„Eurovizijos“ finalas jau čia pat. Už ką serga įžymūs lietuviai?
Didysis „Eurovizijos“ finalas – jau šįvakar. Kijevo Tarptautinių parodų centre 26 šalių atstovai dovanos kvapą gniaužiančius pasirodymus, bet tik vienas iš jų bus paskelbtas nugalėtoju. Už ką serga įžymūs lietuviai?
„X Faktoriaus“ nugalėtoja Iglė Bernotaitytė finale palaikys Bulgariją, Italiją ir Švediją. Atlikėja nė neabejoja, kad šių šalių atlikėjai užims aukštas vietas. Kritikos ji nežarstė nė vienam atlikėjui, tik žiūrovams.
„Labai liūdna dėl daugelio lietuvių. Labai negražu yra mesti purvą ant grupės, atstovaujančios mūsų šalį. Kokia nepagarba... Juk mes turime būti vieninga tauta, kuri palaiko vienas kitą ir džiaugiasi kito sėkme. Aš visada palaikiau ir palaikysiu visus Lietuvos atstovus kurie dainuos „Eurovizijoje“. Grupė „Fusedmarc“ dainą atliko šauniai, klausysiu šios dainos ir toliau!“ – patikino Iglė.
Dainininkė Monika Pundziūtė-Monique pasakojo, kad ją papirko portugalas Salvadoras Sobralis. „Kai jis užlipo į sceną, supranti, kad daugiau nieko nereikia – užtenka tik jo balso. Puikus pavyzdys, kad turint tokį talentą nebereikia jokių šou elementų. Kiek teko matyti, daugelis pasirodymų susiliejo į vieną visumą – tad jis man tapo tikru šių metų konkurso šviesos spindulėliu.
Klausydama suprantu, kad daug darbo ir dėmesio buvo skirta kompozicijai ir aranžuotei – į ją sudėta visa kas geriausia, tad daugiau nieko ir nebereikia. Girdėjau atlikėjo interviu – jis sakė, kad atlikdamas kūrinį nori skristi, improvizuoti. Tiesą pasakius, aš irgi dainuodama dažnai taip jaučiuosi – scenoje užauga sparnai, tad ir jam linkiu šį vakarą skristi“, – sėkmės Salvadorui linkėjo Monika.
Dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė – Miss Sheep taip pat visa širdimi palaiko portugalą. Nuoširdus jo pasirodymas pakerėjo Dovilę.
„Labai originali nebūsiu – mano širdis ir ausys priklauso Salvadorui Sobraliui iš Portugalijos. Kai pamačiau jį pirmame pusfinalyje, apsiverkiau. Nesuvokiamai gražu, jautru, išskirtina. Dar man patinka Belgijos atstovė, bet visiškai nesuprantu tos euforijos dėl italo.
Tiesą pasakius, pirmasis pusfinalis man buvo skoningesnis ir labiau priimtinesnis asmeniniams pomėgiams. Antrąjį vos ištvėriau.
Niekaip nesuprantu, kaip į finalą pateko, pavyzdžiui, Baltarusija. Antras pusfinalis man – kažkoks beskonybės fontanas. Tiek muzikaliai, tiek vizualiai. „Euroviziją“ stebiu kasmet. Juk tai muzikinis konkursas, o kaip aš be muzikos? Ji jau gal nestebina labai, tačiau man asmeniškai tikrai smagu, kad kaip ir kasmet, taip ir šiemet, yra keletas tokių dainų, kurias mielai įtrauksiu į savo grojaraštį“, – tikino Dovilė.
Marketingo specialistas Saugirdas Vaitulionis prisideda prie tų, kurie palaiko Portugalijos atstovą Salvadorą Sobralį.
„Tikiu, kad jis yra labai realus kandidatas nugalėti. Man skamba lyg filmo garso takelis!
