Elizabeth II pasaulį pasveikino su Kalėdomis: svarbios detalės ir žodžiai – mirusiam vyrui Philipui

Karalienės Elizabeth II kalėdinis sveikinimas / Scanpix nuotr.
Karalienės Elizabeth II kalėdinis sveikinimas / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-12-24 18:58
AA

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II kaip ir kasmet laikosi svarbios tradicijos – visą pasaulį per Kalėdas sveikina su gražiausiomis metų šventėmis. Šįsyk karalienės kalbą įprasmino net tik žodžiai, bet ir dvi svarbios detalės.

Šių metų kreipimasis paskelbtas pirmąją Kalėdų dieną, po sunkių metų, kai mirė karalienės mylimas vyras princas Philipas.

Savo pirmąją Kalėdų žinutę po sutuoktinio mirties Elizabeth II skyrė būtent jo atminimui. Monarchė savo vyrą apibūdino kaip „mylimąjį“ ir pridūrė, kad jo buvimą šventiniu laikotarpiu itin jausdavo.

„Kalėdos gali būti sunkios tiems, kurie prarado artimuosius. Šiais metais ypač gerai suprantu, kodėl“, – sakė Elizabeth II.

Elizabeth II ir princas Philipas / „Scanpix“ nuotr.

Karalienė velionį vyrą, su kuriuo pragyveno 73 metus, pagerbė ne tik žodžiais, bet ir šalia pastatyta judviejų nuotrauka.

„Tas išdykęs, klausiantis mirktelėjimas jo gyvenimo pabaigoje buvo toks pat ryškus, kaip ir tada, kai pirmą kartą pažvelgiau į jį. Vis tik gyvenimas susideda ne tik iš pirmųjų susitikimų, bet ir galutinių išsiskyrimų“, – kalbėjo Elizabeth II.

„Kad ir kaip aš bei mano šeima jo pasiilgstame, žinau, kad jis norėtų, jog džiaugtumėmės Kalėdomis“, – sakė karalienė, prisimindama Edinburgo hercogo gebėjimą iš bet kokios situacijos išspausti linksmybes.

Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas su proanūkiais / „Scanpix“ nuotr.

Žmonės.lt primena, kad karalienės Elizabeth II kalėdinės kalbos nuotrauka paviešinta jau prieš didžiąsias metų šventes. Ketvirtadienį paskelbtoje kalbos nuotraukoje daugelis pastebėjo, kaip 95-erių Didžiosios Britanijos karalienė subtiliai pagerbė savo vyro atminimą. 

Kalbos metu karalienė vilkėjo raudoną suknelę ir pasipuošė perlų vėriniu bei  prie jo derančiais auskarais. Tačiau svarbiausias akcentas – safyro melsva sagė, kurią ji nešiojo per savo ir princo Philipo medaus mėnesį 1947 metais.

Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas (1947 m.) / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Tą pačią sagę karalienė nešiojo ir 2007 metais, švęsdama deimantines poros vestuvių metines.

Dar viena svarbi detalė – jau minėta jos ir princo Philipo nuotrauka. Paprastai per savo kalbą karalienė ant stalo sudėdavo daugybę asmeninių šeimos nuotraukų, tačiau šiais metais nuotrauka su mylėtu vyru yra vienintelė.

Kalėdinė transliacija – svarbiausias karalienės pasirodymas nuo rudens, kai dėl sveikatos problemų jai teko pasitraukti iš daugybės renginių.

Paskutinė bendra Jų Didenybių nuotrauka: princas Philipas ir karalienė Elizabeth II pernai lapkritį pozuoja Vindzoro rūmuose su sveikinimo atviruku, kurį 73-iųjų jųdviejų santuokos metinių proga sukūrė vaikaičiai – princas George’as, princesė Charlotte ir princas Louisas / GETTY nuotrauka

Kalba buvo nufilmuota Vindzoro pilyje esančiame kambaryje, kur buvo daryti oficialūs princesės Eugenie ir Jacko Brooksbanko vestuvių portretai.

Karalienės kalbos stebėjimas Kalėdų dieną yra šventinė tradicija, kurios laikosi daugybė šeimų visame pasaulyje.

Regis, ši tradicija išties atlaikė laiko išbandymą.

Karalienės Elizabeth II tėvas karalius George'as VI Kalėdų kreipimosi tradiciją pradėjo dar 1932 metais, kalbėdamas per radiją. Pati Elizabeth II pirmąjį kalėdinį kreipimąsi pasakė per radiją 1952 metais, o per televiziją – 1957 metais, būdama 26-erių.

Fotogalerija:

Karalienė Elizabeth II ir jos vyras princas Philipas (49 nuotr.)
+43