„Eurovizijos“ nugalėtojas Salvadoras Sobralis – atvirai apie pergalės skonį ir konfliktą su konkurso rengėjais

2017-ųjų "Euroviziją" laimėjo Salvadoras Sobralis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
2017-ųjų "Euroviziją" laimėjo Salvadoras Sobralis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

„Vienintelis dalykas, kurį noriu daryti, tai kurti muziką ir dainuoti. Manau, žmonės tai pastebėjo“, – sakė šių metų „Eurovizijoje“ pergalę išplėšė portugalas Salvadoras Sobralis (27). Iš „Eurovizijos“ konteksto iškrentančiam atlikėjui šiais metais nebuvo lygių.

S. Sobralis taps įkvepiančiu pavyzdžiu visiems, kurie kritikuoja „Euroviziją“ dėl tuštybės, dirbtinumo ir akį rėžiančios pompastikos. Salvadoro nuoširdumas, artistiškumas ir charizma nepaliko abejingų.

Žavi ir Salvadoro ryšys su sese Luisa. Ją, o ne ką kitą, dainininkas atsivedė ant „Eurovizijos“ po to, kai buvo paskelbta Portugalijos pergalė. Nugalėtojo dainą „Amar Pelos Dois“ („Meilės užtenka abiems“) Salvadoras ir Luisa dainavo kartu.

Beje, per pirmąsias repeticijas į „Eurovizijos“ sceną ir lipdavo ne Salvadoras, o Luisa. Dėl širdies problemų vyras negali palikti gimtinės daugiau, nei dviems savaitėms, todėl į Kijevą atvyko gerokai vėliau nei jo konkurentai.

Tačiau tai Salvadorui nesutrukdė tapti didžiausia „Eurovizijos“ sensacija ir net pelnyti pirmąją Portugalijos pergalę šiame konkurse.

Kaip S.Sobralis jautėsi, kai jau tapo aišku, kad jis laimės „Euroviziją“? Artistas atviravo, kad neperprato balų sistemos, todėl nė nesuvokė, jog laimi.

„Nesupratau balsų. Turi būti matematikas, kad tai suprastum. Kai kas iš komandos pasakė, kad laimėjome. Buvo didelė staigmena“, – sakė S. Sobralis.

„Eurovizijos“ nugalėtojas Salvadoras Sobralis
„Eurovizijos“ nugalėtojas Salvadoras Sobralis / „Scanpix“ nuotr.

Nacionalinis didvyris, Europos čempionas – tokios žiniasklaidos klijuojamos etiketės prajuokino Salvadorą. Portugalas spaudos konferencijos metu dėkojo seseriai, pokštavo ir kantriai atsakinėjo į nesibaigiančius žurnalistų klausimus.

Sako, kad anglų kalba padeda pasiekti didesnę auditoriją. Ar jus kas nors spaudė šį kūrinį dainuoti angliškai?

Taip žmonės, taip sako. Bet man niekada nerūpėjo balai. Aš norėjau dainuoti tokia kalba, kokia daina buvo parašyta, o ta kalba – portugalų.

Kaip po pergalės pasikeis jūsų gyvenimas?

Niekuo nesikeis. Turiu suplanavęs koncertų turą po Portugaliją. Ši diena yra ši diena, rytoj manęs galbūt niekas neprisimins. Turi dirbti, o aš tai ir darau. Ruošiuosi išleisti antrą albumą.

Jūs laimėjote menu. Galbūt dabar jūsų muzika pradės skambėti ir radijuje?

Niekada nesiekiau, kad mano muzika būtų grojama per radiją. Aš išleidau debiutinį albumą („Excuse Me“) 2016-aisiais ir visiems į tai buvo nusišikt. Juk tai džiazas.

Po šio konkurso žmonės sužinojo apie mane ir gal pasidomės mano albumu.

„Eurovizijos“ nugalėtojas Salvadoras Sobralis
„Eurovizijos“ nugalėtojas Salvadoras Sobralis / „Scanpix“ nuotr.

Ką galvojo, kai sužinojo, kad laimėjo?

Maniau, kad tai beprotybė. Tokia pat beprotybė, kad į persirengimo kambarį mane lydėjo keturi apsaugininkai. Bet priprasiu prie to. (Nusijuokė.)

Sunku patikėti, kad tokio teigiamo žmogaus įspūdį sudarantis Salvadoras buvo patekęs į „Eurovizijos“ organizatorių nemalonę. Ir koją S. Sobraliui pakišo ne kas kitas, o jo gerumas.

„Eurovizijos“ rengėjai grūmojo portugalui, mat šis per spaudos konferenciją su pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio nugalėtojais pasirodė su marškinėliais, ant kurių puikavosi užrašas „S.O.S Refugees“ (liet. padėkite pabėgėliams). Tai buvo palaikyta politine žinute, o „Eurovizija“ draudžia kalbėti apie politiką. Tad kodėl S. Sobralis taip rizikavo?

„Tą spaudos konferenciją mačiau kaip didelę platformą pasakyti svarbiu klausimu. Vėliau gavau laišką iš renginio organizatorių – man buvo liepta daugiau šių marškinėlių nebesivilkti. „Eurovizija“ nenorėjo politinės ar reklaminės žinutės. Tai juokinga. Ar „Adidas“ džemperis būtų laikomas reklama?

Manau, kad pasakiau viską, ką turėjau pasakyti. Nemanau, kad derėtų antrą kartą lipti ant to paties grėblio“, – sakė Salvadoras.