Evaldas ir Ieva Sodeikos iškovojo teisę dalyvauti Pasaulio žaidynėse JAV

Evaldas ir Ieva Sodeikos / LSŠF nuotr.
Evaldas ir Ieva Sodeikos / LSŠF nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-12-06 11:24
AA

2022 m. liepos 7–17 dienomis Birmingamo mieste Jungtinėse Amerikos Valstijose vyks Pasaulio žaidynės. Šis sporto renginys, paprastai kalbant, laikytinas neolimpinių sporto šakų Olimpiada. Dvi sportinių šokių programos disciplinos – standartiniai ir Lotynų Amerikos šokiai – yra įtraukti į Pasaulio žaidynių programą, kurioje galės varžytis suaugusieji sportininkai.

Sekmadienio vakarą Ispanijos La Nusijos mieste baigėsi standartinių šokių programos Europos regiono atrankos turnyras į Pasaulio žaidynes. Iš viso jame varžėsi 46 poros: kiek Europos porų bus deleguota į JAV, Pasaulio sportinių šokių federacija (WDSF) dar nenustatė – kvota bus apskaičiuojama pagal kitų regionų dalyvių skaičių.

Europos atrankoje Lietuvai atstovavo dvi standartinių šokių poros: Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė iš Kauno „Kaspino“ bei Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė, atstovaujantys Kauno „Sūkuriui“ ir „Rolo“.

Evaldas ir Ieva Sodeikos / LSŠF nuotr.

Pasaulio čempionai Evaldas ir Ieva Sodeikos užsitikrino teisę vykti į Pasaulio žaidynes JAV, nepriklausomai nuo būsimos Europos kvotos dydžio. Jie užtikrintai užėmė antrąją vietą, surinkdami 195,000 balo iš 200 galimų.

Šią vietą mūsų čempionams lėmė žaidynių atrankos specifika – bendroje įskaitoje varžosi ir mėgėjai sportininkai, ir profesionalai sportininkai, tad E. ir I.Sodeikoms, mėgėjų pasaulio čempionams, teko susikauti su profesionalų pasaulio čempionais Dmitrijumi Žarkovu ir Olga Kulikova iš Rusijos. Teisėjų kolegija (joje dirbo ir Lietuvos vertintoja Daiva Dackevičienė) šį kartą pergalę nutarė atiduoti profesionalams Rusijos sportininkams.

Evaldas ir Ieva Sodeikos / LSŠF nuotr.

Abi poros savo dvikovą vėl turės galimybę pakartoti po gero pusmečio JAV. Sportinių šokių pasaulio užkulisiuose ji labai laukiama – porų šokimo stilius kiek skiriasi ir abu stiliai turi gausų gerbėjų būrį, tad E. ir I.Sodeikoms nugalėti profesionalus yra realus iššūkis. Tokia pergalė būtų gana sensacingas įvykis sportinių šokių istorijoje.

Lietuvos čempionato medalininkai E. ir I.Baltaragiai Europos regiono atrankoje užėmė 18 – ąją vietą (surinkę 161,800 balo), tad jiems dar teks laukti WDSF sprendimo dėl vietų skaičiaus Pasaulio žaidynėse.

Evaldas ir Ieva Sodeikos / LSŠF nuotr.

Patys sportininkai džiaugėsi įsiveržę tarp elitinių Europos standartinių šokių atlikėjų bei lengvai įveikę pirmuosius varžybų turus. Beje, kiek netikėtai, abiems Lietuvos poros Ispanijoje geriausiai pavyko atlikti tango šokį. Paprastai lietuviams geriau sekasi šokti vadinamuosius „svinginius“ šokius – valsus, fokstrotą – bet šį sykį staigus ir griežtas tango buvo atliktas puikiai.

Trečioji vietą Europos atrankoje atiteko Italijos sportininkams F.Galupo ir D.Pačini, ketvirtoji – rusams A.Gluchovui ir A.Glazunovai, penktoji – taip pat rusams J.Nikitinui ir A.Miliutinai, šeštoji – Vokietijai atstovaujantiems T.Fainšil ir V.Posmetnajai.

Turnyro finalą žiūrėkite čia: