Etiketo žinovo Giedriaus Drukteinio patarimai, kaip tinkamai pozuoti fotografuojantis

Giedrius Drukteinis / Viganto Ovadnevo nuotr.
Giedrius Drukteinis / Viganto Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-07-07 20:24
AA

Etiketo specialistas, rašytojas ir žurnalistas Giedrius Drukteinis kaip visada šmaikščiai, kai kada net grubokai pataria įvairiais gyvenimo klausimais. Šį kartą - kaip tinkamai pozuoti, kai į jus nukreipta fotografo kamera.

Konkretūs patarimai visiems įžymiems ir turtingiems – KAIP GERAI ATRODYTI NUOTRAUKOSE. Tu jau ne sykį juk esi įdėmiai peržiūrėjęs aukštuomenės gyvenimo kronikas ir juokęsis iš tų „ponų“ nelygintais kostiumais ar išsigandusių niekam nežinomu asabų, vadinamų „kažkieno draugais“ – pats būdamas ubagu ir į „dolce vita“ niekada nekviečiamu. Tačiau, kai pagaliau prasimušei ir pats patekai prie „brandwallo“, laikeisi tų viešumoje žarstomų patarimų ir vis tiek atrodei taip, tarsi Tau būtų susukti viduriai, spaustų batai, glaudės lįstų į užpakalį ar išvis atrodei kaip baudžiaunininkas, atėjęs pas poną nedrąsiai prašyti grūdų sėklai. Vienu žodžiu, visi tie „šypsokis“, „žiūrėk per petį“, „ištiesink pečius ir įtrauk pilvą“ ir kitokie paistalai tik padaro žmones neįtikinamai neva „laimingais“, bet dar nepadaro iš žmonių geriausio Lietuvos fotomodelio – Vigio.

Bet padaro septynios esminės Holivudo raudonojo kilimo taisyklės, ir jei jų laikysiesi, atrodysi kaip Vigis, visada:

LAIKYK KŪNO SVORĮ TIK ANT VIENOS KOJOS – kas tvirtai stovi ant žemės abiejomis kojomis? Žinoma, kelmus raunantys ubagai ir dangaus skliautą laikantys galiūnai, t.y., dirbantieji tuo metu, kol ponai šoka menuetą ar svaido petankę. Perkėlęs svorį ant vienos kojos, bet kurioje nuotraukoje atrodysi šiek tiek judesyje ir automatiškai šiek tiek elegantiškiau.

NESIŠYPSOK – didžiausia ubago klaida: gaili, nenatūrali, išspausta šypsena nuotraukoje. Priedo – gintariniai, smulkūs ir reti dantys. Toks Holivude visiškai nežinomas, bet netekėjusioms Vilniaus intelektualėms patinkantis italų režisierius Frederico Fellini kažkada mokė irgi beveik nežinomą aktorių Marcello Mastroianni: „Fotografų akivaizdoje kuo labiau sutrauk šikną – tada tavo veidas įgis paslaptingą, dramatišką ir fokusuotą išraišką“.

George'as Clooney / „Scanpix“/„Sipa Press“ nuotr.

Visam pasauliui panieką demonstruojanti „Clooney šypsenėlė“ – taip, bet jokiu būdu ne šypsena. Atmink, labai retais atvejais besišypsantis žmogus nuotraukoje atrodo išties laimingas, bet kur kas dažniau – išsigandęs ar nesiorientuojantis durnelis.

LENK GALVĄ ŽEMYN – ir visada tempk kaklą/veidą šiek tiek į priekį. Taip nuotraukose išnyks pagurklis.

JUDINK RANKAS – kuo skiriasi mužikas nuo pono? Mužikas nejaukiai jaučiasi, nejausdamas rankose arklo rankenų, plaktuko, dalgio koto, plytos, pečius spaudžiančio rąsto. Todėl didžiausia lochų problema nuotraukose – nežinia, kur dėti rankas (Kišenėse? Už nugaros? Ant pautų – kaip Hitleris ar futbolistai „stienkėje“?). Nevalingai norisi jas kryžiuoti ant krūtinės, bet tai rodo nepasitikėjimą savimi ir baimę. Pono įprasti judesiai – laiminti ubagų minią, glostyti vaikams galveles, rodyti jiems ant lentos ar gaublyje Afrikos žemyną, skinti gėles, groti klavesinu. Prie „brandwallo“ visada rankomis atlik kokį nors veiksmą – rodyk pirštu į savo draugą minioje, delnus fotografams, kiek daug turi pinigų, kaip nori apgobti pasaulį – taip ne tik atrodysi įdomiau, bet dar ir pasiųsi žinią miniai – ir apie tai lochai visą vakarą kalbės.

Kęstutis Verslovas ir Jogaila Morkūnas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

NEPOZUOK - Holivude sakoma: "geriausia poza - jokios pozos". Ką tai reiškia praktikoje? Pasirink savo mėgstamiausią pozą lovoje (tarkime, kad miegi ne vienas) ir adaptuok ją vertikaliai stovėsenai.

VISADA KĄ NORS KALBĖK – žmogus natūraliame judesyje visada atrodo geriau nei pozuojantis. Sakyk komplimentus fotografams ir jų darbdaviams, pasakok, kiek šiandien uždirbai šaibų, pamylėjai moterų, pagerinai kitiems gyvenimą ar kokį laikrodį Tau atsiminimui padovanojo Monako princesės.

Taip sukursi paantraštę po savo nuotrauka, atrodysi gyvas ir dar kartą suteiksi peno pokalbiams.

VILKĖK GERUS DRABUŽIUS IR AKSESUARUS – viena iš priežasčių, kodėl jokia moteris niekada neatsispirdavo Džeimsui Bondui, buvo ta, kad jis visada vilkėjo prašmatnias drapanas. Nuotraukose pigūs ryzai visada atrodo pigūs.

Danielis Craigas / „Scanpix“ nuotr.

Nebūk vienu iš tų lietuviškų menininkų, atsiimančių apdovanojimus, ir atrodančių taip, kad akivaizdžiai 20 eurų banknotas jiems būtų arčiau širdies nei kažkokia „Sidabrinės gervės“ statulėlė. Geri drabužiai duoda ir gerą vidinę savijautą – su gerais aprėdais niekada neatrodysi kaip varguolis, atėjęs prašyti priedo prie atlyginimo, o būsi tas, kuris tuos priedus dalina.

Leonardo DiCaprio / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.