„Evolution Lithuania“ – modernaus darbdavio paveikslas IT specialisto iš Ukrainos akimis

Informacinių technologijų palaikymo specialistas Oleksii. / Atstovų nuotr.
Informacinių technologijų palaikymo specialistas Oleksii. / Atstovų nuotr.
Šaltinis: Reklama
2022-11-22 11:22
AA

Šiuolaikinės įmonės šiandien privalo nuolat save kvestionuoti – kaip atrodo aktualus ir atsakingas verslas, darbdavys. Vieni kertinių socialiai atsakingos įmonės uždavinių yra sveikos darbo vietos kūrimas, investicijos į darbuotojų motyvacinę sistemą, įgūdžių tobulinimą, įsitraukimas, gebėjimas žvelgti plačiau. Atsakomybė – ne tik reikalauti patirties, bet ir investuoti į komandą, o dairantis naujų jos narių, atkreipti dėmesį į šiandienos aktualijas, galbūt darbo rinkos iššūkius.

Vienas jų šiais metais – sklandus iš Ukrainos į Lietuvą atvykusių darbuotojų integravimas. Kaune įsikūrusio Švedijos B2B internetinių žaidimų įmonės padalinio Evolution Lithuania darbdavio įvaizdžio ir komunikacijos specialistė Gertrūda Eimutytė sako – norint integruoti naujus specialistus svečioje šalyje, reikia būti atviriems, pasiruošusiems suteikti žinių ir mokytis patiems, nebijoti pokyčių ir pritaikyti aplinką.

Mergina ne kartą įsitikino – rezultatai verti pastangų. Savo kelio pradžia Evolution Lithuania ir, apskritai, Lietuvos darbo rinkoje dalinasi įmonėje į vėžes pamažu įeinantis informacinių technologijų palaikymo specialistas Oleksii.

IT profesionalo iš Ukrainos įžvalgos tik dar kartą primena, kad moderni įmonė ir sklandi naujokų integracija – ne tik apie patogų biurą, bet ir šiltai priimančią komandą, suteikiamas visas priemones produktyviai įdarbinti turimas žinias ir tobulinti įgūdžius.

Konkurencingos darbo rinkos iššūkiai

Vieno iš B2B internetinių žaidimų rinkos lyderių padalinio Lietuvoje komunikacija besirūpinanti Gertrūda pasakoja, kad iš Ukrainos (taip pat ir kitų užsienio šalių) atvykusiųjų galimybės priklauso nuo pozicijos, į kurią kandidatuojama.

Mergina svarsto, kad novatoriškose rinkose, taip pat ir jų įmonėje, kartais pakanka tik gerų anglų kalbos žinių ir noro mokytis. Vis dėlto, natūralu, kad specifinių įgūdžių reikalaujančioms darbo vietoms, pavyzdžiui, IT skyriuje – svarbūs ir atitinkami įgūdžiai. Tačiau ne kartą garsiai apie gerokai per aukštai iškeltą „patirties stokos“ kartelę (ypač jauniesiems specialistams) kalbėjusi verslo atstovė primena – visuomet svarbu žiūrėti lanksčiai, išgirsti, investuoti į mokymus, žinias.

Nenuostabu, kad Lietuvoje anglų kalbos žinias itin vertina tarptautinės ar su užsienio rinkomis dirbančios įmonės.

„Lietuvoje jau esu beveik du mėnesius. Pagrindinis iššūkis ieškant darbo buvo anglų kalbos žinios. Suprantu daug, tačiau ne idealiai – sudėtinga esamuoju laiku greitai suformuluoti atsakymą, taisyklingą gramatikos, laikų atžvilgiu. Neturėjau daug praktikos, neteko daug komunikuoti šia kalba gimtojoje šalyje“, – pasakoja Oleksii.

Tačiau savo kalbinius įgūdžius panaudoti ir atgaivinti kur kas paprasčiau, kai galima komunikuoti raštu, o atsakymams sukurpti skirti kiek daugiau laiko. Taip per beveik 7 metus IT srityje sukauptas žinias Oleksii šiandien Evolution Lithuania pritaiko informacinių technologijų palaikymo specialisto pozicijoje.

