Festivalio „Granatos Live“ žvaigždės šokdins publiką, ne organizatorius

Seksualiausios lūpos: dainininkės Ellie Goulding / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
Seksualiausios lūpos: dainininkės Ellie Goulding / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-08-02 12:00
AA

Ketvirtadienį Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse prasidės didžiausias Lietuvoje muzikos festivalis „Granatos Live“. Renginys, kuriame šiemet laukiama 17 000 žiūrovų, vyks jau penktąjį kartą. Susirinkusieji išvys šešias dešimtis užsienio bei Lietuvos atlikėjų ir grupių pasirodymų, o dienos metu jų lauks įvairios pramogos ir „Humoro klubo“ pasirodymas. Tuo, kad viskas vyktų sklandžiai, rūpinsis daugiau nei 1000 žmonių: savanoriai, technikai, garso ir šviesų inžinieriai, apsauga ir kitas renginį aptarnaujantis personalas. Įprasta, jog festivalio metu nemažai organizatorių dėmesio „suryja“ užsienio atlikėjų pageidavimų išpildymas. Tačiau šįkart „Granatos Live“ muzikos žvaigždės šokdins publiką, ne organizatorius.

Tiek pasaulinių, tiek Lietuvos muzikantų įpročiai neatsilieka nuo gyvensenos tendencijų – akivaizdu, jog muzikos pasaulyje vis populiaresnis tampa sveikas gyvenimo būdas. Tai matyti ir muzikos festivalio „Granatos Live“ atlikėjų pageidavimuose: jei anksčiau renginio organizatoriams tekdavo sukti galvą, kur gauti neįprastų gėrimų, šiemet gerokai daugiau dėmesio jiems tenka skirti augančiam veganų bei vegetarų skaičiui ir jų poreikiams. „Šiemet nei vienam dainininkui Fidžio salų šaltinio vandens neprireikė,“ – juokiasi festivalio organizatoriai. „Net britai, anksčiau stebindavę savo įnoriais, dabar visko nori „labai sveikai“.“

Penktadienio, rugpjūčio 4 d., vakare festivalyje „Granatos Live“ pasirodysianti dainininkė Anne-Marie su komanda sako norintys maitintis kuo šviežiau ir sveikiau. Pasaulio karate čempionės Rumšiškėse lauks jos pageidautas mažai kaloringas maistas, gausybė įvairios arbatos ir vaisiai. Ir jokio alkoholio. Tiesa, savo persirengimo kambariui Anne-Marie, kurią į Lietuvą atlydės 7 žmonių komanda, dėmesio skiria daugiau nei kitos šių metų festivalio žvaigždės. „Mums nepatinka ligoninę primenantys kambariai, jie labai blogai veikia nuotaiką“, – reikalavimų sąraše rašo britė, kurios noru festivalio užkulisiuose atsiras gėlių, paveikslų, kvepiančių žvakių ir kitokių jaukumą kuriančių elementų.

Bene laukiamiausia šių metų festivalio „Granatos Live“ žvaigždė – britė Ellie Goulding. Jei šios dainininkės, kurią scenoje bus galima išvysti šeštadienį, techniniai reikalavimai itin sudėtingi, tai „buitinių“ pageidavimų sąrašas – priešingai, gana paprastas. Atvykusi į festivalį, prisiekusi sportininkė savo persirengimo kambaryje nori rasti mėlynių ir aviečių, šviežių vaisių ir sveikų užkandžių. Tiesa, į Lietuvą ji atvyks privačiu lėktuvu, o į festivalį ją atlydės 25 žmonių komanda ir keli vilkikai, kurie atgabens Ellie Goudling pasirodymui reikalingą techniką.

Prancūzų prodiuseris ir DJ Kungs, kuris penktadienio naktį „uždarys“ didžiąją „Granatos Live“ sceną, laiką iki savo pasirodymo žada leisti spardydamas futbolo kamuolį. Ir tai vienintelis neįprastas šio elektroninės šokių muzikos kūrėjo pageidavimas – Kungs norų sąrašas yra trumpiausias tarp visų užsienio atlikėjų, kurie šiemet atvyksta į Rumšiškes. Tai „maistas, vanduo ir šiek tiek gėrimų“.

Užkietėjęs kompiuterinių žaidimų gerbėjas Alanas Walkeris šio įpročio nežada atsisakyti ir Rumšiškėse – festivalio organizatorių muzikantas paprašė parūpinti jam „Playstation 4“ ir žaidimą „Battelfield 1“. Be įprastų gėrimų ir užkandžių vienas populiariausių šiandienos jaunųjų elektroninės šokių muzikos kūrėjų Europoje nori paragauti lietuviško alaus. Superhito „Faded“ autorius festivalyje pasirodys rugpjūčio 5 d.

Ilgiau nei kitos šiais metais festivalyje „Granatos Live“ koncertuosiančios užsienio žvaigždės Lietuvoje užsibus grupės Therr Maitz nariai. 5 muzikantų grupę atlydės jos įkūrėjo Antono Beliajevo žmona Julija su judviejų sūnumi – gegužę gimęs mažylis, tikėtina, bus jauniausias festivalio dalyvis. Vaikystėje vasaras Lietuvoje leisdavęs A. Beliajevas su šeima žada aplankyti Trakus, Kauno zoologijos sodą bei kitas jaunystę jam primenančias vietas. Kaip ir dauguma festivalio atlikėjų, Therr Maitz komanda valgys normalų, sveiką maistą, po pasirodymo saikingai pasimėgaus vynu, tik štai kuriam Beliajevų – vyresniajam ar jaunesniajam – užkulisiuose reikalingas baseinas su guminiais delfinais, neatskleidžia. Elektroninės indie muzikos atlikėjai festivalyje „Granatos Live“ pasirodys rugpjūčio 5 d.

Rugpjūčio 3–6 d. Rumšiškėse vyksiančiame festivalyje laukiamos ir šeimos su vaikais – įėjimas vaikams iki 10 metų į festivalį nemokamas.