Erika Vitulskienė: „Kokio sporto tik nesu išbandžiusi: aerobika, treniruokliai, bėgimas, baseinas, dabar – kovos menai“
Rūpintis savimi nėra lengva užduotis. Dažnai įsisukę į kasdienybės verpetą tam paprasčiausia pritrūkstame laiko. Penktadienio vakarą žinomi žmonės rado sprendimą – kūno dizaino studijos atidaryme susipažino su nauju metodu, mažiau nei per valandą suaktyvinančiu kūną tiek, kiek sporto salėje tam prireiktų kelių valandų. Renginyje sveiko kūno paslapčių sėmėsi Erika Vitulskienė, Irena Starošaitė, Justina Gafaro, Laura Vagonė, Tadas Rimgaila ir kiti.
Kūno dizaino studijos „Hypoxi“ atidaryme žinomi žmonės atskleidė, kokiomis priemonėmis iki šiol stengėsi palaikyti gerą formą.
„Kokio sporto tik nesu išbandžiusi: aerobika, treniruokliai, bėgimas, baseinas, dabar – kovos menai. Ko tik imuosi gyvenime, viską darau su didžiausiu užsidegimu, sportas – ne išimtis. Jeigu rytinis krosas, tai būtinai 15 km, nes su mažiau neverta prasidėti, jeigu sportas salėje – tai tol, kol kojų nepakelsiu, – apie savo draugystę su sportu juokauja Erika Vitulskienė. – Sportas mano gyvenime „suvalgo“ daug laiko, kurio, kaip ir kiekvienai mamai, norėtųsi turėti daugiau. Esu atvira naujovėms, ieškau įvairiausių alternatyvų, o šiandien išgirsta labai sudomino – pasyviai pasportuoji pusvalandį arba tiesiog paguli ir linijos traukiasi – gal pagaliau pavyks ir tais keliais likusiais kilogramais atsikratyti.“
Tadas Rimgaila prisipažino visiškai kitokią draugystę su sportu – gerą išvaizdą jam padeda palaikyti intensyvus darbas. „Spėjau prisisportuoti tuomet, kai šokau. Tada tempas buvo labai intensyvus, turėjau aiškų tikslą. Pastebiu, kad šiandien eiti į sporto salę yra labiau mados reikalas – toks betikslis sportas ne man. Kai ši mada praeis ir visi išeis iš sporto klubų, galbūt ten grįšiu. Žinoma, gera išvaizda, o juo labiau savijauta man yra svarbu. Jeigu gali ją palaikyti, per savaitę skirdamas kelias valandas – kodėl ne? Keliais centimetrais mažesnė pilvo apimtis tikrai nenuliūdintų“, – sako T. Rimgaila.
Žinomi žmonės apie gražų ir sveiką kūną užsimena ne veltui. Naujoje kūno dizaino studijoje taikomas metodas pagrįstas vakuumo ir kompresijos principu. Jis padeda suaktyvinti problemiškiausias kūno vietas, nuo kurių svoris krinta sunkiausiai. Šis metodas suaktyvina kraujotaką, pagerina metabolizmą, mažina skysčių kaupimąsi, tad ne tik mažėja svoris, bet ir pagerėja bendra žmogaus savijauta. Yra atvejų, kai šias procedūras derindamas su sveika mityba, žmogus per 4 mėnesius numetė 10 kilogramų.
Apsivilkę specialius vakuuminius kostiumus, žinomi svečiai renginyje išbandė 4 „Hypoxi“ metodu grįstus prietaisus: Justina Gafaro atsipalaidavo kraujotaką gerinančioje ir odą stangrinančioje „lovoje“, Tadas Rimgaila ėjo ant specialaus bėgimo takelio, tinkamiausio mesti svorį ir formuoti pilvo presą, o Irena Starošaitė ir Erika Vitulskienė mynė dviračius, kuriuose integruotos vakuumo ir kompresijos kameros.
Kūno dizaino studija „Hypoxi“ yra pirmoji Lietuvoje, taikanti net 50-yje pasaulio šalių pripažintą kūno lieknėjimo metodą. Šio metodo įkūrėjas yra Norbert‘as Egger‘is, 1997 m. sujungęs netradicinį gydymą ir fizinius pratimus, jis sukėlė revoliuciją kūno formavimo sektoriuje.
Taikant HYPOXI metodą veikiamos konkrečios žmogaus kūno sritys, iš kurių ne tik šalinamas skysčių perteklius, bet ir gerinama kraujo apytaka. 2010 m. atlikto tyrimo duomenimis nustatyta, kad, sportuojant su HYPOXI, po 4 savaičių bendras kūno apimčių sumažėjimas buvo daug didesnis, lyginant su įprastais sporto pratimais pasiektais rezultatais. Taip pat nustatyta, kad, pagal tikslinį poveikį probleminėms kūno sritims, HYPOXI sesijos gali būti net 3 kartus efektyvesnės nei įprastinės treniruotės.