Paaiškėjo dar du „Eurovizijos“ atrankos finalistai: Vilija ir Tomas Dirgėla – už borto, lyderė – Petunija
Dar vienas sausio šeštadienis – dar vienas „Eurovizijos“ atrankos vakaras. Antrajame nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje pasirodė aštuoni dalyviai, iš kurių dviems pavyko iškovoti kelialapį į vasario viduryje Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiantį finalą. Tai – Petunija ir NOY.
Po pirmojo pusfinalio vietą finalininkų dešimtuke užsitikrino žiūrovų ir komisijos simpatijas susirinkę Anyanya ir Justė Baradulinaitė, o dabar prie jų prisijungė dar du atlikėjai, už kuriuos balsavo LRT žiūrovai bei profesionalų komisija. Laimingaisiais tapo Petunija ir NOY.
Tarp pretendentų buvo tiek nauji, tiek jau žinomi vardai, pasiruošę kovoti dėl didžiosios „Eurovizijos“ scenos. Antrojo pusfinalio dalyviai pristatė šias dainas: „Halummi“ – „The Flame“, NOY – „Just Take Me On A Date“, Jokūbas Jankauskas – „Far Away“, Petunija – „Į saldumą“, Freya Alley – „Lalala“, Kàro – „Love Bug“, Vilija – „Liesti negalima“, Tomas Dirgėla – „Pašok“.
Tiesa, kandidatų turėjo būti ir daugiau, tačiau prieš antrojo pusfinalio filmavimą atlikėja Austėja Lukaitė pranešė, kad pasirodyti negalės dėl sveikatos problemų. Jos vietos niekas neužėmė, todėl antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje varžėsi 8 atlikėjai.
Ką labiausiai palaikėte jūs? Išreikškite nuomonę apklausoje:
Žiūrovų balų lentelė:
NOY – 12
Petunija – 10
Jokūbas Jankauskas – 8
Vilija –7
Freya Alley – 6
„Halumni“ – 5
Kàro – 4
Tomas Dirgėla – 3
Komisijos balų lentelė:
Petunija – 12
NOY – 10
Jokūbas Jankauskas – 8
Vilija – 7
„Halumni“ – 6
Kàro – 5
Freya Alley – 4
Tomas Dirgėla – 3
Bendri balai:
Petunija – 12
NOY – 10
Jokūbas Jankauskas – 8
Vilija – 7
„Halumni“ – 6
Freya Alley – 5
Kàro – 4
Tomas Dirgėla – 3
Antrojo pusfinalio komisijoje buvo kompozitorius, muzikos prodiuseris Vytautas Bikus, LRT muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, atlikėja Ieva Narkutė, režisierė, dainininkė, grupės „Kamanių šilelis“ narė Kamilė Gudmonaitė ir atlikėjas, dainų autorius Stanislavas Stavickis-Stano.
Fotogalerija:
Laidą šįkart atidarė grupė „Halummi“ su daina „The Flame“.
„Man ši daina yra apie viltį, apie šviesą, apie tai, kad net tamsiausiais gyvenimo momentais reikia laikytis šviesos, nes tikrai viskas praeina, – pasakojo grupės lyderė Kotryna Zaskevičiūtė. – Tai yra įvairių stilių mišinys. Turi elektroninės muzikos elementų, turi alternatyvios muzikos elementų, bet tai, be abejo, yra popmuzikos kūrinys.“
Antrasis scenoje – NOY, laimę bandęs su daina „Just take me on a date“. Atlikėjas pasakojo, kad jo kūrinys turi dvi idėjas. Pirmoji – apie įsimylėjimą ir beprotišką norą būti su kitu žmogumi – visiems puikiai atpažįstama, o antroji slepia daug gilesnę prasmę.
„Turbūt kaip ir daugumai muzikos kūrėjų daina gimė iš tikrų gyvenimo situacijų. Manoji – naujoji simpatija Berlyne, kur šiuo metu gyvenu ir studijuoju. Pirmoji meilė taip apsvaigina, jog, atrodo, nieko aplinkui nebematai, tik tą vienintelį žmogų, su kuriuo trokšti būti bet kokia kaina. Tikiu, kad dauguma gyvenime, ypač jaunystėje, tai yra patyrę.
