„Eurovizijoje“ triumfavo Izraelis, Lietuva užėmė 12 vietą

„Eurovizijoje“ triumfavo Izraelio atstovė Netta / „Scanpix“ nuotr.
„Eurovizijoje“ triumfavo Izraelio atstovė Netta / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Vėlyvą šeštadienio vakarą prasidėjo didžiausias Europos dainų konkursas „Eurovizija“, kuriame dėl šlovės ir teisės rengti konkursą kitąmet varžėsi 26 valstybių atstovai. Lietuvai atstovavo Ieva Zasimauskaitė su daina „When We're Old“, užėmusi 12 vietą. „Eurovizijoje“ šiemet triumfavo Izraelio atstovė Netta!

EUROVIZIJA 2018

  • „Eurovizijos“ finale Lietuvos atstovė Ieva Zasimauskaitė su daina „When We're Old“ užėmė 12 vietą.
  • Konkurso nugalėtoja tapo Izraelio atstovė Netta su daina „Toy“.
  • Po pirmojo pusfinalio į finalą pateko: Austrija, Estija, Kipras, Lietuva, Izraelis, Čekija, Bulgarija, Albanija, Suomija ir Airija.
  • Po antrojo pusfinalio į finalą pateko: Švedija, Serbija, Moldova, Vengrija, Ukraina, Australija, Norvegija, Danija, Slovėnija, Olandija.
  • Vargti pusfinaliuose nereikėjo ir tiesiai į finalą atkeliavo konkurso šeimininkė Portugalija bei didysis penketas: Italija, Didžioji Britanija, Ispanija, Vokietija ir Prancūzija.

„Eurovizijos“ nugalėtoja tapo Izraelio atstovė Netta su daina „Toy“. „Ačiū, kad renkatės įvairovę. Ačiū, kad renkatės tai, kas yra kitaip. Susitiksime Jeruzalėje!“ – atsiimdama statulėlę kalbėjo „Eurovizijos“ nugalėtoja.

Žmonės.lt primena, kad šįvakar už labiausiai patikusius pasirodymus balsavo visi. Tiesa, iš lietuviško numerio balsuoti už Lietuvą nebuvo galima.

Žiūrovų balsai sudaro pusę visų šalies skiriamų balsų. Kitą pusę nulemia speciali „Eurovizijos“ komisija. Šiemet ją sudaro Leonas Somovas, Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep, Jurga Šeduikytė ir Mindaugas Urbaitis.

Ieva Zasimauskaitė
Ieva Zasimauskaitė / Stop kadras

LIETUVOS ATSTOVĖ IEVA ZASIMAUSKAITĖ UŽĖMĖ 12 VIETĄ.

Balai buvo skelbiami dviem etapais – pirmiausiai buvo skelbiami žiuri balsai, o tik vėliau sumuojami ir žiūrovų balsai. Lietuvai balus skyrė šių valstybių žiuri komisija:

  • Baltarusija – 5
  • Nyderlandai – 7
  • Gruzija – 2
  • Latvija – 4
  • Kroatija – 12
  • Rumunija – 6
  • Čekija – 1
  • Norvegija – 3
  • Australija – 3
  • Estija – 10
  • Bulgarija – 10
  • Vengrija – 5
  • Vokietija – 4
  • Rusija – 3
  • Šveicarija – 8
  • Lenkija – 1
  • Portugalija – 6

Žiūrovų balsai Lietuvai buvo palankesni – mes populiariausiųjų dešimtuke. Žiūrovai mūsų sąskaitą papildė 91 balu.

Lietuvos žiuri komisija daugiausiai balų (12) skyrė Austrijos atstovai. Kiti mūsų balai pasiskirstė šitaip:

Eglė Daugėlaitė paskelbė Lietuvos žiuri komisijos balus
Eglė Daugėlaitė paskelbė Lietuvos žiuri komisijos balus

Per nacionalinį transliuotoją LRT rodomą šou komentavo Dariaus Užkuraičio ir Gerūtos Griniūtės duetas. Tuo tarpu šalies paskirtus balsus praneš LRT žurnalistė Eglė Daugėlaitė.

