Elizabeth II pirmąkart prakalbo apie princą Philipą po jo mirties: prisiminė kartu leistą laiką Škotijoje

Elizabeth II ir princas Philipas
Elizabeth II ir princas Philipas
Šaltinis: Žmonės
2021-10-03 14:01
AA

Karalienė Elizabeth II (95) pirmą kartą viešai prakalbo apie princą Philipą po jo mirties. Savo vyro atminimą ji pagerbė sakydama kalbą Škotijos parlamento sesijos atidarymo ceremonijoje, rašo People.com.

Princas Philipas mirė šių metų balandžio 9-ąją Vindzoro pilyje, sulaukęs 99 metų. Karalienė apie anapilin iškeliavusį vyrą viešai prabilo praėjus pusmečiui nuo jo mirties.

Škotijos parlamento sesijos atidarymo ceremonijoje monarchė kalbėjo apie Škotijos reikšmę jai ir jos velioniui vyrui, Edinburgo hercogui.

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

„Jau anksčiau esu kalbėjusi apie savo gilų, tvirtą prisirišimą prie šios nuostabios šalies bei daug džiugių prisiminimų, kurie mane ir princą Philipą sieja su Škotija“, – šios šalies svarbą akcentavo Elizabeth II.

Škotijoje 1947 metais įvyko Elizabeth II ir princo Philipo sužadėtuvės. Tų pačių metų lapkritį pora įteisino savo meilę susituokdami Vestminsterio abatijoje, kur susirinko per du tūkstančius svečių, tarp jų buvo šeši karaliai ir septynios karalienės. 

Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas 1947 m. liepą, ką tik susižadėję / Scanpix nuotr.

Škotijoje esančioje Balmoralio pilyje pora yra praleidusi daug vasarų. Prie karališkojoje rezidencijoje viešinčios karalienės ir princo Philipo dažnai prisijungdavo ir kiti karališkosios šeimos nariai. Škotijos aukštumose esančioje pilyje pora paskutinį kartą atostogavo 2020 m. rugpjūtį.

Šių metų liepos mėnesį monarchė į Balmoralio pilį pirmą kartą išvyko viena. Tiesiai iš ten ji atvyko į Edinburge vykusią Škotijos parlamento sesijos atidarymo ceremoniją.

Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas su vaikais bei šunimis prie Balmoralio pilies (1960) / „Scanpix“ nuotr.

Renginyje taip pat dalyvavo princas Charlesas su žmona hercogienė Camilla.

Šiai progai karalienė Elizabeth II pasipuošė žaliu vilnoniu paltu ir auksine gėlėmis marginta suknele. Karalienės vilkėti drabužiai – britų dizainerio Stewarto Parvino kūriniai. Elizabeth II drabužių ansamblį papildė deranti skrybėlė ir karalienės Marijos deimanto sagė.

Fotogalerija:

Karalienė Elizabeth II ir jos vyras princas Philipas (49 nuotr.)
+43

Žmonės.lt primena, kad balandžio 17-ąją šviesaus atminimo princas Philipas išlydėtas į paskutinę kelionę. Šv. Jurgio koplyčioje, seniausioje karališkoje rezidencijoje Vindzoro pilyje, su mylimu šeimos nariu atsiveikino patys artimiausi. Tiesioginę transliaciją stebėjo visas pasaulis.

Buvo paisoma Edinburgo hercogo noro – laidotuvės vyko be pompastikos, pačių brangiausių apsuptyje. Galbūt scenarijus nebūtų toks palankus princo nuoširdžiam bei kukliam norui, jei ne pasaulinė pandemija, kuri jo pageidavimą tarsi įrėmino savo griežtose taisyklėse.

Jau 2019-ųjų gruodį Bakingamo rūmai skelbė, jog šlubuoja princo Philipo sveikata. Dėl įsisenėjusios ligos per pastaruosius keletą metų princui teko ne vieną kartą praverti gydymo įstaigos duris. Su metais Philipo sveikata blogėjo.

Fotogalerija:

Princo Philipo laidotuvės (98 nuotr.)
+92