Į pasimatymą galima nusivesti ir patį save: daugiau laiko skirti vidinio „aš“ pažinimui, susidraugauti su savimi dvasiškai ir fiziškai. Šiais laikais visa tai pamirštame – visur skubame, bandome prisitaikyti prie kitų, dažnai per mažai laiko skiriame savo poreikiams ir svajonėms. Noriu išlaikyti ir puoselėti autentišką Nojų – noriu paskatinti tai daryti ir kitiems“, – pasakoja Noy.
Trečias į sceną žengė Jokūbas Jankauskas, atlikęs dainą „Far Away“.
„Tai daina skirta kiekvienam, kuris kada nors jautėsi esantis toli: ar tai būtų fizinis atstumas, o galbūt – vienišumas šeimoje, draugų kompanijoje, mokykloje ar darbe“, – sakė J.Jankauskas.
„Noriu, kad visi klausantys šios dainos ir esantys „Far away“: ar tai būtų kitas miestas, ar karo frontas, o, galbūt, emocinė vienatvė, pasisemtų iš šitos dainos stiprybės. Šių metų tarptautinis „Eurovizijos“ šūkis yra „Jei išklausysime kito, atrasime meilę.“ Taigi, kviečiu susikaupti ir klausytis, net jei garsai sklinda iš labai labai toli.“
Tuomet eilė atėjo Petunijai ir jos dainai „Į saldumą“. Pastaroji išsiskiria skambesiu, sujungiančiu alternatyvią popmuziką ir etno elementus.
„Prieš kelis metus nebūčiau pagalvojusi, kad į „Eurovizijos“ atrankų sceną lipsiu su lietuviška daina, tačiau šiemet jaučiu, kad kitaip būti tiesiog negalėtų. Kiekvienais metais domiuosi „Eurovizijos“ trendais. Praėjusiais metais didžiojoje scenoje pasirodė mano mylima graikų atlikėja Marina Satti, kurią seku būtent dėl gebėjimo savo kultūrą užfiksuoti popmuzikoje. Kiek anksčiau iš visos širdies dainavome „Saudade Saudade“, todėl etno pop muzikai „Eurovizijoje“ tikrai yra vietos. Manau, jau pripratinome europiečius prie lietuvių kalbos ir to iš mūsų tikisi ir laukia. Šiemet savo paraiškoje norisi pridėti kalbai papildomą sluoksnį“ – svarsto atlikėja.
Kūrinys įkvėptas ir rašytojos Žemaitės kūrybos: „Paskutiniu metu daug galvoju apie savo tapatybę. Gimus priedainiui ir pirmam posmui, pažiūrėjusi į eilutes paklausiau savęs – apie ką čia parašiau, ką noriu pasakyti, kodėl tai rašau? Mintyse prisiminiau Žemaitę, jos apsakymą „Marti“ ir kokia artima ir aktuali jos kūryba šiai dienai. Su ta mintimi pajaučiau, kaip turėčiau užbaigti dainą. Taip beveik akimirksniu gimė antrasis posmelis – kaip mantra, kurią lyg per sukąstus dantis ir įrašiau. Ši daina kviečia laužyti rėmus, kuriuos dažnai mums norima uždėti. Tikiu, kad daina ras klausytoją, kuris pajus dainos dvasią ir eurovizinėje scenoje.“
Penktu numeriu scenoje pasirodė Freya Alley, žiūrovų ir komisijos širdis siekusi užkariauti su daina „Lalala“.
„Kada mes galime eiti toli – kai esame laisvi, kai esame lengvi. Tai ir šioje dainoje ir pačiame pasirodyme yra toks išsilaisvinimas, bum ir viskas – aš gyvenu savo gyvenimą ir kas buvo, tas pražuvo. Nesvarbu, kas ką padarė, kas ką pasakė, gyvenime visko būna. Bet iš tikrųjų mes galime rinktis, kaip jaučiamės šiandien, ir nuo minutės, kai mes atsikeliame, susitinkame kažkokius žmones, mes iš tikrųjų kuriame savo gyvenimą“, – pasakojo atlikėja.