Pirmą kartą per visą „Eurovizijos“ istoriją buvo patikėta vesti renginį grynai moteriškam kvartetui: aktorei Filomenai Cautelai, televizijos ir radijo laidų vedėjai Sílviai Alberto, aktorei Danielai Ruah ir televizijos laidų vedėjai Catarinai Furtado.

„Euroviziją“ atidarė portugalų superžvaigždė Ana Moura, atlikusi tokią jausmingą dainą, kad už širdies griebė net tuos, kurie portugališkai nesupranta nė žodžio. Po minutės scenoje ją pakeitė kita balsinga portugalė Mariza, netrukus koncertuosianti Lietuvoje. Tiek Ana Moura, tiek Mariza pristatė Europai Portugalijoje užgimusį fado muzikos žanrą – tai melancholiška daina apie nelaimingą meilę, išdavystę, mirtį ir neviltį, vandenyną. Svarbiausias emocinis elementas – ilgesys. Fado paprastai moteris, o jai pritaria du gitaristai, vienas grojantis portugališka, o antrasis – klasikine gitara, Portugalijoje vadinama viola.

Laukiant, kol bus suskaičiuoti balsai, muzikinį pasirodymą susirinkusiesiems dovanojo praėjusių metų „Eurovizijos“ nugalėtojas Salvadoras Sobralis.

„Geriausias dalykas laimėjus „Euroviziją“ buvo tas, kad turėjau progą susipažinti su nuostabiu muziku, kurį aš labai myliu“, – pristatė didžiausią „Eurovizijos“ staigmeną publikai Salvadoras. Jis „Amar Pelos Dois“ atliko kartu su brazilų muzikos legenda Caetano Veloso. Lyrišką dainą traukė ir tūkstančiai žiūrovų sielų arenoje.

2017-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojas Salvadoras Sobralis
2017-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojas Salvadoras Sobralis / Thomas Hanses nuotr.

Ukrainai šiemet teko užbaigti antrąjį pusfinalį ir pradėti didįjį finalą. Iš Odesos kilusio Mélovin žvaigždė pramogų pasaulyje sužibo 2015-aisiais, kai jis išplėšė pergalę televizijos projekte „X Faktorius“. Europą pavergti išskirtinės išvaizdos atlikėjas (dėl lęšių jo akys skirtingų spalvų) pavergti bando su paties parašyta daina „Under The Ladder“ („Po kopėčiomis“). Tiesa, kopėčių jo pasirodyme neišvysite. Kaip Drakula išlenda iš savo vieninteliu prieglobsčiu tapusio karsto, taip Mélovin pakyla iš baltutėlio fortepijono. Prie jo dainininkas sugrįžta šou pabaigoje – užkopia liepsnojančiais laiptais ir užbaigia pasirodymą skambindamas fortepijonu.

Ukrainos atstovas Mélovin
Ukrainos atstovas Mélovin / „Scanpix“ nuotr.

Antrasis – Ispanijos duetas Amaia ir Alfredas. Jų pasirodymo šiemet dar nebuvome matę – ispanai keliavo tiesiai į „Eurovizijos“ finalą. Romantiškasis duetas Lisabonoje atliko dainą „Tu Canción“ („Tavo daina“). Kūrinyje Amaia ir Alfredas apdainuoja tą svaiginantį jausmą, kuris užpildo tave, kai įsimyli. Šį jausmą duetas puikiai pažįsta – Amaia ir Alfredas yra pora ne tik scenoje, bet ir gyvenime.

Ispanijos atstovai Amaia ir Alfredas
Ispanijos atstovai Amaia ir Alfredas / „Scanpix“ nuotr.