Oleksii apie pažintį su Evolution Lithuania ir nauja IT rinka

Nors darbo paieškos ir kalbos barjeras kėlė nemažai iššūkių, iš Ukrainos, Charkovo miesto atvykusiam Oleksii darbą susirasti padėjo įvairių verslų atstovų pamėgtas populiarus socialinis tinklas. „Apie Evolution sužinojau iš LinkedIn. Dėmesį patraukė tai, kad dauguma įgūdžių, kurių reikėjo dabartinei pozicijai, sutapo su manaisiais. Taip pat patiko greiti atsakymai ir komunikacija, vėliau – malonus darbo interviu ir pati rinka, su kuria dar nebuvau susidūręs“, – sako IT specialistas.

Didžiausią įspūdį vaikinui paliko atvira ir padėti pasiruošusi tarptautinės įmonės komanda: „Po 3 savaičių darbo, mano nuomonė nepasikeitė, komanda stipri, pasiruošusi padėti, paaiškinti, kas, kaip ir kodėl.“ Oleksii sako, kad net jei jo anglų kalba ir nėra tobula ir šioks toks kalbos barjeras yra, nepasikeitė ne tik jo požiūris į komandą, bet ir kolegų požiūris į jį. Kiekvienam jauki atmosfera – didelis privalumas, tačiau, žinoma, yra ir daugiau niuansų.“

Paklaustas apie kitus dėmesį patraukusius privalumus, Oleksii atsako: „Žinoma, patiko nauja patirtis, darbas su nauja įranga ir technologijomis, kurias sau susikūrė pati Evolution komanda. Taip pat sužavėjo požiūris į darbuotojus ir jų aprūpinimas viskuo, ko reikia patogiam ir produktyviam darbui. Moderni kompiuterinė įranga, didelis, atvirų erdvių, šviesus ofisas.“

Kaip atrodo informacinių technologijų palaikymo specialisto diena?

Internetinių žaidimų rinka bei darbas su vaizdo įranga Oleksii buvo nauja patirtis, o ir su fizinių serverių konfigūravimu bei reikalingos įrangos paruošimu iš taip arti susidurti neteko. Tačiau įmonėje programine ir fizine IT įranga jau beveik mėnesį besirūpinantis informacinių technologijų palaikymo specialistas greitai mokosi – spėjo susikurti ir savo rutiną.

„Mano rytas prasideda skaitymu, el. laiškais, darbų peržiūra, Slack programėle ir geros kavos puodeliu. Po to, pradedu darbus – atlieku užduotis, sprendžiu problemas“, – dėsto specialistas.

Vaikinas sako, kad šioje pozicijoje svarbus atsakingumas, atidumas, gebėjimas planuoti užduotis ir susidėlioti prioritetus, sklandi komunikacija. Žinoma, ir specifiniai įgūdžiai – nekvestionuojamas kompiuterinis raštingumas, skirtingų operacinių sistemų bei tinklo išmanymas, serverių veikimo suvokimas. Dabar įgūdžių sąrašą papildė ir gebėjimas dirbti su papildoma, Evolution Lithuania kasdienybėje reikalinga įranga, programomis.

IT sektoriuje paplitęs laisvai samdomas darbas, tačiau biuras šiuo atveju – proga pažinti svečios šalies rinką, kurti pažinčių ratą. Oleksii pasakoja, kad iki karo, kol gyveno ir dirbo Ukrainoje, turėdavo įvairių papildomų darbų.

„Kol kas čia neužsiimu papildomomis veiklomis, bet turiu kelias idėjas, kurias galbūt pavyks įgyvendinti“, – svarsto vaikinas. G.Eimutytė sako, kad įmonėje, jei tik įmanoma, suteikiamos galimybės tiek kopti karjeros laiptais, tiek ieškoti savojo kelio.

Papildomas veiklas turintiems darbuotojams stengiamasi sukurti lanksčias sąlygas – derinamas darbo grafikas, o jei talentus gali palaikyti ir pati įmonė, pasitaikius progai, pasinaudojama aktualiomis komandos narių kaip laisvai samdomų specialistų paslaugomis.

„Informacinių technologijų, filmavimo studijų įrengimo, projektų vystymo skyriai auga, vis dažniau kuriamos naujos pozicijos. Esame tarptautinė įmonė, tad darbo vietas galime pasiūlyti tiek specialistams iš Lietuvos, tiek iš užsienio šalių. Visi labai džiaugiamės, kad prie mūsų komandos prisijungė Oleksii, jis įrodė, kad galima puikiai atrasti ryšį su komanda ir vidine įmonės kultūra, net jei anglų kalbos žinios nėra tobulos, o lietuvių kalba žinomos vos kelios frazės“, – teigia novatorišką įmonės kultūrą ir komunikaciją palaikanti G.Eimutytė.