Taip pat manau, daug simpatijų gaus švedas, bet anokia čia naujiena. Švedija yra profesionaliausia „Eurovizijos“ favoritų kalvė. Iš principo, šiemet man „Eurovizija“ nykoka, o antras pusfinalis buvo tragiškas. Tiek klaikių pasirodymų seniai mačiau“, – sakė Saugirdas.
Kaip vieną prastesnių pasirodymų jis įvardijo Maltos. Saugirdas stebėjosi, kaip tokį nuobodų šou surengusi atlikėja pati neužmigo. Nesužavėjo S. Vaitulionio ir San Marino pasirodymas.
„San Marinas strigo 1997 metuose visomis prasmėmis. Klaiki, pigi daina, blogas skonis ir dar baisesnis atlikimas“, – savo nuomonę išsakė Saugirdas.
Muzikos prodiuseris Martynas Tyla, kalbėdamas apie šių metų „Eurovizijos“ finalą, vienareikšmiškai palaikė atlikėją Francesco Gabbani: „Jei reikia pasakyti už ką balsuočiau – Italija.“
Didžiajame finale M.Tyla regi štai tokią situaciją – dar nematytas italas, matytas portugalas, na, gali būti ir švedas, dar... bulgarų berniukas.
Pagrindine priežastimi ir portugalo kūrinio „kabliuku“ M. Tyla laiko visame pasaulyje mėgstamą ir populiarią melodiją. Jo nuomone, būtent tai ir gali atnešti Salvadorui Sobraliui pergalę.
Paklaustas apie vienu iš favoritų laikomo švedo Robino Bengtssono ne tokį efektingą pasirodymą pusfinalyje, M. Tyla drįso kaltinti šiais metais neprofesionaliai atliktus „Eurovizijos“ organizatorių darbus. „Lyginant Robino Bengtssono pasirodymą nacionalinėje Švedijos „Eurovizijos“ atrankoje su tuo, ką jis parodė pusfinalyje – viskas buvo gerai. Įrašas iš Švedijos – super. Kijeve koją pakišo netinkamai nufilmuotas pasirodymas ir, mano nuomone, garso operatorių darbas. Tiesa, kad dainininkas atrodė pridusęs. Kodėl? Aš nežinau.“ M. Tyla teigė, kad nugalėjus jaudulį ir švedui susitvarkius su ekspresija – atlikėjas tikrai gali užimti aukštą vietą.
Belgijos dainininkės, kuriai iki pirmojo pasirodymo buvo prognozuojama aukšta vieta, pasirodymą M. Tyla vertino, kaip malonų ir priimtiną, tačiau penketuke jis šios šalies nemato.
Kelionų agentūros „Makalius“ įkūrėjas Rimvydas Širvinskas „Euroviziją“ stebi kasmet. Verslininkas atviravo, kad šių metų konkurso kokybė jį šiek tiek nuvylė.
„Pirmasis pusfinalis man visiškai nepaliko įspūdžio, išskyrus kelias dainas. Todėl didžioji dalis pirmo pusfinalio dalyvių, patekusių į finalą, man neatrodo jo verti“, – sakė Rimvydas.
Konkurso favorite laikoma Italijos daina „Occidentali‘s Karma“ R.Širvinsko nesužavėjo. Jam daug labiau patinka Bulgarijos, Portugalijos ir Belgijos dainos. Tiesa, belgei Blanche lietuvis turi priekaištų – studijinis įrašas skamba žymiai geriau nei gyvai atliekama daina.
Apgailestaudama dėl to, kad lietuvių nebus „Eurovizijos“ finale, modelis ir tinklaraštininkė Simona Burbaitė tikino, jog antrasis konkurso pusfinalis jai pasirodė stipresnis nei pirmas. Jos nuomone, tai galėjo būti viena iš priežasčių, kodėl „Fusedmarc“ neperėjo į kitą etapą.
„Aišku, su muzika, kaip ir su maistu – visiškai skonio reikalas, bet kol kas iš visų girdėtų dainų labiausiai man patiko Norvegija ir Vengrija“, – sakė Simona.