Eskedar Tilahun ypatingoje sostinės vietoje atidarė kavinę: Lietuvai padovanojo dalelę Etiopijos

Eskedar Tilahun kavinės atidarymas / Pauliaus Peleckio / BNS foto
Eskedar Tilahun kavinės atidarymas / Pauliaus Peleckio / BNS foto
Šaltinis: Žmonės
2021-11-19 20:59
AA

Penktadienio vakarą etiopė verslininkė Eskedar Tilahun (37) Vilniaus širdyje atidarė naują kavinę „Eskedar Coffee Bar“. Signatarų namuose, Pilies gatvėje duris atvėrusi jauki erdvė pakvipo kava, kurios aromatas pritraukė būrį smalsuolių bei žinomų veidų.

Eskedar Tilahun kavinė atidaryta neįprastai. Atidarymo dieną Signatarų namuose įsikūrusioje jaukioje erdvėje vyko diskusija „Kaip mes suprantame laisvę?“, kurioje dalyvavo architektas, legendinės grupės „Antis“ lyderis, visuomenininkas Algirdas Kaušpėdas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Elena Leontjeva, kunigas Kęstutis Dvareckas ir, žinoma, pati Eskedar Tilahun. Diskusiją moderavo žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė. 

Kavinėje diskusija surengta ne veltui – Eskedar viliasi, kad šiuose kavos namuose virte virs ne tik gardžiausi gėrimai, bet ir intelektualūs pokalbiai, kaip kadaise vyko Signatarų rūmuose.

Pasveikinti Eskedar atvėrus jaukios erdvės duris susirinko ne tik diskusijos dalyviai, bet ir būrys bičiulių, tarp kurių – laidų vedėjas Richardas Jonaitis su žmona, aktore Jovita Balčiūnaite.

Eskedar Tilahun kavinės atidarymas / Pauliaus Peleckio / BNS foto
Richardas Jonaitis ir Jovita Balčiūnaitė / Pauliaus Peleckio / BNS foto

Kavos mylėtojus pakvietusi į naują kavinę Eskedar Tilahun neslėpė pakilių nuotaikų ir džiaugėsi atradusi prasmingą lokaciją dar vienam savo verslui.

„Signatarų namai – simboliška. Tai man primena ne tik atvykimą į Lietuvą, bet ir ką man ši šalis davė. Svajoju, kad internetinės diskusijos persikeltų į tikrą erdvę.

„Sužinojusi, kad man bus leista Signatarų namuose įsteigti kavinę, pašokau iš laimės. Juk turime tiek dvasininkų, filologų, mąstytojų ir menininkų! Jų pokalbiai gali vykti tikroje erdvėje, balsai skambėti gyvoje diskusijoje“, – su žurnalu „ŽMONĖS“ prieš atidarymą kalbėjo Eskedar.

Eskedar Tilahun kavinės atidarymas / Pauliaus Peleckio / BNS foto

Etiopė prisiminė ir pastato istoriją, kuri mena Lietuvai svarbius laikus. „Kadaise tarp šių sienų buvo kuriama geresnės ateities vizija, brandinamos mintys apie šviesų rytojų“, – pridūrė ji.

Būtent mūsų šalies praeitis tapo simbolišku tiltu į naują E.Tiluhan veiklą, kuria etiopė sieks kurti geresnę ateitį. Žinoma kaip visuomenininkė, pabėgėlių globėja, Eskedar kavinės veiklą siekia įprasminti ir paversti vieta, į kurią bursis skirtingų kultūrų, požiūrių žmonės.

„Svajoju sukurti tiltą tarp įvairių kultūrų, diskutuoti apie problemas ne tik mūsų visuomenėje, bet ir visame pasaulyje. Atėjo metas atverti duris vietai, kurioje kartu kursime geresnę ateitį ir kurioje rinksis skirtingų kultūrų atstovai“, – žurnalui „ŽMONĖS“ sakė Eskedar Tilahun.

Fotogalerija:

Eskedar Tilahun kavinės atidarymas (29 nuotr.)
+23