Evelina Anusauskaitė-Young: „Kūrybinę nuotaiką sukuria keli maži ryto ritualai“

Evelina Anusauskaitė Young
Evelina Anusauskaitė Young
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-12-03 13:17
AA

Prieš penkerius metus į Los Andželą gyventi persikėlusi atlikėja Evelina Anusauskaitė-Young išsaugojo ir kai kuriuos Lietuvoje drauge su tėvais vaikystės namuose puoselėtus kasdienius ritualus.

Dainininkė kas rytą mėgaujasi ypatingo skonio sveikais sumuštiniais, aktyviai pradeda dieną pasivaikščiodama su augintiniu, tačiau vienas iš seniausių ir svarbiausių dalykų jau daug metų išlieka tas pats – tai stiprios ir kokybiškos kavos puodelis vos nubudus. Po rytinio gėrimo diena nušvinta ryškesnėmis spalvomis, o kūrybai atsiranda papildomo įkvėpimo.

Pradėdama dieną turi atlikti 3 svarbius dalykus

Šiuo metu JAV su vyru Adamu gyvenančios E. Anusauskaitės-Young dienos intensyvios – atlikėja studijoje ,,Serenity West“ (čia įrašinėjo tokie atlikėjai kaip Adele, Sia, Julia Michaels ir kiti) įrašinėja savo pirmąjį EP – mini dainų albumą.

Evelina Anusauskaitė Young

„Įrašų pabaiga numatyta sausio gale, nors, kaip dažnai juokauju, mūzų juk nesukontroliuosi. Labai nekantrauju pasidalinti šiomis dainomis, nes tikiu, kad jos skambės visiškai kitaip, negu tai, ką mano klausytojai yra girdėję iki šiol“, – paslapties šydą praskleidžia atlikėja.

Moteris pasakoja, kad kiekvieną dieną, kaip buvo įpratusi dar gyvendama Lietuvoje, nubudusi pirmiausia siekia susikurti darbingą ir kūrybingą nuotaiką, todėl imasi per daugelį metų patikrintų ritualų.

„Stiprios espreso kavos puodelis man yra svarbiausias dalykas nubudus. Be jo su manimi bent valandą tikrai nesusikalbėtumėte. Labai mėgstu, kuomet ryte pasklinda žviežiai paruoštos kavos aromatas – tai man suteikia namų jaukumo jausmą. Pusryčiams dievinu skrebučius su avokadu, kuriuos gaminuosi kasdien jau keletą metų iš eilės. Po pusryčių išgeriu antrą puodelį, o tuomet paprastai išeinu pasivaikščioti su savo šuniu. Grįžusi jau galiu imtis kasdienių darbų, atsakinėti į darbinius elektroninius laiškus“, – apie tris svarbiausius savo ryto ritualus pasakoja E. Anusauskaitė-Young.

Ritualai primena vaikystę su mama ir tėčiu

Moteris sako, kad kavos gėrimas iš ryto jai primena vaikystės metus, kai augo tėvų, žinomų menininkų Ričardo ir Jurgitos Anusauskų, šeimoje.

„Vienas iš mano mėgstamiausių dalykų tuomet būdavo ryte visiems kartu susėsti verandoje. Būdama paauglė kavos drauge su tėvais pradėjau ragauti ir aš. Šios mažytės tradicijos – visiems kartu rytais pasimėgauti puodeliu kvapnaus gėrimo – pasiilgstu ir dabar, gyvendama Los Andžele“, – su nostalgija prisimena atlikėja.

Evelina Anusauskaitė-Young / Asmeninio archyvo nuotr.

Pasak jos, didžiausia kavos mėgėja ir gėrėja šeimoje yra jos mama Jurgita, kuri net į keliones visada vežasi savo maltų pupelių, nes retai randa jai patinkančių.

„Visų skoniai skirtingi, todėl kalbant apie pasirinkimus, aš labiau mėgstu švelnesnį ir saldesnį skonį ir nevertinu rūgščios kavos. Savo pamėgto recepto neatsisakyčiau nė už ką, kad ir kaip tai prieštarautų gurmanų taisyklėms“, – šypsosi E. Anusauskaitė-Young.

Naujovių alkis – kūrybiško žmogaus gyvenimo variklis

Moteris sako, kad dirbant šou versle, būtina nuolat ieškoti naujovių – naujų aranžuočių, netikėto skambesio, tobulinti savo repertuarą. Ji pasakoja, kad jau nuo mažų dienų domisi naujais dalykais ir mėgsta juos išbandyti visose gyvenimo srityse, o naujovių paieška persikelia ir į kasdienius ryto ritualus.

„Neseniai išbandžiau naujausią „Jura“ kavos aparatą „Ena 8”. Pirmiausia į akį krito nuostabus dizainas, bet dar svarbiau, kad jis valdomas vos keliais mygtukais, o gėrimas paruošiamas tobulo skonio, nes idealiai apskaičiuojamas kavos kiekis ir vandens temperatūra“, – pasakojo moteris.

Evelina Anusauskaitė-Young ir Jurga Anusauskienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

E. Anusauskaitė-Young įsitikinusi, kad smalsumą ir pomėgį naujovėms suformavo išskirtinė vaikystės patirtis.

„Visada buvau smalsi, jau nuo ketverių metų drauge su tėvais be galo daug keliavau po pasaulį. Teko pažinti daug skirtingų kultūrų, virtuvių, kalbų ir suvokti, koks įvairus yra pasaulis“, – pasakojo E. Anusauskaitė-Young.

Pasak jos, turiningos vaikystės įspūdžiai išmokė atvirumo ir smalsumo, noro patirti kuo įvairesnių įspūdžių. Vis dėlto, būnant pasaulio piliete ir daug keliaujant, svarbu išsaugoti ir stabilumo teikiančias tradicijas, širdžiai mielus ritualus. Vienas iš jų – kasdien pradėti rytą tobulai paruošta kava.