Trečiuoju numeriu pasirodė Slovėnijos atstovė Lea Sirk su daina „Hvala, ne!“ („Ačiū, ne!“) . Atlikėja didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje jau ne kartą stovėjo kaip pritariančioji vokalistė, tačiau jai tai pirmasis kartas kaip solistei. Kovą dėl kelialapio į „Euroviziją“ Lea Sirk pradėjo dar prieš devynerius metus – tuomet ji pirmą kartą sudalyvavo nacionalinėje atrankoje. Šiemet atrankoje dalyvavo ketvirtą kartą ir jai pasisekė su savo kūrybos daina. Slovėnų kalba parašytas kūrinys „Hvala, ne!“ – šių metų alternatyva „Eurovizijos“ finale.

Slovėnijos atstovė Lea Sirk
Slovėnijos atstovė Lea Sirk / „Scanpix“ nuotr.

Ketvirtoji – Lietuvos viltis Ieva Zasimauskaitė su daina „When We‘re Old“. Po griausmingo Slovėnijos šou Ieva publikos dėmesį prikaustė švelnumu, santūrumu ir minimalistiškumu. Net jos sceninį įvaizdį Upcycled LT x Thom Bara sukūrė švelnų ir plazdenantį. Svajingą pasirodymą Ieva užbaigė taip pat, kaip ir pusfinalyje – scenoje ant tiltelio pasirodė jos sutuoktinis Marius Kiltinavičius. „Eurovizijos“ stebėtojai Ievos susitikimą su mylimuoju vadina vienu gražiausių šiųmečio konkurso momentų. Net britų nacionalinis transliuotojas BBC negaili pagyrų tokiam nuoširdžiam ir iš esmės labai paprastam sprendimui.

Dar penktadienį pasirodymo režisieriai kalbėjo apie pokyčius Ievos finaliniame pasirodyme, tačiau galiausiai buvo nuspręsta, kad jis ir taip tobulas. Išties, į Ievą lietuviai deda daug vilčių. Net didžiausi skeptikai po jos pasirodyme pusfinalyje atsiprašydami nuleido galvas. Iš pradžių autsaideriams priskirta I.Zasimauskaitė galiausiai tapo „Eurovizijos“ lydere – ji patenka į stipriausių atlikėjų dešimtuką.

Ieva Zasimauskaitė
Ieva Zasimauskaitė / „Scanpix“ nuotr.

Penktuoju numeriu į sceną kopė Austrijos atstovas Cesáras Sampsonas su kūriniu „Nobody But You“ („Tik tu“). Atlikėjas į „Eurovizijos“ sceną kopė jau trečią kartą – dukart C.Sampsonas dalyvavo konkurse kaip Bulgarijos atstovų pritariantysis vokalistas. Šis pasirodymas balsingajam austrui ypatingas ne tik dėl to, kad atstovauja savo šaliai. Eurovizinę dainą atlikėjas parašė pats ir tikina, kad šioje dainoje telpa visa jo istorija, visa jo siela. Todėl būtent ją dainininkas ir dalijo – scenoje nebuvo šokėjų, fejerverkų ir kitų dėmesį nuo atlikėjo ar jo dainos atitraukiančių detalių.

Austrijos atstovas Cesáris Sampsonas
Austrijos atstovas Cesáris Sampsonas / „Scanpix“ nuotr.

Estijai atiteko šeštasis numeris. Kaimyninės šalies atstovei Elinai Nechayevai netrūksta nei išvaizdos, nei balso grožio. Ji – scenos deivė. Elinai atliekant kūrinį „La Forza“ („Jėga“) eurovizinėje scenoje dainininkės balsas išsiskleidė kartu su žiedais ant jos suknelės klosčių. Mozartą ir Čaikovskį dievinanti Elina yra vienintelė šio vakaro atlikėja, bandanti užkariauti Europą klasikiniu kūriniu.

Estijos atstovė  Elina Nechayeva
Estijos atstovė Elina Nechayeva / „Scanpix“ nuotr.

