„Eurovizijoje 2013“ pasiektas rekordas: Šveicarijai atstovauja seniausias visų laikų dalyvis – 95-erių Emilis Ramsaueris

Emilis Ramsaueris / eurovision.tv nuotr.
Emilis Ramsaueris / eurovision.tv nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2013-05-15 20:28
AA

„Eurovizija 2013“ Šveicarijai – ypatinga. Šįmet šalies garbę gina grupė „Takasa“, atstovaujanti Šveicarijos išgelbėjimo armijai – religinei organizacijai. Grupę sudaro šeši nariai, jų gretose – ir vyriausias visoje „Eurovizijos“ istorijoje konkurso dalyvis: 95-erių Emilis Ramsaueris, grupėje grojantis kontrabosu.

Žvelgiant į scenoje stovintį E.Ramsauerį niekad negalėtum pasakyti, kad jam – beveik 100 metų. Pasirodymo metu jis atrodo nuotaikingas, energingas, nesivaržydamas demonstruoja šokio judesius.

Senolį konkurse stebi ir palaiko gausus būrys Šveicarijos žurnalistų. Viena jų – Sophie Gut, nacionalinio Šveicarijos radijo „SRF 3“ muzikos redaktorė. Moteris seka kiekvieną E.Ramsauerio žingsnį ir su 15min.lt skaitytojais dalijasi trečiadienio rytą Šveicarijos radijuje transliuotu interviu su muzikantu.

E.Ramsaueris tikina esąs pasiruošęs „Eurovizijai 2013“. „Man tai, žinoma, iššūkis, tačiau priimu viską paprastai. Tiesiog mėgaujuosi tuo, kas vyksta“, – žurnalistei sakė senolis.

Į konkursą jis žvelgia ramiai: „Visiškai nesinervinu. Pasirodymo metu neturiu daug ko veikti – juk tik groju kontrabosu ir klausau, kaip kiti dainuoja. Džiaugiuosi, kad palaikyti atvyko žmona – tai daug ką keičia.“ Tiesa, E.Ramsauerio žmona grupėje nedainuoja – ji vyrą palaiko būdama publikoje.

Sunkiausia senoliui scenoje – nepamiršti šypsotis. Sako, konkurso režisieriai vis tą turi priminti. Savo sėkme E.Ramsaueris perdėm netiki. „Turiu tokią nuojautą, kad gal ir nepateksime į finalą“, – nacionaliniam Šveicarijos radijui atviravo pašnekovas. Ir apie konkurentus per daug neišmano – negirdėjo kitų šalių atstovų dainų.

S.Gut interviu metu E.Ramsauerį pristato kaip didžiausią žvaigždę šalyje. Vis dėlto pats pašnekovas apie save taip nemano. „Niekad nemaniau, kad viskas bus šitaip. Būti žvaigžde – nevisai mano rogės. Aš save laikau paprastu piliečiu“, – patikina.

Paklaustas, ar priklausydamas religinei organizacijai meldžiasi prieš pasirodymą, E.Ramsaueris patikino: „Taip, visada. Man tai suteikia ramybės, tada visad žinau, kad bus gerai. Kad ir kaip bebūtų, bus gerai.“