Erika Purauskytė apie savo dukterį: „Labai garsus tas netyčiukas išėjo“

Erika Purauskytė ir Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė / TV3 nuotr.
Erika Purauskytė ir Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė / TV3 nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-03-02 15:46
AA

Visuomenėje įsigalėję stereotipai, kad moteris, sužinojusi, jog laukiasi visuomet beprotiškai tuo apsidžiaugia. Realybė visai kita – ne visos moterys pamačiusios dvi juosteles nėštumo teste nušvinta, bet tai dar nereiškia, kad jos to vaiko nenori. Specialistai teigia, kad nuo 30 iki 50 procentų nėštumų nebūna planuoti.

„Man išėjo netyčiukas. Pagal statistiką, kas antras vaikas Lietuvoje yra neplanuotas, bet man labai garsus tas netyčiukas išėjo“, – atvirą pokalbį laidoje „Mamyčių klubas“ pradeda renginių organizatorė ir režisierė Erika Purauskytė.

Praėjusį birželį Vasaros Erikos susilaukusi moteris švyti – ji beprotiškai myli savo dukrą, džiaugiasi kiekviena kartu praleista akimirka ir švenčia kiekvieną jos mėnesio sukaktį. Kaip visa tai pasikeitė?

Kalbėdama su laidos vedėja Indre Kavaliauskaite-Morkūniene, Erika atskleidė, kas jai padėjo atsitiesti, sužinojus jog laukiasi.

„Aš buvau be galo išsigandusi ir, galima sakyti, nepaguodžiama, – prisimena mama. – Atsitiktinai pamačiau „Neplanuotas nėštumas“ reklamą. Vieną, antrą kartą… Nusprendžiau jiems paskambinti.“

E.Purauskytė dabar ne tik džiaugiasi motinyste, bet atrado prasmę ir savanoriškoje veikloje – Krizinio nėštumo centre ji padeda organizuoti labdaros akcijas, atiduoda savo dukrytės išaugtus drabužėlius ir daiktus.

„Šiandien esu be galo laiminga. Šia tema kalbu paskutinį kartą ir noriu padrąsinti moteris, kurios jautėsi ar jaučiasi panašiai – jūs nevienišos ir tai visiškai normalu. Kreipkitės į neplanuotasnestumas.lt ir gaukite kvalifikuotą pagalbą“, – apkabindama dukrą pataria Erika.

Erika Purauskytė ir Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė / TV3

Šokiai – ne tik pramoga

Taip pat TV3 laidoje „Mamyčių klubas“ laukia lemtingas susitikimas – I. Kavaliauskaitė-Morkūnienė pirmuosius žingsnius ant parketo žengė penkerių, o viena jos mokytojų buvo Kristina Sliesoraitienė. Indrės dukra Marija Barbora šokių batelius matuosis sulaukusi vos dešimties mėnesių. Ar žinojote, jog šokiai su kūdikiu gali lemti jo matematinius įgūdžius? Šokių trenerės K.Sliesoraitienės vedami užsiėmimai patiems mažiausiems padeda lavinti ne tik ritmiką ar judesį, bet ir vėliau mokymuisi reikalingus smegenų centrus.

Tuo tarpu kartu su mama ir tinklaraštininke Skaiste bus galima išmokti pasigaminti knygutę. Juk pačios gražiausios istorijos – kurtos mamos ir tėčio. Prie pasakos kūrimo prisidės Skaistės vyras ir Jauniaus Ąžuolo tėtis – žinomas vaikiškų knygučių rašytojas Tomas Dirgėla.