Paaiškėjo dar du „Eurovizijos“ atrankos laimingieji: Vilijai – nepavyko, finale – Monika Marija

„Eurovizijos“ atrankos dalyviai / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
„Eurovizijos“ atrankos dalyviai / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-02-03 20:58
AA

Šeštadienio vakarą nugriaudėjo ketvirtasis intriguojantis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis. Jame kovojo aštuoni dalyviai ir tik du iš jų pateko į didįjį finalą. Tai – Monika Marija ir „Il Senso“.

Šį sezoną nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja net 40 grupių ir atlikėjų. Ankstesnėse trijose laidose žiūrovai ir klausytojai jau išgirdo 24 dalyvius, iš kurių į finalą pateko šie: „Shower“, „Pluie de Comètes“, „Žalvarinis“, Aistè, „VB Gang“ ir Silvester Belt.

Vasario 3-iąją ketvirtojoje atrankos laidoje pasirodė dar 8 atlikėjai su dainomis – Agnė Buškevičiūtė „Puppeteer“, „Il Senso“ „Time“, Kasparas „Fool“, Monika Marija „Unlove You Starting Tomorrow“, Vilija „Save Me“, Danielė „Cold Shower“, Martin „Jigsaw“, „Hansanova“ „Dragons and Rainbows“.

Vakaro pabaigoje paaiškėjo, kurie du dalyviai pateko į finalą. Jais tapo Monika Marija su daina „Unlove You Starting Tomorrow“ ir grupė „Il Senso“ su daina „Time“.

Ketvirtojoje laidoje komisiją sudarė dainų autorius Vytautas Bikus, daininkės Ieva Narkutė bei Giedrė Kilčiauskienė, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys ir žurnalistas Darius Užkuraitis.

Ką šioje laidoje labiausiai palaikėte jūs? Išreikškite nuomonę apklausoje:

Kuri „Eurovizijos“ atrankos ketvirtos laidos daina buvo verčiausia patekti į finalą?

Žiūrovų balų lentelė:

„Il Senso“ – 12 (3232 balsai)

Kasparas – 10 (962 balsai)

Monika Marija – 8 (921 balsas)

Agnė Buškevičiūtė – 7 (771 balsas)

Martin – 6 (713 balsų)

Danielė – 5 (611 balsų)

„Hansanova“ – 4 (512 balsų)

Vilija – 3 (374 balsai)

Komisijos balų lentelė:

Monika Marija – 12

„Il Senso“ – 10

Kasparas – 8

Martin – 7

„Hansanova“ – 6

Agnė Buškevičiūtė – 5

Vilija – 4

Danielė – 3

Bendri balai:

„Il Senso“ – 12

Monika Marija – 10

Kasparas – 8

Martin – 7

Agnė Buškevičiūtė – 6

„Hansanova“ – 5

Danielė – 4

Vilija – 3

Fotogalerija:

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos EUROVIZIJA.LT ketvirtos laidos filmavimas (99 nuotr.)
+93

Atlikėja ir muzikos kūrėja Agnė Buškevičiūtė į „Eurovizijos“ atrankos sceną žengė su daina „Puppeteer“.

„Daina pasakoja istoriją apie meilę, kuri sukuria priklausomybę kitam žmogui ir tu leidiesi būti jo valdomu. Kaip ir supranti, kad kažkas negerai su tokiais santykiais, bet vis tiek nori į juos eiti. Apsimeti, kad nematai, negirdi įspėjimų ir būni tuose santykiuose, nes negali kontroliuoti savo širdies, esi pasiruošęs padaryti bet ką dėl to žmogaus. Lėlininkas šiame kontekste yra kaip metafora ar alegorija, parodanti tokią manipuliuojančią ir priklausomybę keliančią meilę. Manau, kad lėlininko ir lėlės santykis yra gražus būdas pažvelgti į tokį santykį, kai įsimylime ne tą žmogų“, – kalbėjo dainininkė.

Agnė Buškevičiūtė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Grupė „Il Senso“, kurią sudaro operos solistai Indrė Anankaitė, Ieva Barbora Juozapaitytė, Laimonas Bendaravičius ir Kasparas Damulis, „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje pasirodė taip pat ne pirmą kartą. Laimę dabar jie bandė su daina „Time“, kuriai muziką parašė kompozitorius Kipras Mašanauskas, o tekstą – Andrius Kairys.

Laiko motyvas skamba viso kūrinio metu, o dainos žodžiai sako, kad „mes vis dar turime laiko…“ Grupė teigia: „Tikimės, jog kiekvienas klausytojas dainoje „Time“ suras prasmę bei stiprią jos žinutę.“

Il Senso / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Eurovizijos“ atrankoje debiutavo Kasparas Varanavičius. Žiūrovus ir komisiją jis bandė sužavėti su daina „Fool“ – ironišku kūrinį apie žmogų, kuris kitus kvailina, bet, pasirodo, pats yra gana kvailas.