Septintasis pasirodė į didžiąją „Euroviziją“ sugrįžęs norvegas Alexanderis Rybakas. 2009-aisiais su daina „Fairytale“ Alexanderis laimėjo „Euroviziją“ surinkęs rekordinį balų skaičių, kurio iki šiol niekam nepavyko pagerinti. Šiais metais atlikėjas dalyvauja konkurse su savo kūrybos daina „That‘s How You Write A Song“ („Štai kaip parašai dainą“). Deja, lažybininkų prognozės A.Rybakui šiemet ne tokios palankios kaip prieš devyenerius metus – jam prognozuojama devinta vieta. Galbūt Alexanderis prašovė pro šalį, pasirinkdamas pasirodymo stilistiką, neįtikėtinai primenančią švedo Månso Zelmerlöwo šou?

Norvegijos atstovas Alexanderis Rybakas
Norvegijos atstovas Alexanderis Rybakas / „Scanpix“ nuotr.

Šių metų „Eurovizijos“ šeimininkai portugalai pasirodė aštuntuoju numeriu. Portugalijai šiemet atstovauja Cláudia Pascoal su daina „O Jardim“ („Sodas“). Šis kūrinys, kaip ir praėjusių metų Salvadoro Sobralo „Amar Pelos Dois“, labai lyriškas, parašytas portugalų kalba. Dainą „O Jardim“ parašė Isaura, kuri per pasirodymą pritaria vokalistei. Kūrinį Isaura paskyrė savo velionei močiutei. „Jei Danguje esi laiminga, pasiimk mane. Aš pasirūpinsiu tavimi, visada būsiu šalia“, – skamba ilgesingoje dainoje.

Portugalijos atstovė Cláudia Pascoal
Portugalijos atstovė Cláudia Pascoal / „Scanpix“ nuotr.

Devintasis numeris atiteko kol kas taip pat dar „Eurovizijoje“ nepasirodžiusiai Didžiajai Britanijai ir jos atstovei SuRie su daina „Storm“ („Audra“). Klasikinio dainavimo studijas baigusi SuRie – viena talentingiausių savo kartos atlikėjų, koncertavusi pačiam Velso princui Charlesui. „Eurovizija“ SuRie nėra nauja patirtis. Ji jau du kartus dalyvavo šiame konkurse kaip pritariančioji vokalistė, o šiemet sugrįžo jau kaip vokalistė.

Didžiosios Britanijos atstovė SuRie
Didžiosios Britanijos atstovė SuRie / „Scanpix“ nuotr.

Dešimtasis numeris – Serbijai atstovaujanti grupė „Sanja Ilić & Balkanika“. Jos populiarumas per pastaruosius metu augo lyg ant mielių. Aleksandar Sanja Ilic – kompozitorius, dainų kūrėjas ir visos grupės lyderis. Jis sako, kad grupė stengiasi seną balkanišką tradiciją įpinti į šių laikų modernųjį roką. 2018-ųjų „Eurovizijoje“ jie pasirodo su daina „Nova Deca“ („Naujosios kartos vaikai“).

Serbijos atstovai „Sanja Ilić & Balkanika“
Serbijos atstovai „Sanja Ilić & Balkanika“ / „Scanpix“ nuotr.

Vienuoliktas į sceną žengė iki šiol „Eurovizijoje“ dar nepasirodęs Vokietijos atstovas Michaelis Schulte su daina „You Let Me Walk Alone“ („Tu leidi man eiti vienam“). Michaelis – vienas didžiausių I.Zasimauskaitės konkurentų šiame konkurse, nes šie abu pasirodymai išsiskiria iš kitų ne tik lyriškumu, bet ir nuoširdumu, asmeniškumu. Eurovizinį kūrinį Michaelis parašė apie savo velionį tėvą – vokietis apdainuoja savo šeimos istoriją, santykius joje. Pasirodymą papildo jo asmeninės nuotraukos iš vaikystės su tėvu. Beje, Michaelis taip pat netrukus taps tėvu – atlikėjo mylimoji rugpjūtį pagimdys jam sūnų.

