Erika ir Merūnas Vitulskiai: „Norime vaikus saugoti nuo neigiamų dalykų, kuriuos patys patyrėme“

Merūnas ir Erika Vitulskiai su vaikais / Justinas Pūkys, fotomiracle.com nuotr.
Merūnas ir Erika Vitulskiai su vaikais / Justinas Pūkys, fotomiracle.com nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-06-24 11:06
AA

Viena gražiausių ir puikiai visiems pažįstamų šeimų Lietuvoje – Merūnas ir Erika Vitulskiai – kartu jau skaičiuoja vienuoliktus santuokos metus. Du itin aktyvius ir energingus berniukus auginanti pora neslepia, jog kiekvieną dieną yra kaip naujas iššūkis, su baime laukiant, kuo tai pasibaigs, tačiau abu nepaprastai daug laiko skiria vaikams, siekdami nesukelti jiems nuoskaudų, kurias patys patyrė savo vaikystėje.

Prieš vienuolika metų davę įžadus tiek meilėje, tiek gyvenimo negandose būti vienas kito ramsčiu, Erika ir Merūnas Vitulskiai tarsi šeima iš atviruko. Sutuoktiniai ne tik gyvena santarvėje bei augina du vietoje nenustygstančius berniukus, bet ir sugeba drauge dirbti.

„Namuose turiu tris koncertuojančias žvaigždes: Ajus ir Herkus lanko skirtingas „Ąžuoliuko“ choro grupes, o Merūnui vasara yra koncertų metas, tad turiu viską sudiriguoti, sužiūrėti, tad darbo iki kaklo“, – laidoje „Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu“ prisipažino Erika.

Merūno ir Erikos Vitulskių šeima / Justino Pūkio, fotomiracle.com nuotr.

Erika ir Merūnas yra išties užimti žmonės, todėl surasti laiko ilgesnėms atostogoms jiems sudėtinga. Merūnas aktyviai koncertuoja, o Erika valdo savo vardo mados namų verslą ir yra vyro vadybininkė, bet šeima tikina, kad laikas, praleidžiamas kartu, yra pats svarbiausias, todėl negalėdami išvykti tolimesnių atostogų, jie mėgsta aplankyti gražiausias vietas aplink Vilnių.

„Lietuva yra nuostabus kraštas, kur galima nesunkiai rasti neaplankytų kampelių, o nakvynė su palapinėmis prie ežero yra tiesiog nuostabu. Mes mėgstam pašerti uodus, sūnūs dievina laiką praleisti gamtoje, jiems reikia kuo daugiau veiksmo, pažinimo. Kartais mus labai erzina toks jų aktyvumas, bet jie maži vaikai, trokšta to pažinties su kažkuo nauju jausmo: su varlyte, su vabaliuku, su ežeru, su bet kuo“, – pasakojo Erika.

Pora neslėpė, kad namuose augančios dvi nenuoramos įneša didžiulio šurmulio, pagal kurį tenka rinktis ir laisvalaikį, ne visuomet atitinkantį ramybės trokštančių tėvų norus.

Merūno ir Erikos Vitulskių šeima / Justino Pūkio, fotomiracle.com nuotr.

„Mūsų visas ekstremalumas yra vaikai, su baime, kuo čia baigsis diena ir ką naujo atneš. Buvo laikas, kada ir pačiam to labai reikėjo, norėjau daug visko patirti: nuo lenktynių, iki šuolių su parašiutu ar nardymo, tačiau ateina laikas, kai įsijungia saugumo rėžimas. O gal dar nepatyriau 40-ies metų krizės, gal neužilgo eisiu plikai nusiskutęs, ant galvos vorą išsitatuiravęs ir teisinsiuosi, kad atėjo mano jaunystė“, – juokavo Merūnas.

Vitulskiai laidoje dar plačiau atvėrė duris į asmeninio šeimos gyvenimo užkulisius. Merūnas pasakojo, jog vaikai yra tikri jo su Erikos atspindžiai, smalsūs ir žingeidūs, todėl pora jų neslepia nuo viešumos, o taip pratindami prie tėvams įprasto gyvenimo ritmo.

Merūno ir Erikos Vitulskių šeima / Justino Pūkio, fotomiracle.com nuotr.

„Esam sulaukę ir komentarų, kam mes tuos vaikus rodome. Bet jie mūsų gyvenimo dalis, nuo jos nepabėgsi, todėl nuo mažumės pradedam juos tam ruošti, įvedinėti į tą gyvenimo būdą, negu staiga jie gautų šoką, kas čia namuose per dėdės su kameromis“, – pasakojo Merūnas.

Vis tik, mažųjų Vitulskių tėvai kaip niekad atvirai pripažino, jog auginant vaikus ir susiduriant su tėvystės iššūkiais, klaidų išvengti sunku. Tačiau juodu teigia atradę receptą, kuriuo vadovaujantis pavyksta suderinti darbus su šeimos poreikiais ir neišprotėti nuo įtemptos ir streso kupinos kasdienybės.

„Viską gelbėja grafikai, jeigu pamesčiau užrašų knygutę, būtų katastrofa. Net laiką su šeima planuojame: vakarus skiriame vaikams, o juos užmigdžius – tęsiasi darbai. Mes su Merūnu esame ta karta, kuri užaugo, kai tėvai labai daug dirbo. Dėl to yra nemažai nuoskaudų, patirtų traumų, todėl mes norime tos klaidos nekartoti, daug laiko atiduoti vaikams ir saugoti nuo neigiamų dalykų, kuriuos patys patyrėme.

Tačiau, kad mes esame žinomi žmonės, dar nereiškia, jog esame tobuli tėvai. Darome klaidų, mūsų ritmas yra daug didesnis ir supainiotas, todėl mes priversti priimti daugiau iššūkių ir su jais tvarkytis streso akivaizdoje. Tai reikalauja labai daug savitvardos“, – prisipažino Erika.

Merūno ir Erikos Vitulskių šeima (16 nuotr.)
+10

„Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu“ – šeštadienį 8:30 val. per Lietuvos ryto TV.