Šešta uždainavo Kàro, pristačiusi dainą „Love Bug“.
„Daina išėjo kaip mano kūrybinių treniruočių vaisius. Kūrybinės treniruotės - kai aš paprašau draugų, kad jie man atsiųstų kelis žodžius, kuriuos turėčiau įdėti į dainą. Daina gimė per pusvalandį. Man iš principo ji yra apie tą tokią apsėdusią meilę, kai negali nei sustoti galvoti, nei atsiplėšti nuo to žmogaus, nei palikti jo ramybėje“, – sakė atlikėja.
Priešpaskutinė pasirodė didžiojoje „Eurovizijoje“ kartą jau pabuvojusi Vilija, šįsyk į atranką atėjusi su daina „Liesti negalima“.
„Buvau sukūrusi vienokią dainą ir kadangi buvau įsirašiusi į telefoną, o telefonas visus mano įrašus ištrynė, teko iš atsiminimų atkurti dainos epizodus ir prikurti posmų iš naujo. Visiškai pasikeitė dainos mintis – iš pradžių ji buvo labai kritiška, ironiška, sarkastiška, o dabar tapo labiau inspiracine. Sakau, kad ji tinkanti abiems lytims: moterims yra kaip inspiracija, o vyrams – kaip priminimas, kad mes, moterys, nesame daiktai“, – pasakojo Vilija.
Konkursinę antrojo pusfinalio programą uždarė labiau kaip knygų vaikams rašytojas žinomas Tomas Dirgėla ir jo daina „Pašok“.
„Daina yra apie tai, kad žmonės šiais laikais labai dažnai vietoj gyvo bendravimo, gyvo žmogaus renkasi telefonus, planšetes, kompiuterius, dirbtinį intelektą. Noriu priminti, kad smagiausias bendravimas yra su gyvu žmogumi“, – teigė T.Dirgėla.
Primename, kad 2025 metų nacionalinėje konkurso atrankoje laukia penki pusfinaliai. Iš kiekvieno jų du geriausi pasirodymai, pagal komisijos ir žiūrovų įvertinimus, patenka į finalą, kuris vyks vasario 15 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje.
Pusfinalių nugalėtojus renka televizijos žiūrovai ir komisija – jos sudėtis nuolat keičiasi. Komisijos narių balsai pristatomi kiekvienos laidos pabaigoje, kad komisijos vertinimai neturėtų įtakos balsuojantiems žiūrovams.
Komisijos ir žiūrovų balsai lemia, kuriuos atlikėjus išvysime atrankos finale, bet nugalėtoją finale išrinks žiūrovai. Balsavimą visos atrankos metu stebi audito kompanija „Grant Thornton Baltic“.
„Manau, kad stebuklingo recepto, kokia daina turėtų tikti „Eurovizijai“ – nėra. Kūrinys gali būti bet kokio muzikos stiliaus, svarbiausia yra tai, kad jis sukeltų jausmą. Jei taip bus – klausytojai jį pamėgs, norės, kad išgirstų ir kiti.
Taip pat norėčiau palinkėti, kad „Eurovizijai“ sukurti atlikėjų kūriniai gyvuotų ir pasibaigus konkursui, būtų klausomi toliau. Man atrodo, kad tai būtų didelė sėkmė ir įvertinimas atlikėjams“, – sako vienas iš EUROVIZIJA.LT komisijos narių, muzikos prodiuseris Leonas Somovas.
Lietuvos nacionalinę atranką šiemet veda 3 vedėjai – Gabrielė Martirosian, Nombeko Augustė ir Rimvydas Černiauskas.
Didžioji „Eurovizija“ vyks gegužės 13–17 dienomis Bazelyje, Šveicarijoje, kur pasirodymus pristatys atlikėjai iš 38 šalių.