„Eurovizijos“ atrankos finale pasirodys ir Šveicarijos atstovas Sebalter

Sebalter / Asmeninio albumo nuotr.
Sebalter / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-02-25 15:07
AA

Šeštadienį, kovo 1-ąją, įvyksiančiame nacionalinės „Eurovizijos“ finale netruks staigmenų. Tiesioginiame LRT eteryje pasirodys ne tik specialiai atskraidinta užsienio komisija, bet ir Šveicariją tarptautiniame konkurse atstovausiantis atlikėjas Sebalter.

Sebalter, arba Sebastiano Paulessi, gimė 1985-aisiais itališkai kalbančiame Šveicarijos kantone Ticino. Su debiutiniu singlu „Hunter of Stars“ savo šalies melomanus pakerėjęs dainininkas tikina, kad klausytojų palaikymas ir pasitikėjimas jam – aukščiausias įvertinimas.

Jūsų dėmesiui – išskirtinis interviu su šeštadienį lietuviškosios „Eurovizijos“ scenoje pasirodysiančiu Sebalter.

„Hunter Of Stars“ yra jūsų debiutinis singlas, atstovausiantis šaliai ir „Eurovizijos“ finale Danijoje. Ką jums reiškia šis kūrinys ir toks klausytojų pripažinimas?

– Tai yra mano, kaip individualaus kūrėjo, debiutinė daina. Daugelį metų aš grojau folkroko grupėje „The Vad Vuc“, su kuria įrašėme net 5 albumus. Sukurti debiutinį singlą, kuris dar ir laimėtų „Eurovizijos“ nacionalinę atranką, man yra nepaprastai džiugu. Kartu tai ir mano, kaip kūrėjo, virsmas, nepriklausomybė, evoliucija ir intymesnis ryšys su pačia muzika. Tai man yra labai svarbu.

Prieš tai visą dekadą grojote populiarioje Šveicarų folkroko grupėje. Kodėl nusprendėte imtis solinės karjeros?

– Aš visuomet galvojau, kad tik nedaugelis dalykų yra amžini. Visa kita nuolatos keičiasi. Po dešimties metų, praleistų kartu su kolektyvu, pajutau, kad patirties man jau gana. Manau, kad per tiek laiko aš grupei daviau daug... Daug iš jos ir pasisėmiau. Atėjo laikas ieškoti naujų iššūkių ir kurti intymesnę ir asmeniškesnę muziką.

Kaip jautėtės sužinojęs, kad būtent jūs atstovausite šaliai „Eurovizijos“ dainų konkurse Danijoje?

– Pergalė konkurse iš esmės pakeitė mano gyvenimą. Muzika – mano aistra – iš žaidimo virto rimtu užsiėmimu. Jaučiuosi laimingas ir didžiuojuosi savimi, savo komanda. Tuo pačiu suvokiu, kad kartu su laimėjimu tenka didžiulė atsakomybė. Kaip dainų tekstų kūrėjui, šis laimėjimas reiškia pripažinimą. Reiškia, kad kuriu klausomą ir mėgiamą muziką. Tai – didžiausias nuopelnas ir įvertinimas.

Sebalter / Asmeninio albumo nuotr.

Tuo pačiu, nacionalinės atrankos laimėjimas buvo postūmis neapleisti savo solinės karjeros. Todėl neilgai trukus turėtų pasirodyti ir mano debiutinis kompaktinis diskas.

Jūsų nuomone, kokios savybės dainininkui garantuoja pergalę tiek nacionaliniame, tiek ir tarptautiniame konkurse?

– Nesvarbu, ką sakytų aplinkiniai, vis tik svarbiausias aspektas ne dainininkas, o daina. Gera daina, tai tarsi gera pradžia – pusė darbo. Žinoma, atlikėjas turėtų spinduliuoti charizmą ir energiją. Šios savybės yra kelias į klausytojų širdis.

„Eurovizijos“ nacionalinės atrankos finalas – jau šį šeštadienį, kovo 1-ąją, 21 val. tiesiogiai per LRT televiziją.