Festivalio „Granatos Live“ jaunųjų atlikėjų scenoje – lietuviškos muzikos įvairovė

Žmonės.lt fotomontažas / Asmeninio archyvo nuotr.
Žmonės.lt fotomontažas / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

„Granatos Live“ pristato sąrašą grupių, kurios rugpjūčio 3–5 d. pasirodys festivalio „NESCAFÉ“ scenoje. Šešiolika vardų: nuo puikiai pažįstamų „Baltasis Kiras“, „Deeper Upper“ ar „Wolfsome“ iki savo šlovės akimirkos laukiančių kolektyvų, tarp kurių ir 8 grupės, savo šansą gavusios kartu su „NESCAFÉ“ organizuotoje jaunųjų atlikėjų atrankoje.

„Baltojo kiro“ nariai pirmiausia yra būrys besišypsančių draugų, kelioms akimirkoms pakylančių į paukščio skrydį. Jų muzika gimsta galvojant apie svarbius žmones ir reiškinius. Ji eina išvien su jausmu, vedančiu link savojo lizdo – namų, kuriuose visada gera ir ramu. Vieni kitiems jie padeda keliauti per skubėjimą, kuris lyg azartinis lošimas pasiglemžia gebėjimą išlikti žmogumi. Muzika jiems padeda neužsimiršti ir judėti tikriau. Nuo 2008 m. indie, folk ir roko muziką grojanti grupė savo debiutinį albumą „Su geltonu snapeliu“ išleido 2010 m., po keturių metų pristatė mini albumą „Amerika“, kuriame – ir ko gero didžiausias grupės hitas „Lūpytės“.

„Deeper Upper“ – tai keturių žmonių muzikinės idėjos, gimstančios ieškant giliau. Jų skambesys – tai ryškūs sintezatoriai, įmantrūs gitarų efektai ir išjudinantis ritmas, o dainų tekstuose slepiasi modernaus žmogaus mitai ir istorijos. Grupės koncertuose singlas „Unity“ gerbėjų atliekamas kartu lyg himnas. Šiemet „Deeper Upper“ grįžo su trenksmu pristatydami ilgai lauktą debiutinį albumą „Mirrors“ ir šviežią vaizdo klipą naujajam singlui „No Regrets“.

„The Roop“. Grupė muzikinėje Lietuvos padangėje pasirodė ne taip ir seniai, 2014 metų rudenį, tačiau jos nariai muzikiniame šalies gyvenime dalyvauja jau antrąją dešimtį. Profesionalūs muzikantai sutelkė jėgas siekdami sukurti aukšto lygio pop rock stiliaus muziką. Debiutinis jų albumas „To Whom It May Concern“ susilaukė gero kritikų ir publikos įvertinimo, o išleisti singlai grojami radijo stotyse nuo Lietuvos iki Australijos ar Brazilijos. Grupės muzikinis klipas „Not too late“ – vienas pirmųjų muzikinių klipų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, sukurtų pasitelkus 360 laipsnių vaizdo ir animacijos technologiją.

„Wolfsome“ savo grojamos muzikos stilių apibūdina kaip rokenrolą, gimusį sumaišius bliuzą ir sunkųjį roką. Vos per kelerius veiklos metus „Wolfsome“ sukaupė nemenką muzikinį turtą: metų naujoko titulas „LRT Opus“ jaunųjų grupių konkurse, nominacijos ir vienas įspūdingesnių pasirodymų „M.A.M.A.“ apdovanojimuose ir prieš metus pasirodęs debiutinis albumas „Origin.412“. „Wolfsome“ daina „I Was Young“: https://youtu.be/4t-Kb8sP6T0

„Z On A“. Praėjusius metus grupė „Z On A“ prisimins ilgai kaip vienus sėkmingiausių: debiutinis albumas XYZ, ne viena daina, besisukanti pagrindinių radijo stočių eteryje, koncertai didžiausiuose Lietuvos muzikos festivaliuose, triumfas Latvijoje vykusio Europos krepšinio čempionato atrankoje, albumo pristatymo turas per didžiausius Lietuvos ir Latvijos miestus. Visa tai puikiai apibendrina „Metų proveržio“ nominacija M.A.M.A. apdovanojimuose ir Lietuvos Hiphopo muzikos apdovanojimų pripažinimas vienu geriausių projektų ne lietuvių kalba.

