi žurnalistė Elena Varnauskaitė, kalbėdama apie savo praėjusių metų patirtis žinių tarnyboje.

Žurnalistai Elena Varnauskaitė ir Vilius Stankevičius yra vieni iš pirmųjų, kurie atsiduria svarbiausių šalies įvykių vietose – žurnalisto darbas niekados nebūna nuspėjamas ir pastovus. Apie jį žurnalistai kalba šio trečiadienio vakaro LNK laidoje „Šeškinės 20“.

Dauguma mums žinomų žurnalistų galėtų papasakoti, kad savo karjeras pradėjo pabaigę mokyklas ir universitetus, įgavę tam tikrų žinių. Tačiau kitaip negu daugumos žurnalistų, Viliaus Stankevičiaus gyvenime žurnalistika atsirado dar paauglystėje – nuo mokyklos laikų, kai įkūrė mokinių televiziją, o vėliau jis važinėdavo su policijos pareigūnais po įvykius ir filmuotas medžiagas parduodavo TV kanalams.

Elena Varnauskaitė, Vilius Stankevičiu / LNK nuotr.

„Raseiniuose įvyksta nelaimė ir skambina man, pavyzdžiui, iš LNK televizijos, sako, kad tavo kraštuose yra negerų dalykų. Gal gali nuvažiuoti ir nufilmuoti? Važiuodavau, nufilmuodavau, o paskui pasidalindavau su TV kanalais. Taip po truputėlį, metai iš metų, tapau žinomas kanalų vadovams ir dabar aš pats esu čia“, – savo patirtimi televizijoje nuo dvyliktos klasės Vilius dalijai laidoje „Šeškinės 20“.

Panašu, kad mažai kas norėtų kiekvieną dieną tirti ir aiškintis kriminalinius įvykius, bet V.Stankevičius prisipažįsta, kad šis darbas jam labai tinka ir patinka, nors visai nesiekė dirbti būtent su šia sritimi.

„Aš prisimenu, buvo kažkoks grožio renginys moterims. Po to renginio, apie 23 valandą, gavau pranešimą, kad viename iš daugiabučio butų jau kuris laikas jaučiama smarvė. Paaiškėjo, kad ten dešimt dienų išgulėjo žmogaus kūnas. Tai buvo pats pirmasis mano kriminalinis įvykis 2015 metais. Atsimenu, grįžau iš to įvykio, negalėjau nei medžiagos žiūrėti, nei kažką daryti. Nusprendžiau, kad tą dieną medžiagos nemontuosiu ir nieko su ja nedarysiu, pasiliksiu rytdienai. Tai buvo pats pirmasis mano kriminalinis įvykis“, – pasakojo žurnalistas.

Kitaip negu Vilius, žurnalistė Elena Varnauskaitė studijavo ir mokėsi visai kitos specialybės, nors būdama paauglė, jau žinojo, kad jos svajonių darbas – tapti žurnaliste.

„Labai mėgstu kalbėti su žmonėmis, bet pati įstojau į kultūros istoriją ir antropologiją, nes tėvai sakė, kad reikia turėti normalią profesiją. Žurnaliste dirbu jau dešimt metų, daug metų dirbau portaluose, rašiau apie žvaigždes. Prieš pusantrų metų užsimaniau iššūkių, pasiūlė į televiziją ateiti. Ir mane pirmą savaitę išsiuntė tiesiai į kriminalą Vilniaus rajone“.

„Šeškinės 20“ – trečiadieniais 20 val., per LNK.