„Eurovizijos“ organizatoriai įvertino siūlymus užtrenkti Rusijai duris ir pateikė atsakymą

2021 m. Rusijos „Eurovizijos“ atstovė Manizha
2021 m. Rusijos „Eurovizijos“ atstovė Manizha
15min
Šaltinis: Žmonės
2022-02-24 18:52
AA

„Eurovizijos“ organizatoriai sulaukė raginimų uždrausti Rusijai dalyvauti gegužę Turine įvyksiančiame dainų konkurse. Įvertinę situaciją, konkurso organizatoriai pateikė savo atsaką – tiek Ukraina, tiek Rusija yra laukiamos jų scenoje.

„Eurovizijos“ konkurso organizatoriai paskelbė, kad lauks pasirodant ir Rusijos, ir Ukrainos, nepaisant tebesitęsiančios Vladimiro Putino invazijos.

Kaip jau pranešėme anksčiau, antradienio rytą Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą. Didžiuosiuose miestuose girdimi sprogimai ir jau patvirtinta, kad žuvo daugiau nei 40 žmonių.

Kalbėdami apie šių metų „Eurovizijos“ dainų konkursą, kuris turėtų įvykti gegužę, organizatoriai tvirtino, kad konkursas yra „nepolitinis kultūrinis įvykis“. Jie, regis, atmetė prielaidas, kad dėl Rusijos puolimo prieš kaimynę šalį jai bus uždrausta 2022 m. dalyvauti konkurse.

„Eurovizijos“ nugalėtoja Italijos grupė „Måneskin“ / Andreso Puttingo EBU nuotr.

66-asis kasmetinis konkursas vyks Turine, nes per praėjusių metų konkursą triumfavo italų roko grupė „Måneskin“.

Ši žinia pasirodė po to, kai Europos Sąjunga ir kiti pasmerkė Rusijos invaziją ir pažadėjo griežtas sankcijas Kremliui.

„Eurovizijos dainų konkursas yra nepolitinis kultūrinis renginys, kuris vienija tautas ir per muziką švenčia įvairovę“, – rašoma Europos transliuotojų sąjungos (EBU) parengtame pranešime.

„EBU visuomeninio transliuotojo nariai Rusijoje ir Ukrainoje įsipareigojo dalyvauti šių metų renginyje Turine ir šiuo metu planuojame sutikti abiejų šalių atlikėjus, kurie koncertuos gegužę. Žinoma, ir toliau atidžiai stebėsime situaciją“, – tęsė jie.

Šis pareiškimas buvo paskelbtas dėl to, nes daugelis socialiniuose tinkluose aistringai siūlė, kad Rusija neturėtų dalyvauti konkurse.