„Sisters On Wire“. Grupė, savo muzikinį stilių vadinanti „šiek tiek rimtesniu soul guitar pop“, kelią į lietuviškos muzikos sceną pradėjo 2014 m. ir nuo tada sėkmingai eina link užsibrėžto tikslo – užkrėsti klausytojus pozityvia energija. 2016 m. lapkritį grupė išleido debiutinį albumą „Never Turn The Lights Off“, pasakojantį istorijas apie tikėjimą, praradimus bei atradimus, svajojimą atmerktomis akimis ir šviesią, spalvotą ateitį. Netrukus po to M.A.M.A apdovanojimuose kolektyvas buvo nominuotas „Metų roko grupės“ bei „Metų proveržio“ kategorijose.

„Condor Avenue“. Paauglystės svajonę groti roko grupėje visi keturi grupės nariai įgyvendino pradėję kurti tai, ko patiems patinka klausytis. Pirmąjį ir itin sėkmingą grupės albumą „The Crown“ jau seka antrasis „Patagonia“ – naujai skambanti elektronikos ir gitarų sintezė, kurios eilutėse įspaustos legendomis virtusios istorijos.

„jautì“ – jauna, empatiškai į žiūrovą reaguojanti grupė, kuri savo muzikos stilių apibūdina kaip „art rock“. Keturių vaikystės draugų kūryba nekvepia statiškumu, jų muzikos interpretavimas ir pajautimas – sintezėje su emociniu suderinamumu.

„MOVO“. Tai garage ir bliuzroko derinys, išsiskiriantis lietuviškais tekstais ir savitai purvinu gitarų skambesiu. 2016 m. pabaigoje antrąjį albumą „Kalnuose“ išleidusi grupė M.A.M.A. apdovanojimuose buvo nominuota „Geriausios metų roko grupės“ kategorijoje, o šiuos metus pradėjo pasirodymu „LRT Opus Ore“ koncertų serijoje.

„Basi“ – visiškai skirtingos asmenybės, kurios susikalba per muziką. Sako, paprastai susikalbėti gaunasi sunkiai. Svarbiausia jiems – gyvi pasirodymai, ne veltui prisistato live grupe, kurią būtina išgirsti ir pamatyti gyvai.

„Local Blood“. Stiprus vokalas, masyvūs ir triukšmingi rifai bei šaltas sintezatoriaus skambesys... Tamsaus garso post-punk, darkwave, shoegaze grupė iš Vilniaus, visai neseniai išleidusi debiutinį EP „A Lure of Sights“.

„Silverpieces“ muziką atlieka fundamentaliais roko muzikos instrumentais, visgi vienareikšmiško termino jų stiliui apibūdinti nėra – čia susipina daug skirtingų kultūrinių kontekstų ir įtakų.

„The Independent“. 90-ųjų vaikai, kurių požiūrį į sceną suformavo vaizdo kasetės, o visą svaigulį jie galėjo rasti tik tėvo patefone ar senelio svetinės magnetofone. „Vasarvidžio naktys“ ramiai gulėjo iki pat 2017-ųjų, kai grupė nusprendė, kad atėjo laikas pasidalinti hitais.

„Abii“ – duetas, kuris, pasitelkęs elektorinį ritmą, griežtas gitaros ir būgnų partijas bei skambų vokalą, kuria elektroninį konceptualų roką. Šių metų rudenį pasirodys jų debiutinis albumas „Vinegar“.

Grupė „Aristokratai“ bene ketvirtus metus groja muziką, kurioje maišosi indie funk stilius su džiazo prieskoniais, psichodelika su dainuojamąja poezija ir kiti sunkiai suderinami žanrai. Vienu terminu apibūdinti sunku, bet grupė neoficialiai savo muziką vadina „kompromisine“.

„Timid Kooky“ prisistato instrumentiniu vokaliniu ansambliu, kuris iš pradžių pradėjo groti, vėliau dainuoti ir tik tada – groti ir dainuoti viešai. Jų muziką įkvepia greiti techno ritmai, nešvarūs akmenys bei jų garsai ir purvini pačių grupės narių gyvenimai.

Be „NESCAFÉ“ scenos atlikėjų savo dalyvavimą šių metų festivalyje „Granatos Live“ patvirtino ir pasaulinio garso žvaigždės Ellie Goulding, Kungs, Alan Walker ir Anne-Marie bei Lietuvos muzikinio pasaulio atstovai Marijonas Mikutavičius, Leon Somov ir Jazzu, G&G Sindikatas, Saulius Prūsaitis ir kt. Bilietus į rugpjūčio pirmąjį savaitgalį Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vyksiantį festivalį platina BILIETAI LT.