„Eurovizijoje“ su L. Adomaičiu dainavusi Simona į sceną palydėjo tėtį: „Atėjo paklausti, ar tikrai verta“
Trečiadienį Vilniuje prasidėjo naujo muzikinio projekto „Lietuvos Balsas. Senjorai“ filmavimas. Dalyviai nuo 60-ies į sceną žengs, kad įrodytų, jog muzikoje amžius nėra riba. Į pirmąją „akląją perklausą“ savo tėtį Gendrių atlydėjo ir 2004 m. „Eurovizijoje“ su L. Adomaičiu „What's happened to your love?“ dainavusi Simona Jakubėnaitė.
Kol tėtis ant sofos ramiai snaudė laukdamas pasirodymo, Simona Žmonės.lt pasakojo, jog Sinatros dainą „New York New York“ jis repetavo daugiau nei mėnesį.
„Tėtis sugalvojo dalyvauti pats, tik atėjo pasiklausti, ar tikrai verta. Pritariau, kad tikrai taip. Kadangi pati esu vokalo mokytoja, prisidėjau prie jo vokalo subtilybių, kad viskas skambėtų moderniai ir gražiai. Su šia daina jis dirbo daugiau nei mėnesį“, – sakė Simona, kurią į sceną vaikystėje atvedė tėtis.
„Be abejo, mano dainavimą įtakojo tėtis, tai jis mane lydėjo į sceną. Mano muzikinis kelias prasidėjo nuo 6 metų, kuomet gavau galimybę klausytis ir mokytis iš geriausių pasaulio džiazo dainininkų. Šiandien turiu be galo didelį ir platų supratimą apie muziką ir dainavimą“, – tėčio indėliu džiaugėsi atlikėja, linkėdama jam projekte būti savimi ir pasidžiaugti akimirka.
Paklausta, kaip jaučiasi likdama užkulisiuose, Simona nusijuokė: „Būti mokytoja ir stebėti viską iš kitos scenos pusės yra labai stiprus jausmas, net geresnis nei būti ant scenos.“
Šiuo metu „Eurovizijoje“ išgarsėjusi Simona dirba vokalo mokytoja, vadovauja sako vokalo studijai „Simonos Jakubenaites New Vocal Studija“ Vilniuje. Kardinaliai išvaizdą pakeitusią Simoną sunku atpažinti, tačiau ji teigia dėmesio nepasiilgstanti: „Į „Lietuvos Balsas. Vaikai“ bei „Lietuvos Balsas“ projektus jau lydėjau ir savo auklėtinius, tad šiuo metu užkulisiuose praleidžiu daugiau laiko nei ant scenos.“
Mokytojų kėdes pirmąjį projekto sezoną užims „Lietuvos balso“ virtuvę jau gerai pažįstantys Justinas Jarutis, Mantas Jankavičius, Monika Marija ir Inga Jankauskaitė.
„Labai laukiu šio projekto ir džiaugiuosi galėdamas būti jo dalimi. Manau bus taip gražu, kad mano ašaras laidos prodiuseriams teks ilgai iškarpyti, kad neatrodytų, jog visada verkiu. Didžiausias iššūkis manau bus nebijoti vyresniam žmogui pasakyti kritikos ir tai sakant išlaikyti jam pagarbą. Jaučiu, kad gali būti sunkiau dainuojančius „minkyti" ir lenkti į kitą pusę nei jie įpratę. Vis gi senyvame amžiuje ne visi nori keistis“, – sako „Lietuvos balsas. Senjorai“ pirmojo sezono mokytoju tapęs Justinas Jarutis.
Apie laukiančius iššūkius, dirbant su didžiulę gyvenmišką, o gal ir muzikinę patirtį sukaupusiais senjorais kalba ir Mantas Jankavičius.
„Bus be proto įdomu. Juk čia ateis tokios asmenybės! Kiekvienas žinantis ko nori, ką gali, ką dainuos, ko nedainuos, ką rodys, ko nerodys ir maža to, galintis dar ir mus pamokyti, kaip toje scenoje ką reikia veikti. Laukia didžiulis nuotykis“, – įsitikinęs Mantas Jankavičius.
Kad šis projektas labai skirsis nuo kitų, tikra ir Monika Marija. Darbas su senjorais turės visiškai kitokių spalvų, juk dauguma dalyvių čia ateina ne tapti muzikos žvaigždėmis, bet prisiminti geriausius jaunystės laikus ir įrodyti, kad savo balsu ir charizma tūkstančius žmonių taip pat sugebės pakelti ant kojų.
„Įdomiausia yra tai, jog čia ateis dalyviai, kurie gyvenime savo tikslus jau pasiekė, kurie gerai žino, ką gali ir net turi viziją, kaip tai parodyti. Jie visi čia ateis su savo patirtimi, su savo istorijomis, kurias liks tik išgirsti. Manau, kad priešingai nei kituose projektuose, čia mes kartu su mokytojais ir dalyviais mokysimės vieni iš kitų, dalinsimės patirtimi ir kursime unikalius pasirodymus, kurie bus netikėti visai Lietuvai“, – sako „Lietuvos balsas. Vaikai“, o šį sezoną ir „Lietuvos balsas. Senjorai“ projektų mokytoja Monika Marija.
Į senjorų projekto mokytojos kėdę naujame sezone persėdusi Inga Jankauskaitė nekantriai laukia sezono naujienos. Ji tikra, jog tai bus unikaliausias projektas šalyje, neprilygstantis niekam, ką iki šiol žiūrovas galėjo matyti televizijos ekranuose.
„Aš laukiu ir tikiuosi idėjų mūšio! Laukiu asmenybių su vizija to, ką norėtų atlikti ir patirti šiame projekte. Patirtis rodo, kad tuomet dirbti yra įdomiausia, nes visuomet jautrina kūrybinė kibirkštis. Projekto dalyviai nei vienas nėra „baltas lapas” ir tas jų gyvenimo bagažas yra pats įdomiausias. Tikiu, visi jie turės „apie ką” dainuoti. Galės dainas užpildyti turiniu, be ko tai tėra plikų natų rinkinys“, – įsitikinusi Inga Jankauskaitė.