„Eurovizijos“ pirmasis pusfinalis: į finalą pateko Estija, Rusija ir dar 8 šalys
Antradienio vakarą „Eurovizijos“ gerbėjai laikė užgniaužę kvapą: nuskambėjo pirmasis jubiliejinės, 60-osios, „Eurovizijos“ pusfinalis. Iš viso pirmame konkurso pusfinalyje varžėsi 16-os šalių atstovai, šou pabaigoje paaiškėjo, kurie 10 iš jų pateko į finalą. Tai Albanijos, Armėnijos, Rusijos, Rumunijos, Vengrijos, Graikijos, Estijos, Gruzijos, Serbijos ir Belgijos atstovai.
Pirmame „Eurovizijos“ pusfinalyje dainavo šių šalių atstovai: Moldovos, Armėnijos, Belgijos, Nyderlandų, Suomijos, Graikijos, Estijos, Makedonijos, Serbijos, Vengrijos, Baltarusijos, Rusijos, Danijos, Albanijos, Rumunijos ir Gruzijos.
Bendru žiūrovų ir komisijos sprendimu, į „Eurovizijos“ finalą pateko:
- Albanija,
- Armėnija,
- Rusija,
- Rumunija,
- Vengrija,
- Graikija,
- Estija,
- Gruzija,
- Serbija,
- Belgija.
Į finalą tiesiai deleguoti septynių valstybių atstovai: Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Vokietijos, Austrijos, Italijos, Prancūzijos ir Australijos.
Šiais metais „Eurovizijos“ dainų konkursas vyksta Austrijoje, Vienoje, „Wiener Stadthalle“ arenoje.
Pirmąjį jubiliejinės „Eurovizijos“ pusfinalį pradėjo Moldovos atstovas Eduard Romanyuta, atlikęs dainą „I Want Your Love“. Kaip ir diktuoja kūrinio pavadinimas, daina – apie meilės ištroškusį jaunuolį, neketinantį paleisti mylimosios. Scenoje jis pasirodė pasipuošęs odiniais drabužiais, jam talkino policijos pareigūnėmis persirengusios šokėjos.
Antri – Armėnijos atstovai „Geneology“, atlikę dainą „Face the shadow“. Tai specialiai konkursui susibūrusi grupė, kurios nariai kilę iš skirtingų pasaulio žemynų. Sceną atlikėjai paskandino dūmuose, nustebinti bandė margomis vizualizacijomis.
Trečias – Belgijos atstovas Loïc Nottet, į konkursą atvykęs su daina „Rhythm Inside“. Apie dainą ir vėl daug pasako jos pavadinimas: tai ritmingas kūrinys įsimenančiu priedainiu, šiek tiek primenantis australės Lorde kūrybą. Jis paruošė itin stilingą pasirodymą – pats pasipuošė kostiumu, pritariantieji vokalistai apsirengė baltai. Šou žiūrovus nustebino itin griežta ir akį traukianti pasirodymo choreografija.
Nyderlandų atstovė Trijntje Oosterhuis atliko dainą „Walk Along“. Tai daina apie nenusisekusius romantiškus santykius, kai vyras moterį laiko drauge, o ji tikisi šio to daugiau. Scenoje ji pasirodė su keliais pritariančiaisiais vokalistais, tačiau jie stovėjo nuošalyje – visą dėmesį pelnė solistė.
Bene daugiausia dėmesio šių metų konkurse sulaukę dalyviai – Suomijos atstovai „Pertti Kurikan Nimipäivät“. Tiesa, dėmesio jie sulaukė ne dėl savo dainos ar pasirodymo, o padėties – grupės nariai serga Dauno sindromu, dalis jų turi lengvą autizmo formą. Konkurse jie atlieka dainą „Aina Mun Pitää“ – kaip ir mėgsta suomiai, kūrinys roko stiliaus.
Toliau – Graikijos atstovė Maria Elena Kyriakou, „Eurovizijoje“ dainuojanti kūrinį „One Last Breath“. Tai lyriška baladė apie nelaimingą meilę. Kaip ir įprasta tokio tipo pasirodymui, atlikėja scenoje stovėjo viena, pagrindiniu jos šou akcentu tapo itin žėrinti žemę siekianti suknelė ir fortepijonu skambinęs pianistas.
