Europos sidabrą laimėjęs Vadimas Korobovas: apie „atrastą“ irklentę, replikas ir ką darys su kanoja

Vadimas Korobovas / Manto Stankevičiaus nuotraukos
Vadimas Korobovas / Manto Stankevičiaus nuotraukos
Mantas Stankevičius
Šaltinis: Žmonės
2024-07-08 14:17
AA

„Esu jaunas ir nenoriu praleisti galimybių, – kiek susimąstęs ištaria daugkartinis jaunimo kanojų irklavimo Europos bei pasaulio čempionatų prizininkas Vadimas KOROBOVAS (27), atradęs naują aistrą ir iškovojęs sidabro medalį Europos irklenčių irklavimo čempionate. – Noriu viską išbandyti dabar, kad po dešimties metų nereikėtų žvalgytis į praeitį ir sakyti: „Reikėjo pabandyti.“

Sparčiai populiarėjančio irklenčių irklavimo Europos pirmenybėse Vadimas varžėsi techninėje rungtyje, kurioje sportininkai irkluoja kilometrą, įveikdami kliūtis, bei 200 metrų sprinte. Būtent čia jautėsi savo stichijoje – ir iškovojo sidabro medalį.

Vadimai, kaip atradai irklenčių irklavimą?

Tiesiog vienas geras draugas iš užsienio iškeitė kanoją į irklentę (šypsosi). Vieną dieną sulaukiau jo kvietimo dalyvauti varžybose. Irklavimo sezonas jau buvo pasibaigęs, todėl pasidaviau šiai avantiūrai. Nuvykau, pamačiau, išbandžiau ir man patiko. Į varžybas lėkiau antrą ir trečią kartą... Įsitraukiau. Man patiko įvairovė, kurią gali pasiūlyti šis sportas: irkluojame ir banguojančiame, ir ramiame, lygiame vandenyje. Tai – techniška sporto šaka, slepianti daug niuansų. Kitas dalykas, kuris man patiko, – masiškumas. Prieš dvejus metus irklenčių irklavimas buvo pripažintas greičiausiai pasaulyje populiarėjančia sporto šaka. Ir nuotaika varžybose yra nuostabi. Irklentės atsirado iš banglenčių kultūros. Ta bendruomenė man visada patiko.