„Eurovizijoje“ – sumaištis: skelbti balsus atsisakė ne tik Norvegijos atstovė, bet ir suomis Käärijä

Käärijä ir Alessandra  / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Käärijä ir Alessandra / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-05-11 18:25
AA

Šių metų „Eurovizijos“ dainų konkursą ir toliau drebina skandalai. Pernai Norvegijai su daina „Queen of Kings“ atstovavusi Alessandra paskutinę minutę atsisakė pristatyti šios šalies balsus. Jos poziciją palaikė ir 2023 metais Suomijai atstovavęs Käärijä.

„Eurovizijos“ konkursą ir toliau lydi skandalai. Likus vos kelioms valandoms iki finalo buvo pašalintas Nyderlandų atstovas Joostas Kleinas, o paskutinėje repeticijoje ant scenos nelipo ir airių „ragana“ Bembie Thug. Taip pat pranešta, kad vėliavų parade nedalyvavo Graikijos bei Šveicarijos atstovai.

Paskutinę minutę nuo „Eurovizijos“ atsitraukė ir pernai Norvegijai atstovavusi atlikėja Alessandra. Pastaroji su daina „Queen of Kings“ savo šaliai 2023 metais iškovojo penktąją vietą.

Norvegijos atstovė Alessandra / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Savo socialiniame tinkle „Instagram“ moteris paviešino įrašą, kuriame išsamiai paaiškino susiklosčiusią situaciją.

„Šį vakarą turėjau pranešti Norvegijos balus „Eurovizijos“ finale. Nors aš esu labai dėkinga, kad man buvo suteikta tokia galimybė, deja, buvau priversta galiausiai nuo šios pareigos atsitraukti. „Eurovizijos“ šūkis teigia, kad esame sujungti muzikos. Būtent todėl aš ir dainuoju, nes noriu visus sujungti ir suburti draugėn. Tačiau dabar atrodo, kad tai – tik tušti žodžiai. Aplink mus vyksta genocidas. Visų prašau atsimerkti ir atverti širdis. Tegu meilė jus veda į priekį. Aš už laisvą Palestiną“, – vaizdo įraše teigė Alessandra.

Po norvegės pareiškimo pasisakė ir kitas buvęs „Eurovizijos“ dalyvis suomis Käärijä. Atlikėjas taip pat atsisakė skelbti Suomijos eurovizinius balus.

„Nusprendžiau nebeskaityti Suomijos balsų „Eurovizijos“ finale. Skelbti taškus šį vakarą atrodo tiesiog neteisinga“, – socialiniame tinkle „Instagram“ rašė Käärijä.

Atlikėjo Käärijä pozicija / Ekrano nuotr.
Prie Malmės arenos – Palestinos rėmėjų ir policijos susidūrimas (23 nuotr.)
+17