Emilis Vėlyvis ir Ramūnas Cicėnas prisikalbėjo: pažadus teko vykdyti

Ramūnas Cicėnas ir Emilis Vėlyvis / Asmeninio archyvo nuotr.
Ramūnas Cicėnas ir Emilis Vėlyvis / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-10-07 16:36
AA

Nors kino režisierius Emilis Vėlyvis ir pats pradėjo filmuoti savo filmą, visai netrukus, lapkričio pradžioje, kultinį režisierių ir patį bus galima pamatyti kine. Emilis sukūrė vaidmenį stilingoje, ironiškoje ir šiek tiek šiurpioje Ramūno Cicėno komedijoje „Šeima“.

„Tiesą sakant, kitoje kameros pusėje jaučiuosi žymiai geriau“, – juokiasi Emilis, debiutiniame R.Cicėno filme „Šeima“ suvaidinęs paslaptingą šeimos pusbrolį. Jis tarsi visada šalia šeimos, bet kartu tyliai rezga intrigą, kuri, žinoma, paaiškės tik filmo pabaigoje.

Pažado, duoto bičiuliui per vieną vakarėlį, neištesėti jis negalėjo. Filmo režisierius R.Cicėnas pasakoja, kad tąsyk jiedu kalbėjosi apie debiutinius filmus. Emilis norėjo žinoti, kaip Ramūnui pavyksta į parašytą scenarijų natūraliai įterpti improvizacijas, kurios labai pasiteisina.

Filmo kadras / Stop kadras

„Jei kada kursi filmą, aš jame vaidinsiu“, – neatsargiai pažadėjo Emilis Ramūnui.

Emilio pažadą Ramūnas prisiminė po keleto mėnesių, gavęs pasiūlymą filmuoti komediją „Šeima“. Filmo centre – dideliame, istorijos šimtmečius menančiame dvare gyvenanti turtinga, bet labai konservatyvi ir šiek tiek keistoka šeima. Vieną, pusėtinai gražią dieną šeimos dukra Milda, drebėdama iš baimės, ryžtasi namiškiams pristatyti dar vieną savo jaunikį. Prieš tai dvare apsilankiusiems jaunuoliams šeimos tardymai, švelniai tariant, nebuvo malonūs. Kai kurie bėgo neatsigręždami, kiti dingo be žinios. Tačiau naujasis Mildos vaikinas nusistovėjusią giminės tvarką ir visą dvarą žada apversti aukštyn kojomis. Panašu, kad šio susidūrimo visi dar ilgai nepamirš.

Ramūnas pasakoja, kad populiarių filmų „Zero“, „Piktųjų karta“ režisierius iš pradžių bandė atsikalbinėti, tačiau susitarimas lieka susitarimu, jis nusprendė įvykdyti tai, ką pažadėjęs.

„Jam buvo vargas su manimi. Juk sakiau, kad nemoku vaidinti! Bet, turiu pasakyti, režisierius buvo labai užsispyręs, tad kažką ir padarėme“, – kuklinasi režisierius.

Emilis Vėlyvis / Ievos Jūros Jūraitės nuotr.

Labai kukliam jam būti nereikėtų – Emilis yra sukūręs ne vieną vaidmenį. Psichologiniame trileryje, kurį režisavo Bradas Andersonas, jis suvaidino policijos pareigūną. Tokį pat vaidmenį jis buvo gavęs ir vokiečių filme „Tiltas“. Kaip apsauginis pasirodė ir savo režisuotoje juostoje „Zero 2“. 10-ojo dešimtmečio stilistikos seriale „Detektyvai: 209“ Emilis tapo komisaru.

„Emilis gali nesikuklinti, Tado personažą jis sukūrė puikiai, – savo filmo aktorių giria režisierius R.Cicėnas. – Atsakingumo ir pareigingumo iš jo galėtų pasimokyti ne vienas profesionalus aktorius. Labai tikiuosi, kad ši aktorinė patirtis jam padės režisūros kelyje ir mes pagaliau turėsime pirmąjį Oskaro apdovanojimą“.

Dar nepasirodžiusi kino ekranuose, komedija „Šeima“ jau praminta lietuviškaisiais Adamsais. Komedijoje, kuriai siurrealumo suteikia senas Burbiškio dvaras Anykščių rajone, nusifilmavo žinomiausių Lietuvos aktorių komanda – Kristina Kazlauskaitė, Dainius Kazlauskas, Rimantė Valiukaitė, Vytautas Kaniušonis, Mindaugas Papinigis, Sigitas Račkys. Filmas atrinktas į tarptautinio Talino „Black Nights“ festivalio „Baltijos šalių filmų konkursas“ programą.

Stilinga, ironiška ir šiek tiek šiurpi komedija „Šeima“ Lietuvos kino teatruose – nuo lapkričio 3 dienos.