„Euroviziją“ pakerėjęs Salvadoris Sobralis grįžo su ilgai lauktu albumu: kurti įkvėpė dukra

Salvadoras Sobralis / Adolfo Bueno ir Corina Clamens nuotr.
Salvadoras Sobralis / Adolfo Bueno ir Corina Clamens nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-10-03 15:57
AA

2017 metais visą Europą „Eurovizijoje“ užbūręs su daina „Amar pelos dois“, Salvadoras Sobralis pristato naują albumą „Timbre“. Ketvirtasis studijinis portugalų atlikėjo albumas žymi ilgai lauktą jo sugrįžimą.

Kūrėjas prie albumo drauge su komanda dirbo nuo 2021 metų. Jame galima išgirsti tris kalbas – portugalų, ispanų bei prancūzų. Vienos iš dainų autorė – atlikėjo sesuo Luisa Sobral.

Salvadoras Sobralis / Adolfo Bueno ir Corina Clamens nuotr.

„Šiam albumui ruoštis ir įrašinėti praleidome daugiau laiko nei bet kuriam kitam. Puiku turėti laiko, ypač tokioje sparčiai besikeičiančioje visuomenėje. Buvo laiko rašyti, apmąstyti, abejoti, groti, perrašyti, vėl abejoti ir kelti klausimus, sukurti strategiją, ją pakeisti, įrašyti ir dar kartą abejoti, galiausiai iš naujo įrašyti ir apsispręsti“, – kūrybiniu albumo rašymo procesu dalijasi S.Sobralis.

SALVADOR SOBRAL – „porque canto“

2017 metais „Eurovizijoje“ surinkęs rekordinį kiekį taškų, lyriškąja balade S. Sobralis pakerėjo visą Europą. Kaip prisimena atlikėjas, tuo metu nemažai kalbėjo apie „greito maisto muziką“ ir fejerverkus be jokio turinio, tačiau dabar mano, kad vietos užtenka viskam.

„Dabar esu kitame gyvenimo etape. Mano dukra atnešė man tiek daug šviesos, kad pajutau poreikį ją atspindėti pasauliui savo muzika. Albumas yra šviesus, saulėtas, kupinas džiaugsmo ir šventės. Rašydami albumą turėjome tikslą, kad albumas skleistų šviesą“, – pasakoja S.Sobralis.

Ketvirtąjį studijinį albumą jis rašė drauge su kompozitoriumi Leo Aldrey, kuris atlikėją paskatino grįžti prie šaknų – tik prie fortepijono ir balso.

SALVADOR SOBRAL – „pedra quente”

„Man pasisekė, kad turiu geriausią pasaulyje dainų rašymo partnerį. Jis šį dainų rašymo procesą, kuris man iš pradžių sukelia svaigulį, paverčia lengvesne ir didaktiškesne patirtimi, – užkulisiais dalijasi S.Sobralis. – Daina „al llegar“ gimė taip: aš buvau Lisabonoje, o Leo – Barselonoje, ir mes sukūrėme bendrą „Excel“ failą, kuriame kiekvienas iš mūsų parašydavo po frazę ir nusiųsdavo jį kitam, prieš tai neaptarę galimos dainos koncepcijos. Taip tęsėme, kol parašėme visą tekstą.“

Albumo „Timbre“ pavadinimą padiktavo kelios priežastys, tačiau labiausiai jį vienijantis dalykas – balsas. Kaip pastebi žymus portugalų atlikėjas, būtent jį labiausiai ir išskiria bei apibūdina balsas ir tembras.

Salvadoras Sobralis / Adolfo Bueno ir Corina Clamens nuotr.

„Norėjome, kad šiame albume būtų daug vietos balsui, kad netrukdytų pernelyg daug kitų elementų. Todėl nusprendėme pradėti albumą daina „amor a cappella“, kuri visam albumui užduoda toną. Antroji priežastis yra ta, kad mane domina tembro kaip spalvos koncepcija. Trečioji priežastis – daugelyje romanų ir germanų kalbų žodis „tembras“ ne tik rašomas taip pat, bet ir reiškia tą patį“, – spalvinga albumo istorijos palete dalijasi S.Sobralis.