Emilio Vėlyvio „Zero 3“ premjera: raudonu kilimu žengė filmo žvaigždės ir svečiai

Emilis Vėlyvis su žmona Olga Klickaja, Vaidas Baumila ir Monika Jasionytė, Sakalas Uždavinys su žmona Silvija, Oskaras Koršunovas / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Emilis Vėlyvis su žmona Olga Klickaja, Vaidas Baumila ir Monika Jasionytė, Sakalas Uždavinys su žmona Silvija, Oskaras Koršunovas / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-01-24 18:58
AA

Praėjus lygiai 10 metų nuo pirmojo Emilio Vėlyvio filmo „Zero“, režisierius antradienį pristatė trečiąją juostos dalį „Zero 3“. Ilgai lauktas tęsinys subūrė juodajam humorui neabejingus svečius.

Antradienio vakarą sostinės kino teatre „Forum cinemas“ buvo tiesiog sausakimša. 6 metus lauktas Emilio Vėlyvio tęsinys „Zero 3“ pritraukė daugybę svečių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ingą Jankauskaitę į filmo premjerą atlydėjo širdies draugas, aktorius Arnoldas Eisimantas

Per keturis mėnesius pastatytas filmas, pasak E.Vėlyvio – pirmais Lietuvoje, sukurtas politine tema. Antradienio popietę vykusioje spaudos konferencijoje jis tikino, jog kuriant juostą konsultavosi su STT, prokuratūra, pažįstamais politikais ir verslininkais.

Todėl į vakare vykusią premjerą E.Vėlyvis pakvietė ne tik savo bičiulius, čia vaidinusius aktorius, pramogų pasaulio atstovus, tačiau ir politikus, kurie tapo filmo personažų prototipais.

Tarp svečių – Inga Jankauskaitė su širdies draugu, aktoriumi Arnoldu Eisimantu, Oskaras Koršunovas, Andrius Paulavičius, Sakalas Uždavinys, Kęstutis Jakštas, Andrius Žiurauskas, Andrius Bialobžeskis, Julija Janus ir Statys Baltakis, Algirdas Kaušpėdas su žmona Vilija, Arvydas Dapšys, Jogaila Morkūnas, Asta Stašaitytė-Masalskienė, Eglė Kernagytė, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Kastytis Sarnickas-Kastetas, Donatas Juršėnas-Donciavas, Edvinas Pukšta, Justinas Jarutis, Gytis Šapranauskas, Mindaugas Papinigis, Vaidas Baumila su drauge Monika, Egmontas Bžeskas, Marija Palaikytė, Gytis Ivanauskas, Žygis Stakėnas, Gediminas Juodeika ir daugelis kitų.

Emilio Vėlyvio juodosios komedijos „Zero 3“ premjera (115 nuotr.)
+109

E.Vėlyvio bičiulis, Klaipėdos taksi įmonės „Hagstransa“ direktorius Haroldas Dalangauskas su žmona Agne, į premjerą atvyko su originaliomis dovanomis – atsinešė lagaminą pilną pinigų su režisieriaus atvaizdu bei Temidės statulėlę.

„Pagal filmo temą – korupcija, kyšiai ir teisingumas – atsinešėm ir atributus. Lagamine beveik milijonas pinigų“, – šypsodamasis 15min pasakojo G.Dalangauskas.

Haroldas ir Agnė Dalangauskai / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Haroldas ir Agnė Dalangauskai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Iš svečių taip pat išsiskyrė apžvalgininkas, kino kritikas Edvinas Pukšta, prie fotosienelės pozavęs su spalvinga, megzta kauke.

E.Pukšta tokį įvaizdį pirmąkart pademonstravo prieš porą metų, kai su kauke atvyko į filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ premjerą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sauliaus ir Pauliaus filmo premjeroje visi spėliojo, kas tas šmaikštuolis su „plėšiko“ kauke

Haroldas ir Agnė Dalangauskai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Zero 3“ vaidmenį kūrusi Inga Jankauskaitė į premjerą atvyko su širdies draugu, aktoriumi Arnolu Eisimantu. Kalbėdama apie lietuvišką kiną, 15min aktorė sakė, kad kai tik gali, eina pasižiūrėti visų filmų – norisi kuo labiau palaikyti bičiulius.

„Aš esu didžiulė lietuviško kino sirgalė vien dėl kolegų, lojalumo ir apskritai noro, kad šioje srityje kas nors vyktų. Kuo daugiau filmų, nesėkmių, klaidų, tuo labiau visi gali praktikuotis ir tobulėti. Juk kai nieko nedarai, tai nieko ir nevyksta. Aš visada už draugus, už Emilį Vėlyvį, Donatą Ulvydą, už bet kurį kolegą, kuris kuria, stengiasi, nes puikiai iš vidaus žinau, kad visa tai nėra paprasta. Kaip sakoma – mano pinigai tame banke“, – šypsojosi I.Jankauskaitė.

Haroldas ir Agnė Dalangauskai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Į kino juostos peržiūrą atvykęs Gabrielius Liaudanskas-Svaras, paklaustas, ar mėgsta lietuvišką kiną, teigė sekantis tik Emilio Vėlyvio kūrybą.

„Man labai patinka tie filmai, kur šaudo, gaudo, mušasi. Aš apskritai mėgstu tik fantastinius filmus ir trilerius. Rimtų dramų, deja, nežiūriu. Ir gyvenu paprastai – jei nebūtų patikusios pirmosios „Zero“ dalys, čia nebūčiau atėjęs žiūrėti trečiosios“, – 15min sakė atlikėjas.

Haroldas ir Agnė Dalangauskai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Apie filmą

Anot E.Vėlyvio, filmas „Zero III“ aiškiai atskleis tautos meilės ir neapykantos politikams priežastis bei parodys politikų, žiniasklaidos ir verslo santykių sudedamąsias dalis, kaip korupcija, pinigai, cinizmas bei aistra.

„Lietuviško kino istorijoje tai bus pirmas filmas apie politiką. Pagrindinė filmo tema susijusi su politika, politikais, jų veikla, santykiais ir, kas žiūrovams įdomiausia, linksmosiomis jų nuodėmėmis“, – kalbėjo režisierius.

Juostoje žiūrovai išvys būrį įžymybių: Ingą Jankauskaitę, Giedrių Savicką, Ramūną Cinėną, Rimantę Valiukaitę, Gytį Ivanauską, Mindaugą Papinigį, Kęstutį Jakštą, Ramūną Rudoką, Andrių Bialobžeskį, Juozą Statkevičių, Egidijų Dragūną-Sel ir kitus.

„Zero III“ anonso pristatymas Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje (26 nuotr.)
+20
Filmo „Zero III“ spaudos konferencija (25 nuotr.)
+19