Elizabeth II paskelbė: Kornvalio hercogienė Camilla ateityje turėtų tapti karaliene konsorte

Karalienė Elizabeth II, princas Charlesas ir hercogienė Camilla / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Karalienės Elizabeth II 70-ųjų valdymo metinių išvakarėse 95-erių monarchė paskelbė norinti, kad Kornvalio hercogienė Camilla (74) taptų karaliene konsorte, kai princas Charlesas (73) bus paskelbtas karaliumi, skelbia BBC.

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II paskelbė norinti, kad princui Charlesui tapus karaliumi, Kornvalio hercogienė Camilla taptų karaliene konsorte.

Savo pranešime, skirtame 70-osioms valdymo metinėms, karalienė pareiškė „nuoširdžiai norinti“, kad Camilla gautų šį titulą.

Buvo pasiūlymų, kad Camilla ateityje turėtų tapti „princese konsorte“, tačiau monarchės platininio jubiliejaus pranešime sakoma, kad kai ateis laikas, Camilla turėtų tapti karaliene konsorte.

Klarenso rūmų atstovas sakė, kad Velso princas ir Kornvalio hercogienė buvo „sujaudinti ir pagerbti“ tokių karalienės žodžių.

Princas Charlesas ir hercogienė Camilla / Scanpix nuotr.

BBC skelbia, kad tokia karalienės žinia tiesiogiai išsprendžia Kornvalio hercogienės būsimo titulo klausimą.

„Nuoširdžiai linkiu, kad atėjus tam laikui, Camilla būtų žinoma kaip karalienė konsortė“, – teigia Elizabeth II.

„Karalienė konsortė“ reiškia valdančiojo karaliaus sutuoktinę. Tad karaliaus Charleso žmonai būtų suteiktas „karalienės Camillos“ titulas.

Kadangi Camilla yra antroji princo Charleso žmona ir ne visada sulaukė visuomenės palaikymo, anksčiau buvo siūlyta, kad ji ateityje galėtų tapti „princese konsorte“.

Charlesas pirmiausia buvo vedęs princesę Dianą, su kuria susilaukė sūnų Williamo ir Harry. Pora išsiskyrė 1996-aisiais, likus metams iki Dianos mirties per automobilio avariją Paryžiuje.

Princas Charlesas su Camilla draugavo dar iki pažinties su Diana, vėliau abu išsiskyrė ir galiausiai susituokė 2005 metais.

Ši karalienės Elizabeth II žinia reiškia, kad bet kokia kliūtis Camillai tapti karaliene yra mažai tikėtina, ir tai leistų jai visavertiškai atlikti karališkąsias pareigas greta Charleso.

Princas Charlesas ir Kornvalio hercogienė Camilla (12 nuotr.)
+6
Skaitykite daugiau