„Eurovizija“: penki numeriai, kurių patariama nepraleisti

Didžiosios Britanijos atlikėja Molly  / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Didžiosios Britanijos atlikėja Molly / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: BNS
A
A

Nors pernai daug kas prognozavo, kad Euroviziją laimės Danija, šiemet šio konkurso rezultatas atrodo sunkiau nuspėjamas.

Štai kelios dainos, apie kurias šią savaitę daugiausia kalba žmonės Kopenhagoje:

1. Armėnijos atstovo Aram MP3 baladė „Not Alone“ ilgą laiką buvo lažybininkų favoritė, bet po antradienio pusfinalio jie ją iškeitė į Švedijos atstovės Sannos Nielsen (Sanos Nilsen) dainą. Emocingai dainai „Not Alone“ galėjo pakišti koją tarsi bejausmis šio komiko, kuris anksčiau parodijuodavo garsius dainininkus, atlikimas.

2. Švedijos dainininkės Sannos Nielsen „Undo“ dabar nedidele persvara pirmauja lažybų punktuose, nes per antradienio pusfinalį dainininkei pavyko puikiai ją atlikti. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad S.Nielsen turėjo laiko pasipraktikuoti – šiemet šviesiaplaukė atlikėja jau septintą kartą bandė tapti Švedijos atstove Eurovizijoje. Ir tai buvo nelengva užduotis šalyje, kuri šį konkursą vertina itin rimtai.

3. Nyderlandų „The Common Linnets“ – dainininkai Ilse DeLange ir Waylonas – savo kantri dainą „The Calm After the Storm“ tobulino nuvykę į Našvilį Tenesyje. „Santūrumas“ yra toks žodis, kurį būtų sunku susieti su Eurovizija, ir šiai dainai, kuriai teks varžytis su graikų batutu, ukrainietės „žiurkėnų ratu“ ir rusų dvynėmis ant besisupančios lentos, gali nepavykti padaryti įspūdžio. Tačiau jeigu laimės „pašaliniai“, tai gali būti olandai.

4. Didžiosios Britanijos atlikėjos Molly daina „Children of the Universe“ gali pakeisti situaciją, kai daugeliui britų Eurovizija tėra proga pasigerti ir žarstyti švelniai ksenofobiškus juokelius apie kitus europiečius, o paskui daryti išvadą, kad niekas už juos nebalsavo dėl politinių priežasčių. Po praėjusių metų Bonnie Tyler nesėkmės šiemet Britanijai atstovauja nežinoma dainininkė ir dainų kūrėja Molly Smitten-Downes (Moli Smiten-Douns), kuri, kaip tiki kai kurie britų gerbėjai, gali pelnyti jiems pirmąją pergalę nuo 1997 metų, kai Euroviziją su daina „Love Shine a Light“ laimėjo „Katrina and the Waves“.

5. Austrijai atstovaujančio transvestito Conchitos Wurst daina „Rise Like a Phoenix“ gal ir nėra pretendentė į pirmąją vietą, bet tikriausiai sulauks daug dėmesio dėl į akį krintančios atlikėjo išvaizdos, kuri paskatino Rytų Europoje teikti peticijas dėl jo pašalinimo iš konkurso. C.Wurst barzda ir plaukai gal ir nėra tikri, bet ši persona yra neabejotina žvaigždė, kurios daina visai tiktų ir naujam Džeimso Bondo filmui.