Vokietijos atstovas Michaelis Schulte
Vokietijos atstovas Michaelis Schulte / „Scanpix“ nuotr.

Dvyliktas į sceną kopė Albanijos atstovas Eugentas Bushpepa su savo kūrybos daina „Mall“. Rokerišką įvaizdį „Eurovizijai“ albanas rinkosi neatsitiktinai – jau daugiau nei dešimtmetį scenoje esantis atlikėjas yra apšildęs tokias roko žvaigždes kaip „Deep Purple“ ir „Overkill“. Vis dėlto Eugento daina „Eurovizijoje“ pritaikyta masėms, roką čia nustelbia popritmai.

Albanijos atstovas Eugentas Bushpepa
Albanijos atstovas Eugentas Bushpepa / „Scanpix“ nuotr.

Trylikti – kol kas dar televizijos žiūrovams neregėta prancūzų grupė „Madame Monsieur“ su daina „Mercy“. Grupę sudaro duetas Jeanas-Karlas ir Emilie, prieš dešimtmetį pradėjęs bendrą gyvenimo ir muzikinę kelionę. Jų eurovizinėje dainoje žodis Mercy reiškia ne prancūzišką žodį gailestingumas, o mergaitės vardą Mercy. Daina pasakoja apie naujagimę Mercy, kuri pasaulį išvydo pabėgėlių iš Nigerijos valtyje, jos mamai bėgant į Europą nuo karo.

Prancūzijos atstovai „Madame Monsieur“
Prancūzijos atstovai „Madame Monsieur“ / „Scanpix“ nuotr.

Keturioliktas numeris – Čekija. Šios šalies atstovas Mikolas Josef konkurse galėjo ir nebepasirodyti. Per pirmąją repeticiją „Eurovizijos“ scenoje čekas patyrė nugaros traumą, kelioms dienoms atlikėją paguldžiusią į lovą. „Lie To Me“ („Meluok man“) į „Euroviziją“ atsivežęs Mikolas pakeitė savo pasirodymą – atsisakė akrobatinių triukų ir visą dėmesį sutelkė į vokalą. „Muzikoje suktukai nėra svarbiausi, – prieš pasirodymą sakė vienas šių metų favoritų. – Nenoriu sakyti, kad gerai, jog taip nutiko, bet dabar galėsiu daugiau susitelkti į dainavimą.“

Čekijos atstovas Mikolas Josef
Čekijos atstovas Mikolas Josef / „Scanpix“ nuotr.

Penkioliktas numeris atiteko Danijos vikingui Rasmussen su daina „Higher Ground“ („Aukštesnė žemė“). Atlikėjas, kurio pilnas vardas yra Jonas Flodager Rasmussen, savo tautiečiams pažįstamas iš populiariausių miuziklų. Kartu su grupe „Hair Metal Heröes“ jis atlieka dainų koverius, dėsto menų mokykloje. Tačiau „Eurovizijos“ scenoje – ne meno mokytojas, o tikrų tikriausias vikingas. Internautai jau pokštauja, kad Rasmussen atrodo tarytum serialo „Sostų karai“ (orig. „Game of Thrones“) herojus, kurį eurovizinėje scenoje supa ką tik iš mūšio grįžę bendražygiai, plevėsuojančios laivų burės. Išties, Niclas Arn ir Karl Eurén parašyta daina „Higher Ground“ atliepia seną legendą apie vikingą Magnusą Erlendsoną, kuris atidėjo ginklus ir paragino bendražygius siekti taikos konflikto metu.

Danijos atstovas Rasmussen
Danijos atstovas Rasmussen / „Scanpix“ nuotr.

Iš tolimosios Australijos atvykusiai Jessicai Mauboy ir jos dainai „We Got Love“ („Mes mylime“) atiteko šešioliktas numeris. Ketvirtą kartą „Eurovizijoje“ dalyvaujanti Australija į konkursą išsiuntė populiarią šalies atlikėją Jessicą, kurios muzikinę karjera prasidėjo dar 2006 metais. Jessica dalyvavo muzikiniame konkurse „Australian Idol“ ir ten užėmė antrąją vietą. Vėliau pasirašiusi kontraktą su žinoma įrašų kompanija Jessica tapo viena sėkmingiausių popatlikėjų savo šalyje.

