Estija išsirinko: viltimi parsivežti „Eurovizijos“ nugalėtojų titulą tapo atlikėjas Stefanas

Estijos atstovas Stefanas / Kairit Leibold / ERR nuotr
Estijos atstovas Stefanas / Kairit Leibold / ERR nuotr
Šaltinis: Žmonės
2022-02-13 12:06
AA

Vasario 12-ąją savo atstovą „Eurovizijos“ dainų konkursui išsirinko ne tik Lietuva, bet ir Estija. Į Turiną vyksta atlikėjas Stafanas su daina „Hope“. Estų žiniasklaidoje šmaikštaujama, kad galbūt viltis, būtent taip vadinasi daina, padės parsivežti iš Italijos konkurso nugalėtojų titulą.

Šeštadienio vakarą Estija išrinko savo atstovą gegužės 10-14 dienomis vyksiančiam „Eurovizijos“ dainų konkursui.

Dėl nugalėtojo titulo Estijos nacionalinėje atrankoje iš viso varžėsi dešimt dalyvių. Po keturių ketvirtfinalių, dviejų pusfinalių ir finalinio pasirodymo žiūrovai ir komisija išrinko tris atlikėjus, patekusius į superfinalą: dainininką Stefaną, grupę „Minimal Wind“ ir Elisabeth Tiffany bei atlikėją Elysa.

Sprendimas išrinkti Estijos atstovą nacionalinės atrankos superfinale buvo patikėtas žiūrovams. Šeštadienio jie nusprendė, kad į Turiną turi išvykti atlikėjas Stefanas.

Stefano daina „Hope“:

Estijos atstovu tapęs Stefanas po pergalės kukliai šypsojosi, tačiau galiausiai rėžė: „Padarysiu viską, ką galiu, ir stengsiuosi nenuvilti. Manau, mūsų laukia sunkus darbas. Žinoma, su komanda stengsimės, kad viskas būtų dar geriau. – Tikrai neįtikėtina, kad dabar visa tai tampa realybe, taip neįtikėtina!“ – sakė jis.

Stefanas dėkojo Estijos žiūrovams už palaikymą. „Buvo nuostabu matyti, kad žmonės mane taip palaiko“, – kalbėjo atlikėjas.

Stefanas Airapetjanas dėl kelialapio į „Euroviziją“ kovojo jau triskart. 2019 metais nacionalinės atrankos superfinale su daina „Without You“ jis užėmė trečią vietą, o 2020-aisiais su kūriniu „By My Side“ finale liko septintas.

Estijos atstovas Stefanas / Kairit Leibold / ERR nuotr.

Estija „Eurovizijoje“ iki šiol dalyvavo 26 kartus, pirmą kartą, kaip ir Lietuva, pasirodė 1994 metais. Konkurse šalis nedalyvavo tik 1995-aisiais.

Tiesa, kartą Estija namo parsivežė pergalę – 2001 metais su daina „Everybody“ ją iškovojo Tanel Padaris ir Dave'as Bentonas su grupe 2XL.