„Eurovizijos“ antrasis pusfinalis: paaiškėjo, kas keliauja toliau

Antrasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis/Pauliaus Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Vaidas Baumila ir Jokūbas Bareikis jautriai bei patriotiškai atidarė naująjį „Eurovizijos“ pusfinalį su daina „Laukite mūsų“ iš miuziklo „Lituanica“.

Antrajame pusfinalyje pasirodė net dvylika į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalą pretendavusių dalyvių: „Original copy“, Živilė Gedvilaitė, Šarūnas Mačiulis, Paola Hart, Alen Chicco, Aldegunda, Soliaris&Foreign souls, Monika Marija, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Mannazz“ bei Jurgis Did&Erica Jennings.

Garbingą vakaro komisiją sudarė net penki nariai:

žurnalistas Ramūnas Zilnys, kompozitorius Deivydas Zvonkus, operos solistė Sigutė Stonytė, atlikėja Ieva Narkutė ir kompozitorius Vytautas Bikus.

Pirmieji į sceną lipo grupė „Original copy“, kurie atliko dainą „Power of sounds“.

Sigutė Stonytė sakė, jog tai buvo aukšto lygio pasirodymas, garsai buvo švarūs, pats kūrinys – uždegantis ir jaunatviškas.

V. Bikus sakė, jog pagaliau žiūri ne vien tik į kūrinį, bet ir energiją, kuri buvo puiki. Vytautas minėjo, jog „grupės atlikėjų balsai skambėjo itin švariai ir tvarkingai“, taip pat juokaudamas, kad šįvakar tai buvo geriausias pasirodymas.

D. Zvonkus lakoniškai paantrino, kad „šansai papulti į antrąjį finalą priklausys nuo to, kaip blogai pasirodys kiti atrankos dalyviai“.

Antrojo pasirodymo metu išvydome Živilę Gedvilaitę.

Antrasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis/Pauliaus Peleckio nuotr.

Aštrios kritikos gailėjo Ieva Narkutė, ji atsargiai minėjo, kad „teko įtempti ausis, norint išgirsti, kas buvo dainuojama anglų kalba. Labai ryškiai girdėjosi, kad dainuojama buvo ne gimtąja kalba. Taip pat atlikėja pasigedo „slapto ingrediento“ dainininkės pasirodyme.

R. Zilnys minėjo, kad Živilės pasirodymo metu trūko choreografijos elementų. Taip pat patarė jai ir jos komandai „grįžti prie braižymo lentos“, kad patobulintų vokalinius elementus.

Trečiasis scenoje pasirodė Šarūnas Mačiulis.

Antrasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis/Pauliaus Peleckio nuotr.

Vytautas Bikus dainos tekstą vertino kaip nuspėjamą. „Tai yra labai gerai“, – sakė jis.

Scenoje Šarūnas pasipuošė išskirtiniu Aleksandro Pogrebnojaus kostiumu.

Paolą Hart komisija vertino prieštaringai. Operos solistei Sigutei Stonytei jos balso intervalas pasirodė nešvarus. Moteris negailėjo atlikėjai kritikos. Tiesa, Ramūnas Zilnys jauną atlikėją nuramino sakydamas, kad jos pasirodyme buvo ir gerų dalykų.

Alen Chicco šiandien į sceną lipo be neįgaliojo vežimėlio.

Ieva Narkutė prisipažino laukusi šio pasirodymo. Komisijos narė džiaugėsi pokyčiais. Jai patiko scenografija, priimti sprendimai ir ji pagyrė Alen Chicco už nuostabų pasirodymą.

Antrasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis/Pauliaus Peleckio nuotr.

Vytautas Bikus taip pat pritarė Ievai. Jam Alen Chicco patiko labiau nei praėjusio pasirodymo metu.

Po Soliario pasirodymo Ramūnas Zilnys jį sulygino su Justinu Bieberiu. Komisija pagyrė Soliarį, tačiau dėl jo galimybių nugalėti Izraelyje šiek tiek abejojo.

Pasirodžiusi Monika Marija sužavėjo operos solistę Sigutę. Profesionalė net truputį gailėjosi negalinti balsuoti už šią dainą, kadangi Monika klausytojų ir žiūrovų praėjusią savaitę paprašė palaikyti jos kitą kūrinį, kuris jau finale.

Nepaisant to, R. Zilnys prisipažino, kad Monikos pasirodymas jo vertinimo lentelėje gavo aukščiausią įvertinimą.

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ užlipę ants scenos pralinksmino komisiją ir net privertė vedėją (Giedrių Masalskį) pajudinti klubus.

Antrasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis/Pauliaus Peleckio nuotr.

Jurijus mėgino klausytojus nuo scenos papirkti jausmingu ir romantišku dainos atlikimu, nors Sigutei Stonytei pasirodė, jog atlikėjui pritrūko drąsos dainuojant.

„Mannazz“ pasirodymą Deivydas Zvonkus įvertino kaip šio vakaro alternatyvą.

Po Ericos Jennings ir Jurgio Didžiulio dainos komisijos narys Vytautas Bikus sakė, kad pagrindinis dalykas, darantis dainą gera - emocija.

„Dažnai emocijos, energijos pritrūksta. Ši daina turi tą energiją. Jie kviečia į vakarėlį ir aš į tą vakarėlį labai norėčiau ateiti.“

Ievai Narkutei daina taip pat patiko. Pasirodymą ir dainininkų šou ji įvertino kaip šaunų.

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, paaiškėjo, kad į kitą etapą keliauja:

Jurijus

"Antikvariniai Kašpirovskio dantys"

Monika Marija

Jurgis Did&Erica Jennings

„Eurovizijos“ antrasis pusfinalis (70 nuotr.)
+64
Skaitykite daugiau