Australijos atstovė Jessica Mauboy
Australijos atstovė Jessica Mauboy / „Scanpix“ nuotr.

Septynioliktas numeris – Suomijos atstovė Saara Aalto – lietuviams jau puikiai pažįstama. Ji savo eurovizinę dainą „Monsters“ („Pabaisos“) pristatė mūsų šalies publikai per nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalą Kaune. Muzikos mokytojos ir fotografo šeimoje užaugusi Saara tikisi sužavėti Europą daug ekspresijos ir jėgos turinčiu pasirodymu, piramide scenoje ir žėrinčiu įvaizdžiu.

Suomijos atstovė Saara Aalto
Suomijos atstovė Saara Aalto / „Scanpix“ nuotr.

Aštuoniolikta pasirodė Bulgarija. Jai atstovauja specialiai dėl „Eurovizijos“ susibūrusi grupė EQUINOX. Ją sudaro penki iki šiol kartu nedainavę atlikėjai: sėkmingiausia ir prieštaringiausiai vertinama šalies dainininkė Žana Bergendorff, aktorius ir grupės „Safo“ narys Vladas Mihailovas, dainininkas Georgi Simionovas, „Amerikos talentus“ pernai pavergęs Johnny Manuelas, dainų autorius Trey Campbellas, kuriantis muziką tokioms superžvaigždėms kaip Bebe Rexha. Visi kartu jiedu atliko Lisabonoje kūrinį „Bones“ („Kaulai“).

Bulgarijos atstovai EQUINOX
Bulgarijos atstovai EQUINOX / „Scanpix“ nuotr.

Devyniolikti pasirodė Moldovos atstovai – grupė „DoReDos“. Marina Djundiet, Eugeniu Andrianovas ir Sergiu Mita grupės „DoReDos“ pavadinimą sieja su Do mažorine gama. Iš viso tris kartus bandę laimę nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje šiais metais grupę bando sužavėti Europą su Filipo Kirkorovo parašytu kūriniu „My Lucky Day“ („Mano laiminga daina“) ir ypač nuotaikingu pasirodymu, kuriame šoka ir jų „antrininkai“.

Moldovos atstovai „DoReDos“.
Moldovos atstovai „DoReDos“. / „Scanpix“ nuotr.

Dvidešimtas – vienas konkurso favoritų Švedijos atstovas Benjaminas Ingrosso su daina „Dance You Off“. Populiariosios muzikos kalve laikoma Švedija ir šįkart nenuvylė melomanų, nes apkerėtų Benjamino ir jo pasirodymo netrūksta. Išties, net nemėgstantys šokių muzikos turi pripažinti, kad vaikino pasirodymas – be priekaištų. Kitaip ir būti negali, nes muzika Benjaminą lydi nuo mažens. Jo tėtis Emilio Ingrosso anksčiau buvo žymus Švedijos šokėjas, o mama Pernilla Wahlgren pati ne kartą dalyvavo konkurse dėl galimybės važiuoti į „Euroviziją“.

Švedijos atstovas Benjaminas Ingrosso
Švedijos atstovas Benjaminas Ingrosso / „Scanpix“ nuotr.

Vengrijai atstovaujanti grupė AWS su kūriniu „Viszlat Nyar“ pasirodė dvidešimt pirmi. Jie – sunkiosios artilerijos atstovai. Metalą grojantys vengrai į konkursą pateko sudalyvavę savo šalies nacionalinėje atrankoje. AWS groja psichodelinį roką, alternatyvų roką ir metalą apjungiančiu muzikos stiliumi. Jie šiuo metu yra viena populiariausių metalo grupių savo gimtinėje. AWS grupėje – 5 nariai: Bence Brucker, Dániel Kökényes, Örs Siklósi, Soma Schiszler ir Áron Veress. Kartu jie groja nuo 2006 metų.

