Faktai apie gimtadienį švenčiančią Catherine – nuo jūrų kiaulyčių iki randų ir nepaisomų reveransų
Šiandien, sausio 9 d., Kembridžo kunigaikštienei Catherine sukako 36 metai. Pateikiame keletą galimos būsimos karalienės gyvenimo faktų, kurie galbūt dar nėra žinomi visuomenei.
Kate Middleton gimė britų oro linijų dispečerio Michaelo ir britų oro linijų stiuardesės Carole šeimoje, kuri namus buvo susikūrusi nedideliame miestelyje Redinge. Hercogienė turi jaunesnę seserį Pippą ir brolį Jamesą.
Mažą Kate vadino Squeak (cypčiumi). Būtent taip ji pavadino vieną savo augintą jūrų kiaulytę, o kitą pakrikštijo vardu Pipp – savo sesers garbei.
Būsima hercogienė mokėsi dviejose mokyklose, viena jų – privatus Marlboro koledžas – viena brangiausių Didžiojoje Britanijoje. Bendraklasiai prisimena Kate kaip „paprastą, darbščią, sportišką, bendraujančią“. Kate įvardijama ir kaip linksma mergina, kuri su seserimi sugebėdavo užkurti pašėlusią vakarėlių atmosferą. Dabar Kate neturi galimybės bendrauti su draugais, neturi teisės atrodyti pavargusi, būti blogos nuotaikos. Ji visuomet giedrai nusiteikusi, šypsosi – puikiai įkūnija britų monarchijos veidą.
Būdama 11 metų būsima hercogienė atliko Elizos Doolittle vaidmenį saviveiklinio teatro pjesėje „Pigmalionas“. Fragmentas su jos vaidyba yra užfiksuotas vaizdo įraše. Ji, paprasta mirtingoji, patekusi į rūmus tarsi atkartojo savo vaidintos herojės likimą.
2011 m. balandžio mėnesį ištekėjusi už Jungtinės Karalystės karalienės Elizabeth II anūko princo Williamo, Kate Middleton suteiktas Jos Didenybės Kembridžo hercogienės titulas bei Straterno grafienės (škotiškasis) ir Karikferguso baronienės (šiaurės Airijos) titulai. Straterno titulas susieja princą Williamą ir Kate su Škotija – ten pora susipažino, užsimezgė jų meilė. Karikferguso baronienės titulas naudojamas retai, jis siejamas su vienu seniausių Šiaurės Airijos miestelių. Visus tris titulus skyrė Williamo senelė karalienė Elizabeth II. Tačiau Kate Middleton negali oficialiai vadintis princese Catherine, nes yra nekilminga, tačiau britai gali nepaisyti protokolo ir taip ją vadinti.
Tačiau yra numatyta galimybė vadintis princese – tuo atveju, jei princui Williamui, jos vyrui, bus suteiktas Velso princo titulas, kurį dabar turi jo tėvas princas Charlesas.
Jeigu karalienė perduotų valdymą ne tiesioginiam įpėdiniui savo sūnui, o princui Williamui, Kembridžo hercogienė būtų tituluojama Jos Didenybe karaliene Catherine VI.
Pavardės dalis middle sufleruoja apie tai, kad hercogienės protėviai buvo vidurinės klasės atstovai. Jos tėvai „palypėjo“ laipteliu aukščiau vidurinės klasės, kai praturtėjo iš internetinės prekybos – į šį verslą jie įkėlė koją pačioje jo pradžioje.
Pagal motinos liniją, hercogienės prigimtis gana proletariška – giminėje būta statybininkų, šachtininkų, mėsininkų, kepėjų, patarnautojų. O štai tėvo prigimtis – „turtingesnė“. Biografai Michaelo Francis Middletono giminėje rado vikontų ir baronų. Negana to, bendras Middletonų ir Vindzorų giminaitis – pats Anglijos karalius Edvardas III (1312-1377). Tačiau iki vestuvių jauni britų aristokratai šaipėsi iš nekilmingos princo išrinktosios praeities.
Kembridžo hercogienė turi keletą prastos reputacijos giminaičių – tai dėdė milijonierius Gary Goldsmithas, atliekantis bausmę kalėjime už narkotikų laikymą, ir trečios eilės pusseserė – striptizo šokėja Katrina Darling.
Rankos ir širdies pasiūlymo Kate Middleton teko laukti devynerius metus: su princu Williamu susipažino 2001 m. universitete, susitikinėti pradėjo 2003 m. Merginą net vadino laukiančiąja Kate.
Manoma, kad sėkmingos vedybos – Kate mamos nuopelnas. Būtent ji primygtinai norėjo, kad dukra pasirinktų St.Andrews universitetą, kur Kate didelė galimybė sutikti kilmingą jaunuolį. 2007 m. princas Williamas paliko Kate, tuomet mama jai patarė nepasiduoti, eiti į vakarėlius, sukelti mylimojo pavydą. Nežinia, kaip iš tiesų, bet po trijų mėnesių princas pasipiršo Kate.
