Pagausės eurokomisaro V.Sinkevičiaus šeima: žmona Kateryna laukiasi trečio vaiko

Virginijus Sinkevičius ir Kateryna Sinkevičienė / Asmeninio albumo ir BNS Foto nuotr.
Virginijus Sinkevičius ir Kateryna Sinkevičienė / Asmeninio albumo ir BNS Foto nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-11-21 12:42
AA

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius su žmona Kateryna gyvena džiugiu laukimu – pora laukia šeimos pagausėjimo. Sūnų ir dukrą auginanti pora trečio vaiko sulauks kitais metais.

Žinią apie į pasaulį besibeldžiantį kūdikį portalui Žmonės.lt patvirtino Virginijus Sinkevičius. Trijų vaikų tėčiu tapsiantis eurokomisaras sakė, kad kūdikis buvo planuotas, tad sužinojęs apie žmonos nėštumą labai apsidžiaugė.

„Tai kaip ir buvo planuota, tad labai nudžiugome. Šią žinią, aišku, sužinojome anksčiau, o vėliau pranešėme vaikams. Visi sureagavo labai džiugiai, – Žmonės.lt sakė politikas. – Jie jau yra tokio amžiaus – 3 -ejų ir 6-erių, kai pradeda vienas su kitu žaisti, tad dėl šeimos pagausėjimo jiems tik smagiau – bus daugiau vaikų. Pradžia, kol mažesnis brolis ar sesuo dar nemoka dalintis, žaisti, būna sunki bet kai išmoksta, yra didžiausia laimė“.

Virginijus Sinkevičius ir Kateryna Sinkevičienė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

V.Sinkevičius pasakojo, kad žmona Kateryna skaičiuoja jau 23 nėštumo savaitę, o trečioji jų atžala turėtų gimti kitų metų kovo viduryje.

„Šiuo metu ji jaučiasi gerai“, – Žmonės.lt sakė V.Sinkevičius ir pridūrė, kad jų šeimą papildys sūnus.

2014-aisiais susituokusi pora jau augina du vaikus – sūnų Vincentą ir dukrą Mariją.

Žmonės.lt primena, kad rugpjūtį V.Sinkevičiaus žmonai Katerynai suteikta Lietuvos pilietybė. Pastaroji K.Sinkevičienei suteikta santuokos su lietuviu pagrindu – Virginijus ir Kateryna susituokė prieš septynerius metus ir augina dvi atžalas.

Tiesa, pasak pašnekovo, tai dar ne paskutinė stotelė Katerynos tapimo oficialia Lietuvos piliete kelyje. Laukia ir kitas itin svarbus žingsnis.

„Žmona dar turės duoti priesaiką, dar šis procesas nėra baigtas. Bet visus kitus reikalavimus ji jau yra įvykdžiusi. Šitie reikalai vyksta jau septynerius metus, nuo pat mūsų santuokos“, – Žmonės.lt sakė V.Sinkevičius.

​Kateryna Sinkevičienė / Asmeninio albumo nuotr.

Virginijus pasakojo, kad norėdama gauti Lietuvos pilietybę, žmona turėjo išlaikyti Konstitucijos egzaminą. Tai padarė dar prieš trejus metus ir sulaukė puikaus įvertinimo.

„Kai ji laikė Konstitucijos egzaminą, mūsų Marija (dukra – aut. past.) dar nebuvo gimusi, Kateryna tuo metu jos laukėsi. Dabar jai jau treji metukai.

Dabar tik vyks galutinės procedūros dėl jos ukrainietiškos pilietybės, ir per dvejus metus ji turi duoti priesaiką Lietuvos Respublikai“, – kalbėjo pašnekovas.

Teks paaukoti Ukrainos pilietybę

Tiesa, gimtosios Ukrainos pilietybės Kateryna Sinkevičienė pasilikti negalės. Šiuo metu Lietuvos įstatymai šios galimybės nenumato.

„Jai, aišku, tai svarbu, ir ji džiaugtųsi ją turėdama, bet šiuo metu tokios galimybės Lietuvoje nėra“, – teigė V.Sinkevičius.

Išimčių iš šios taisyklės įstatymas nenumato, tačiau Sinkevičiai dėl to pernelyg ir nesigraužia.

„Kateryna jau daugybę metų savo ateitį sieja su Lietuva. Aš lietuvis, jos vaikai lietuviai, todėl ta lietuviška pilietybė – visiškai natūralus kitas žingsnis. Ir man pačiam nesinori, jog mano žmonai būtų taikomos kažkokios išimtys“, – sakė pašnekovas, bet pridūrė, kad tokia galimybė jos norinčiam yra be galo svarbi.

Virginijus Sinkevičius ir Kateryna Sinkevičienė / Asmeninio albumo nuotr.