Vengrijos atstovai „AWS“
Vengrijos atstovai „AWS“ / „Scanpix“ nuotr.

Dvidešimt antrasis numeris atiteko charizmatiškajai Izraelio atstovei Nettai, kuri Europai pristatė dainą „Toy“ („Žaislas“). Ištisas savaites Netta karaliavo pirmoje vietoje lažybininkų lentelėse. Neįprastas skambesys, užkrečiantis ritmas ir akį patraukianti dainininkės išvaizda pelnė jai simpatijas. Vis dėlto po pasirodymo pusfinalyje Netta krito per vieną vietą žemyn.

Izraelio atstovė Netta
Izraelio atstovė Netta / „Scanpix“ nuotr.

Dvidešimt trečias į sceną lipo Nyderlandų atstovas Waylonas su savo kūrybos daina „Outlaw In ‘Em“. Dainininko, kurio tikrasis vardas yra Willemas Bijkerkas, dievukai – tai muzikos maištininkai Freddie Mercury, Jamesas Brownas, Waylonas Jenningsas ir Johnny Cashas. Jie visi padarė didžiulę įtaką Waylono kūrybai, tai atsispindi net jo eurovizinėje dainoje.

Nyderlandų atstovas Waylonas
Nyderlandų atstovas Waylonas / „Scanpix“ nuotr.

Airijos atstovas Ryanas O‘Shaughnessy – dar vienas „Eurovizijos“ dalyvis, pats kūręs konkursinę dainą. Dvidešimt ketvirtu numeriu scenoje pasirodęs airis atliko jausmingą baladę „Together“. Visas jo pasirodymas persmelktas meilės, trapumo ir tikrumo. Scenoje galima išvysti tik fortepijoną, gitara brazdinantį Ryaną ir sniege šėlstančią homoseksualią porą.

Airijos atstovas Ryanas O‘Shaughnessy
Airijos atstovas Ryanas O‘Shaughnessy / „Scanpix“ nuotr.

Dvidešimt penkta – absoliuti „Eurovizijos“ favoritė iš Kipro. Eleni Foureira į Lisaboną atsivežė ugningą dainą „Fuego“. Eleni – tarytum europietiškas Beyonce ir Jennifer Lopez mišinys. Eleni taip pat dievina energingus, choreografiškai tikslius pasirodymus ir seksualius blizgančius drabužėlius, tačiau svarbiausia, kad joms visoms pavyksta neperžengti ribos, skiriančios seksualumą ir vulgarumą.

Kipro atstovė Eleni Foureira
Kipro atstovė Eleni Foureira / „Scanpix“ nuotr.

Paskutiniai scenoje pasirodė Italijos atstovai Ermal Meta ir Fabrizio Moro. Sanremo festivalį, tolygų lietuviškai nacionalinei „Eurovizijos“ atrankai, Ermal ir Fabrizio laimėjo be didesnės konkurencijos. Pergalę jiems atnešė ne specialieji efektai ir ne šiuo metu populiariausi muzikiniai ritmai, o dainos žinutė. Du populiarūs solistai susivienijo ir prabilo apie didžiausią viso pasaulio skaudulį – terorą. Psichologinį. Smurtinį. Terorą pačia plačiausia prasme. Kai galingiausia pasaulio valstybė terorizuoja kaimynus grasindama statyti sienas, kai koncerte besilinksminantys žmonės žūsta nuo radikalo rankos, kai miegant nuo sprogmens sugriūva namai... Ermal ir Fabrizio užkabina visas skaudžiausias šių dienų problemas sakydami: „Tu man nieko nepadarei. Tu nieko nelaimėjai, nes viskas tebesitęsia, nepaisant tavo beverčių karų.“

Italijos atstovai Ermal Meta ir Fabrizio Moro
Italijos atstovai Ermal Meta ir Fabrizio Moro / „Scanpix“ nuotr.