„Visi žmonės ant scenos yra aktoriai, – atskleidė Kasparas. – Dainos pagrindinis personažas nėra pats maloniausias žmogus, jis toks narcizas, pats tai suprantantis, ir man visai smagu, kaip aktoriui, tokį personažą gvildenti.“

Kasparas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Monika Marija Paulauskaitė į „Eurovizijos“ nacionalinę atranką grįžo po kelerių metų pertraukos. Šįkart – su daina „Unlove You Starting Tomorrow“, kuri parašyta kaip laiškas, tam tikras jos pačios monologas.

„Tai nėra daina, sukurta specialiai „Eurovizijai“, tikslas buvo papasakoti man labai stiprią emociškai istoriją. Jeigu kažkas yra patyręs kažką panašaus ir atidėliojęs skaudžias situacijas bei pokalbius rytojui, tai tikiu, kad išgyvens tas tris minutes kartu su manimi, – sakė atlikėja. – Tai mano pačios istorija, taip jaučiausi kurdama dainą, taip jaučiausi ir būdama santykiuose, kai norėdavau pasikalbėti, o mano žmogus nueidavo miegoti ant sofos ir nebenorėjo nieko spręsti.“

Monika Marija / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Vilija Matačiūnaitė kartą jau atstovavo Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“, o dabar mėgino vėl. Į atranką dainininkė šįsyk žengė su savo autorine daina „Save Me“. Dainininkė teigė – jei nesužavės klausytojų savo muzikalumu, tai gal bent privers užmesti akį į kostiumą, kurio dalimi iš Almanto Kunsko kolekcijos „Gyvenimas kaip kaleidoskopas“ šįmet itin drąsiai apsitempė.

„Tai labai graži daina su puikia žinute, – pasakojo Vilija. – Būna akimirkų, kai mes nedrįstame kreiptis pagalbos, nežinome, kur. Čia gali būti nuo smulkmenos iki didelių tragedijų. Šita pasaulio situacija, kurioje dabar esame, irgi atsispindi šioje dainoje.“

Vilija / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Danielė Paužaitė, anksčiau mėginusi sėkmę televizijos projekte „Lietuvos balsas. Kartos“, dabar „Eurovizijos“ atrankoje pasirodė su savo kūrybos daina „Cold Shower“.

„Man šita daina labai stipri savo jautrumu, nes šiais laikais jautrumas tikrai vertinamas, bet, manau, jo galėtų būti ir daugiau. Labai svarbu, kad žmonės nebijotų jaustis taip, kaip jaučiasi iš tikrųjų. Aš ir pati kartais bijau būti trapi, o man šioje dainoje labai lengva jaustis trapiai, jautriai, pažeidžiamai“, – sakė Danielė.

Danielė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Martin – paslaptingiausias vakaro dalyvis. Eurovizinę dainą „Jigsaw“ jis atliko slėpdamas savo veidą.

„Šita daina yra apie baimę, skausmą, neviltį, nusivylimą, apie tai, kaip žmogus nuleidžia rankas“, – pasakojo Martin.

Martin / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje nutarė dalyvauti ir ansamblis „Hansanova“, atliekantis viduramžių stiliaus muziką. Jų eurovizinė daina – „Dragons and Rainbows“.

„Tai miuziklinės simfonijos elementų turinti motyvacinė folk daina, kurioje dainuojama, kaip išlaikyti viltį ir tikėjimą geresniu rytojumi, nepaisant kasdieninių problemų. Žmonės ir tamsiaisiais amžiais tikėjo šviesesniu rytojumi, linkėjo vienas kitam geros kloties ir svajojo apie geresnį gyvenimą, kurio ne visada ir ne visiems pavykdavo sulaukti“, – pasakojo grupės lyderis Giedrius Jumbo-Balčiūnas.

Hansanova / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

2024 metų nacionalinėje atrankoje iš viso rengiami penki pusfinaliai, iš kiekvienos laidos 2 geriausiai komisijos ir žiūrovų įvertintos dainos patenka į finalą.

Nacionalinės atrankos kulminacija su 10 labiausiai žiūrovus ir komisiją sužavėjusiais atlikėjais ir jų pasirodymais – vasario 17 d. vyksiantis didysis finalas, kuris LRT televizijos eteryje bus transliuojamas tiesiogiai.

Gegužės 7–11 d. vyksiantis konkursas bus surengtas Malmėje, Švedijoje. Tai jau ketvirtasis konkursas, rengiamas Švedijoje. 2024 m. „Eurovizijoje“ gerbėjai gali tikėtis įvairių šalių pasirodymų ir muzikinių stilių mišinio, kuris atskleis visoje Europoje vyraujantį kultūrinį turtingumą ir menines naujoves. Šių metų renginys žada sužavėti publiką pažangiausiu scenos dizainu ir moderniausiomis technologijomis, kurios „Eurovizijos“ patirtį pakylės į naujas vizualinio spindesio ir įtraukiančių pramogų aukštumas.