Princo Williamo ir Kate vestuvės netapo visų laikų brangiausiomis. Jos kainavo 34 milijonus JAV dolerių, kai tuo tarpu princo Charleso ir Dianos jungtuvės atsiėjo 110 milijonų JAV dolerių.
Kate tekėjo būdama 29 metų ir į karališkosios šeimos istoriją įėjo kaip seniausia nuotaka. (Tiesa, tokiu titulu Kate galės džiaugtis neilgai – princo Harry išrinktajai Meghan Markle per vestuves bus 36-eri.)
Kate vilkėta mados namų „Alexander McQueen“ suknelė saugoma Bakingamo rūmuose, parodyta visuomenei tik kartą 2011 m. vasarą ekspozicijoje, surengtoje buvusių vestuvių proga.
Turėtos jaunosios pakalnučių puokštės Kate Middleton nemetė į būrį netekėjusių puotos viešnių, o tradiciškai padėjo prie Nežinomo kario paminklo.
Kai vyro princo Williamo nėra šalia, hercogienė turėtų daryti reveransą prieš visus kitus princus ir princeses. Tačiau realybėje jai netenka prieš nieką lankstytis, išskyrus pačią karalienę ir jos vyrą Edinburgo princą.
Teigiama, kad vienumoje Kate vyrą vadina Big Willy, o jis ją – Babykins.
Hercogienė laikoma puikia šeimininke – mėgsta gaminti, neretai ją galima išvysti su pirkiniais prekybos centruose „Tesco“ ir „Waitrose“.
Hercogienės pareiga ne tik lydėti vyrą ir auklėti judviejų vaikus George'ą ir Charlottę. Kembridžo hercogienė Catherine yra oficiali britų olimpinės ir parolimpinės rinktinių pasiuntinė, Nacionalinės portretų galerijos bei septynių labdaros fondų globėja. 2015 m. iš princo Philipo ji gavo dar vienas pareigas – Britų Karališkųjų pajėgų kadetų korpuso garbės vado, šį postą jis pats užėmė 60 metų.
Pirmoji vieša hercogienės kalba nuskambėjo 2012 m. – per naujo pastato, skirto vaikų hospisui, atidarymą.
2016 m. britės hercogienę įvardijo kaip įtakingiausią stiliaus ikoną. Antrą vietą užėmė dainininkė Rita Ora, o trečią – aktorė Emma Watson.
Hercogienės žila sruoga pastebėta, kai ji laukėsi pirmojo vaiko, tai labai nepatiko jos gerbėjams, kurie tai pavadino net apsileidimu. Tačiau hercogienė specialiai nedažė plaukų baimindamasi, kad tai gali ateityje turėti įtakos kūdikio sveikatai, net sukelti vėžį. Laukiantis antro vaiko ji vėl pastebėta su žilais plaukais.
Hercogienės šypsena vadinama tobula. Tačiau tai ne gamtos dovana, o prancūzų odontologo Didier Fillion nuopelnas. Jis garsus savąja sukurta metodika „harmoninga asimetrija“, kai taisant dantys paliekami šiek tiek netobuli norint išvengti holivudinio nenatūralumo.
Net per karštį hercogienė dėvi pėdkelnes. Manoma, kad ji pasekė buvusios Prancūzijos pirmosios ponios Carlos Bruni Sarkozy, „nematomų“ kompanijos „John Lewis“ pėdkelnių gerbėjos pavyzdžiu. Sunku atskirti – kojos nuogos ar su pėdkelnėmis, bet kad maskuoja odos nelygumus – faktas. Be to, ir karališkasis protokolas neleidžia moteriai pasirodyti viešumoje nuogomis kojomis.
Pasaulyje ekonominė situacija prasta, tad ir Bakingamo rūmuose stengiamasi atrodyti kukliau. Kembridžo hercogienė ne kartą pastebėta, vilkinti rūbą už keliasdešimt eurų, be to, ji nepaiso taisyklės nesirodyti viešumoje su tuo pačiu drabužiu antrą kartą.
Princo žmona turi tris randus, manoma, kad jie atsirado užsiimant sportu – ankstyvoje jaunystėje Kate žaidė tenisą, plaukė, lankė lengvosios atletikos, ledo ritulio, netbolo (krepšinio rūšis) treniruotes. Aktyvi ji ir dabar.
2012 m. princas su žmona padavė vieną prancūzų fotografą į teismą už tai, kad atostogų metu įamžino hercogienę su maudymosi kostiumu. Į teismą paduoti ir trys Prancūzijos, Airijos bei Italijos leidiniai, kurie tas nuotraukas publikavo. Praėjusiais metais Prancūzijos teismas pripažino Kate nukentėjusia ir privertė leidinius sumokėti.
Karališkųjų fotografų nuomone, hercogienė nuotraukose visada atrodo gerai, nes niekada nežiūri tiesiai į kamerą. Todėl beveik niekada ji neįamžinama pusiau užmerktomis akimis ar pavargusia, nepatenkinta veido išraiška.