Atėjo metas pasirodyti „pusbroliams“ estams. Estijos atstovai Elina Born ir Stigas Rästa – taip pat duetas, atlikęs kūrinį „Goodbye to Yesterday“. Įdomu, kad atlikėjai susipažino internetu – Stigas išgirdo Elinos dainos įrašą, pasiūlė jai padainuoti kartu ir štai – juodu „Eurovizijoje“. Savo pasirodymu estai kiek priminė pernykštį Nyderlandų šou, kuris pasiekė itin aukštus rezultatus.
Makedonijos atstovas Daniel Kajmakoski uždainavo lyrišką kūrinį „Autumn Leaves“. Nostalgija dvelkianti daina pasakoja apie nelaimingą romantiškų santykių baigtį ir vaikino bandymą atsigauti, kai meilė baigėsi. Scenoje dainininkas pasirodė vilkėdamas lietpaltį, jam talkino trys tamsiaodžiai vokalistai.
Devintu numeriu pasirodė Serbijos atstovė Bojana Stamenov, kuri atliko dainą „Beauty Never Lies“. Kūrinys – šokių muzikos stiliaus, atskleidžia dideles dainininkės vokalines galimybes. Pati vokalistė itin išskirtinė – stambaus sudėjimo. Savo dainoje ji pasakoja, kaip išmoko mylėti save, dainuoja apie grožį.
Vengrijos atstovė Boggie atliko dainą „Wars for Nothing“. Tai lyriška baladė, kurios pagrindinė žinutė – prašymas žmones susimąstyti ir tuščiai nekariauti, o pasistengti sugyventi. Jai scenoje talkino keturi pritariantieji vokalistai, pati atlikėja žiūrovus bandė papirkti nuoširdumu.
Baltarusijos atstovai Uzari ir Maimuna atliko dainą „Time“. Joje atlikėjai derina tai, kas anksčiau galėjo atrodyti nesuderinama, – šokių stiliaus muziką ir klasikine. Tiesa, dainavo čia tik Uzari – Maimuna pasirodymo metu griežė smuiku.
Rusijos atstovė Polina Gagarina atliko dainą „Million Voices“. Gražuolė šviesiaplaukė užtraukė dainą apie tikėjimą ir ryžtą. Atlikėjos kūrinys laikomas vienu stipriausių šių metų konkurse. Vis dėlto Rusijos pasirodymo Vienos arenoje laukta nusiteikus gana skeptiškai: šou rengėjai bijojo, kad Polina gali būti nušvilpta dėl esamos politinės situacijos. Visgi pasirodymas praėjo sklandžiai ir buvo jis įspūdingas: atlikėja nustebino savo suknele, scenoje pasirodė su gitaristu ir būgnininku.
Danijos atstovai „Anti Social Media“ atliko kūrinį „The Way You Are“. Tai naivi daina apie meilę kerėti nesiliaujančiai merginai. Pozityvi, smagi, lengvai įsimenanti daina netruko išjudinti arenoje susirinkusius žiūrovus. Grupė scenoje pasirodė su instrumentais – gitaromis ir būgnais, netruko publikos užkrėsti gera nuotaika.
Toliau konkurse – Albanijos atstovė Elhaida Dani, atlikusi kūrinį „I‘m Alive“. Kūriniu atlikėja pasakoja apie sudužusius santykius, tačiau pati dainuoja nepalūžusi – išliko stipri.
Priešpaskutiniai pasirodė Rumunijos atstovai – grupė „Voltaj“, atlikusi dainą „All Over Again“. Jie scenoje taip pat pasirodė su instrumentais, stengėsi sukurti solidų ir rimtą įvaizdį.
Pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį uždarė Gruzijos atstovė Nina Sublatti, atlikusi dainą „Warrior“. Tai ryžtą ir savotišką pyktį spinduliuojantis kūrinys. Scenoje ji pasirodė vilkėdama efektingą gotiško stiliaus kostiumą, spindėjo seksualumu ir energija. O ir daina tučtuojau įsiminė klausytojų atmintyje – tikras hitas.
REZULTATAI
Nuskambėjus visiems pirmojo pusfinalio pasirodymams buvo skirtas laikas žiūrovų balsavimui. Jų balsai lėmė pusę galutinio rezultato – kitą pusę lėmė komisijos balsai.
Bendru žiūrovų ir komisijos sprendimu, į „Eurovizijos“ finalą pateko Albanija, Armėnija, Rusija, Rumunija, Vengrija, Graikija, Estija, Gruzija, Serbija ir Belgija.
„Eurovizijos“ finalas Vienoje skambės jau šeštadienį, gegužės 23-ąją.